Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabb baba vállalása előtt...

Újabb baba vállalása előtt kivizsgáltattad magad?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, aki nem volt ugyan tervezett, de nem is tettünk ellene, hogy ne legyen. Tehát nem védekeztünk, mert úgy gondoltuk, hogy jöjjön, amikor akar. 2 év ilyen együttlét után fogant meg. Császárral született, most 21 hónapos. Nem volt fogadott dokim. 5 hónapos koráig szoptattam, utána nem kellett neki az anyatej sehogy sem (se lefejve, se ciciből). Még mindig jön pár csepp a mellemből. Voltam rákszűrésen márciusban, sztk-ban.


Szeretnénk év végén belefogni a tesó projektbe. Nem tudom, hogy ha besétálok az Sztk-ba, hogy szeretnék tesót a fiamnak, vizsgáljanak már ki, hogy minden rendben van-e, mit szólnak hozzá. Jó lenne tudni, hogy milyen a császáros hegem, meg egy vérkép vagy valami sem ártana hormonszintről (már csak a tej miatt is, ami még mindig szivárog néha). Vagy nem tudom, hogy mi lenne ilyenkor a helyes.


2011. júl. 13. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima sztk-s nőgyógyászaton is meg kell téged vizsgálniuk, ha kéred. A hegedet is meg kell nézniük, a vérvételhez pedig kérj beutalót. Adniuk kell.
2011. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tedd azt. Kérj időpontot (nálunk az sztk-ban kell) sétálj be, mondd el ugyanezt, amit ide leírtál. Jó, hogy határozott elképzeléseid vannak (vérkép, heg) a legtöbb doki max vesz egy kenetet, aztán jónapot.

Én is most hajtottam beutalót vizeletvizsgálatra (terhes vagyok, oda nem illő dolgok vannak benne) dokim szabadságon, helyettes annyit mondott, igyak sokat. Hát kösz. Azért egy laborbeutalót aláírhatott volna...

Szóval hajrá!

Ja, ha valamihez nem adnak beutalót (vérkép pl) a háziorvosodtól is kérhetsz.

2011. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én már másfél éve nem szoptatok, de ha megnyomom a cicim, még mindig jön egy csepp tej

a múltkor voltam a dokinál, és megkérdeztem ezt, és azt mondta normális, még évekkel a szoptatás abbahagyása után is előfordulhat

de természetesen a kivizsgálás nem árt, és azért ezt is említsd meg a dokinak

na meg a fogászat, nekem nagyon meglazultak a fogaim az első babával, meg végig vérzett az ínyem is, szóval én megfogadtam hogy a 2. baba előtt rendbe rakatom a fogaimat

2011. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Laborba nekem is jó lenne elmenni, mielőtt a 2. babával próbálkoznánk.

Már 1 éve nem szoptatok, de a cicimből néha nekem is jön pár csepp. Utánaolvastam, mitől lehet.

Elvileg a prolaktin szint magas. Ez pedig akadálya lehet az újabb babának. :(

De itt már többen írták, hogy 1-2 hónap gyógyszeres kezelés után minden oké volt, és sikerült a baba.

Háát, reméljük a legjobbakat!

2011. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én minden évben járok tavasszal(most pedig rajta vagyunk a 3. baba-projekten):tüdőszűrő,fogorvos,nőgyógyászati vizsgálat,és nagyrutin(teljes vérkép+vizelet vizsgálat).Én szerencsés vagyok,mert egy nagyon jó ismerősöm a nőgyógyász mellett(akihez járok)asszisztens,és általában Ő szokta kiállítani nekem a beutalót.Idén tavasszal olyan vérvételen voltam,amilyenen még soha.Mivel 38 éves vagyok,és tudja,hogy még egy babát akarunk,a hormonoktól át,a szívenzimekig mindent,de mindent megnézetett.Majd 2 oldalnyi volt a lelet+a vizelet vizsgálat.Én ajánlom ezeket az éves vizsgálatokat babavállalás nélkül is.
2011. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!