Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha en nagyon...

Mit tegyek, ha en nagyon szeretnek meg egy babat, a ferjem meg mar nem? Pedig anno ugy vagtunk bele, hogy 2 gyerekunk lesz.

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy ezzel az egyel is sok baj van, nem kell neki tobb problema. Most lesz 2 eves, tunderi kicsi angyal, nem tudunk ugy egy utcat vegigmenni hogy ne szolitsanak le. Nagyon el vagyok keseredve, nekem van testverem, neki is van huga, de 8 ev van koztuk, tehat majdnem "egykekent" nott fel. En ezt elkepzelhetetlennek tartom, testver nelkul nem elet az elet. Hogyan gyozzem meg? Segítsetek!
2010. jan. 2. 19:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nekem ugy tunik, hogy ti most egymassal vitatkoztok ahelyett hogy tanacsot adnatok. Termeszetesen nem arra gondoltam hogy atverem. Hogyan gyozzem meg, errol szolt a kerdes, es nem a veszekedesrol. Elore is koszonom.
2010. jan. 2. 20:11
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

ebben mi a közös nevező, kedves előttem szóló?


ez nem olyan mint a kanapé színe, vagy a mosógép márkája...

vagy lesz gyerek, vagy nem! nincs köztes állapot, itt valakinek engednie kell.


Kérdező, ülj le a férjeddel beszélgetni, kérdezd meg, mi a gond a jelenlegi gyerekkel, próbáljátok ezen segíteni.

Szerintem is gáz, ha önző módon nem veszed be pl. a fog. gátlódat!

Benne van a pakliban, hogy emiatt elhagy, de az is, hogy veled marad, csak a gyerekek miatt!

Megéri ez? Szerintem nem.


A legegyszerűbb az őszinte beszélgetés.

2010. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem Marsi Anikó ott hagyta annó a Palikot mert az nem akart gyereket, most meg már második van nekik és lehet hogy még lesz harmadik is.

Persze kérdés kinek fontosabb a saját álláspontja. Ha ő mindenképp több gyereket akar, akkor tovább kell lépnie és ha fontosak a férjének akkor belemegy a második gyerekbe.

Ha persze neki fontos a férje akkor pedig bele kell nyugodnia abba amit a férje akar.

2010. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"ebben mi a közös nevező, kedves előttem szóló? "


Ez a közös nevező: leülni megbeszélni

2010. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a kérdésben nincs közös nevező: vagy az egyik enged vagy a másik. Ha meg egyik sem akar engedni, akkor külön kell menni és keresni megfelelő társat a vágyaihoz, a pasinak nőt, aki nem akar gyereket, a nőnek egy pasit, aki akar.

Mégis mit lehet ezen megbeszélni? Maximum azt, hogy az egyik miért akar a másik miért nem . És utána ki fogadja el a másik álláspontját. Közös nevezőre nem lehet jutni.

De kiváncsi lennék a te közös neveződre.

2010. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Pl az szerinted nem közös nevező, hogy most nem de mondjuk 2-3 év múlva igen.

Szerintem ez közös nevező.

Azért annyira nem "szemét" a férfi, mert van már egy gyerek, nem? Ha nem lenne, akkor más lenne a helyzet.

És az még egy fontos kérdés, hogy szeretik-e egymást, mármint a szülök.

2010. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: "testver nelkul nem elet az elet"


Nekem nincsen testvérem (meg egy csomó mindenkinek), akkor nekünk nincsen életünk?

Ne haragudj, de ez nem így van. Nagyon jól megvoltam egyedül, semmiben nem szenvedtem hiányt, volt nagyon sok barátom és kész.

2010. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem igazán, mert

1. ha kis korkülömbséget akar, akkor a két három év múlva már nem ugyanaz. Én maximum 2 évet akartam, mert így együtt nőhetnek fel. Az öt év meg már sok, mert teljesen mást csinál egy hatéves, mint egy 1 és később szintén más a 15 éves és a tízéves.


2. ha most beleszül a GYESbe akkor a régi szabályok szerint mehet el majd THGYra, GYEDre (nem kell az egy év munkaviszony)


3. Ha beleszül a GYESbe, akkor nem kell visszamennie dolgozni és aztán újra GYEDre


4. Ha kicsi a korkülönbség, akkor nagyjából együtt járhatnak óvódába, iskolába, könnyebb reggel vinni őket.


5. Ha kicsi a korkülönbség nem kell nekik különszoba egy jó darabig. Míg egy iskolást nem tehetsz egy szobába egy újszülöttel, csecsemővel.


Úgyhogy ez nem közös nevező, hanem a nő enged a férjének és majd két három év múlva újra előveszik a kérdést és akkor újra megbeszélik. Inkább halogatás a férj részéről, a nő meg enged a párjának.

2010. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok, nagyon elkeserített egy-két hozzászólás.

Egyes nőknek mindegy hogy kitől lesz gyereke, csak legyen?

Nem attól, akivel szeretitek egymást?

Nem az a szép, ha szeretetben nevelitek fel a gyereket, amit közösen akartatok?

És ha leléptek, mi a biztosíték arra, hogy találtok még gyerekre érdemes férfit? Vagy akkor többévi keresés után már végképp mindegy????

Úristen, áldom az eget, hogy nem ilyen a párom.

Nyomhatjátok a lepontozást.

2010. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolsó ha valakinek fontosabb a gyerek mint a férje aki nem akar (épp) akkor miért ne hagyja ott? Sok nő bármit megtesz a gyerekért. Inkább kényszeríteni kéne a pasit vagy becsapni?
2010. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!