Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek vidéken mennyi az...

Szerintetek vidéken mennyi az a minimum pénz amiből meg lehet élni egy babával?

Figyelt kérdés

Elég kevés pénzünk fog maradni szerintem és már most azon kattogok min lehetne spórolni. Ti mennyi pénzből éltek? 2 felnőtt és egy kisbaba. Mennyi az a minimum pénz ami szerintetek elegendő?

Főként vidékiek válasza érdekelne :)


2014. jún. 13. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha befizettük a számláinkat a hónapra(hitel nincs) 90.000 marad, ebből 20 a tankolás, ételre & ha szükséges, háztartási cikkekre 70 marad, ami nekünk bőven elég. Ami marad, azt 2 borítékba osztom, egyik fele a 'nem várt kiadások'(gyógyszer, stb) a másik 'általános', ehhez akkor nyúlok, ha látok akciókat(pl.mosószer, öblítő, stb., ezekből szerintem ha van keret rá, érdemes bespájzolni).

Szerintem lesd az akciókat. Zöldséget, gyümit érdemes piacról beszerezni, ott mindig olcsóbb. Én ilyeneken spórolok.

2014. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet 25.000+ rezsi 50.000 víz áram tv net.fűtés telefon...

Kaja 80.000

Alsó hangon 150.000ft

De még nem vettél ruhát, nem mentél el sehová

2014. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon sok mindentől függ. zöldséget-gyümölcsöt termelsz? jószágot tartasz?

ha nekünk most hirtelen 100E ft-ra csökkenne a bevételünk,(kb. ennyi a havi kötelező kiadásunk,de ebben áruhitelek is vannak),akkor is kihúznánk a télig biztos. a kert tele, a tyúkól,nyúlketrecek tele, a libák az udvaron jó kövérek :) tehát ha nagyon muszáj,elég lenne csak a rezsi árát megkeresni. élelmiszerre nem kellene költeni.

2014. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez attôl függ milyen minösègi dolgokat veszel neki.PLusz hogy tàpszeres lesz e vagy anyatejet fog enni.

DE a ruhàzkodàst nem kell tulzàsba vinni.Pàr szàz forintèrt vannak a turiban szèpek.AZ kb. èvszakonkènt 5-8Ezer Ft.

Ha anyatejes akkor nem kerül pènzbe,ha tàpszeres akkor a doktor felirhatja receptre úgy olcsóbb.Mi olcsóbb fajtàt eszünk.800gramos,ès 1000ft.

Pelenka havi:kb 10000ft. Mi ebböl is olcsót hasznàlunk.Magyar pelekanboltba vesszük 100db-os csomag:4000ft.(Nekünk bevàlt,ellentètben a liberoval.)

Fürdetö,ès olaj:havi 1500-2000ft.Attôl függ milyet veszel.

Ami nàlunk sok pènzt elvett az a hasfàjàsa miatti cseppek.Ami hasznàlt neki az 4000ft-ba került.(biogia)KB 1,5 hètig elèg.

Màsra nem kell költeni.

Havi egyszer szoktunk bevàsàrolni neki,ès akkor hó közben nem kellett.

Kèsöbb mikor jön a hozzàtàplàlàs,akkor kerül többe.Pl egy tejpèp 900ft,ès 3-4 napig elèg.Meg a bèbiètelek sem olcsók,de fözöl neki,ugy olcso.Viszont akkor màr kevesebb pelenka kell.Most màsfèl èves,igy màr csak a pelus ami nagyobb kiadàs.Màr csak reggel,este eszik tàpszert,igy egy doboz elèg 2 hètig.Kajàt azt eszi amit mi.Kb 40ezer ft-ami most elmegy összesen mindannyiunknak kajàra,meg neki erre arra.Konkrèten mi èrdekelne?

Egyèpkènt Zala megyèböl irtam. :)

2014. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Mi is így élünk, 2 felnőtt, kisgyerek+kutya.

Albérlet 28 ezer, rezsi kb. 28 ezer.

Minden másra (pelenka, élelmiszer, tápszer, egyéb kiadások) marad havi kb. 50 ezer forint.

Mi nagyon szegényen élünk meg ebből, mindenen spórolnunk kell, gyümölcs-zöldség-hús csak nagyon kevés jut.

Ha nem akartok szenvedni, akkor ettől azért kicsivel több kell.

2014. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Moshagó pelenkával sokat lehet spórolni, keress infót más fórumokon, monapelból 25 öt vettem, külsőkkel 50 alatt volt, de fokozatosan is átállhatsz, úgy egyszerre kevesebb, a mosás max 1000 el növeli a víz-áram számlát, mosószóda, ecet fajlagosan elenyésző, persze macera, de sokat spórolhatsz. Plusz: szebb bőr, kevesebb allergén, nem kell popsikrém, törlőkendő.

Tegyél meg mindent, hogy tudjál szoptatni, a tápszer havi 12 volt, amíg kapta, aztán havi 9 ért szedtem görögszénamag kapszulát nagy adagban, attól lett tejem, plusz gravida havi 5-6 ezer.

Ruhát csak használtan vettem. Ami új azt kapta.

2014. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon sok mindentől függ.

barátnőm férje minimálbért keres, barátnőm gyes+ 3 csp-t kap.

állatokat tartanak, növényeket termesztenek, még az állatok eledelét is ők termesztik meg.

férje kap utalványt, azt vásárolják el, gáz nincs, kút van, csak áramot fizetnek. bőven tudnak félretenni...

mi 2 keresetből élünk, alig marad valami hónap végére :)

2014. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :)

Igazából pont erre voltam kiváncsi, hogy mennyi amit muszáj költeni. Húst többször kapunk és a gyümölcs, zöldség egy részét kapjuk, vagy piacról vesszük. Úgy számoltam hogy max. 35-40 ezer fog maradni ételre és egyebekre. Igazából az érdekelne, hogy magatoknak, párotoknak hol és milyen kozmetikumokat vesztek, amivel lehetne spórolni. Illetve miket szoktatok főzni , venni hogy spóroljatok. Ha pl. joghurtot szeretnétek enni megveszitek-e vagy esetleg készítetek vagy ezt felejtsem is el ennyi pénzből? És az édesség? Baromi drága a csoki, inkább mindig süttök?

Egyenlőre nem élünk rosszul, persze most se futja luxus dolgokra, de ezt-azt megengedhetünk magunknak.

Köszönöm a segítségeteket!

2014. jún. 13. 16:47
 9/12 A kérdező kommentje:
A babánál törekedni fogok hogy szoptatni tudjam, és én is turikban tervezek neki ruhákat venni.
2014. jún. 13. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha rendesen akartok élni,szeretnétek nyaralni,új ruha,programok,friss gyümölcs akkor legalább 200ezer,ez ugye függ attól van-e hitel vagy albérlet,mert ha van bizony jobban kell spórolni 200ezernél.
2014. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!