Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi időtök van...

Anyukák! Mennyi időtök van magatokra baba mellett?

Figyelt kérdés
Mennyi időt fordítotok magatokra és mit csináltok, mikor nem a babával vagytok elfoglalva?
2009. dec. 30. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
1 hónapos a fiam, sok időm van magamra, a háztartásra, férjemre. Állandóan jövünk megyünk. 2hetente műköröm, szoli. Barátnőzés, a nagyi is segít amikor el akarok egy kicsit szabadulni otthonról. Mindíg van időm magamra úgy alakítom a dolgaimat.
2009. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Irigykedve olvastam az előttem lévőt. Nekem szinte semmi időm nincs magamra. 20 hónapos babám, egész nap együtt vagyunk, rengeteg házimunka (főzés, mosogatás, mosás, vasalás, takarítás, nagy a lakás) aminek néha nincs semmi látszatja, például felporszívózok és néhány perc múlva tuti, hogy valamit szétmorzsál a kicsi és kezdhetem előről. Fodrászhoz ebben az évben 3x jutottam el, de az is borzasztó szervezést igényelt, hiszen a férjem hétfőtől szombatig, reggel 6 órától este majdnem 7 óráig dolgozik, nagyszülőkre alig számíthatok, így amikor alszik baba akkor szoktam alkalmanként manikür-pedikürözni, nagyon ritkán sikerül kifesteni a szemem, ha megyünk valahová, de persze közben ott a pici mellettem és nála is van egy szemceruza, mert már elkezdett utánnozni. Pedig a terhesség előtt szerettem szépen öltözni, sminkelni, és 2-3 havonta fodrászhoz, maniküröshöz is eljutottam és masszíroztatni is jártam. Barátnők? - elhagytak szépen lassan.
2009. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia! Hát nekem az a tapasztalatom hogy minél nagyobb a gyermeked annál kevesebb időd marad :) 1 hónaposnak még nekem is csak aludt, jóhogy van egy csomó idő.

9 hónapos a lányom, napi 1x alszik, akkor tudok gyorsan háztartást rendezni, megfőzni meg tudok mikor ébren van, igaz néha nem tudom hogy sikerül de sikerül :) Este pedig örülök ha eljutok a fürdőszobáig. Sminkelni itthon nem sminkelem magam, terhesség alatt volt utoljára műkörmöm mert szerintem baba mellett veszélyes, itthon simán szabadidőben tángálok, tehát öltözködni sem öltözködök fél órát. Ha valahova megyünk és sminkelem magam akkor addig apa van a picurral addig amíg elkészülök, de valahogy azt is mindig kapkodva.

2009. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlónan az előttem szólóhoz, szinte semmi időm nincs magamra. Fodrásznál idén kétszer voltam, műkörmöm nincs, de volt, pedikűr nincs, futtában este levágom a körmöm a lábamról tusolás után, kb. ennyire van most energiám. Kikapcsolódás egyelőre nincs, illetve annyi, hogy "elmehetek" bevásárolni, és akkor apa vigyáz a babóra, de az is maximum egy óra. Amíg cipelem a karton ásványvizeket, zsák krumplikat a családnak, azalatt feltöltődöm, és újult energiával kezdem ismét a babázást. :-))))
2009. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Ő a második baba. Az első 3 éves vele nincs nagy gond hiszen oviban van. Amikor kicsi volt olyan 8-9 hónapos korától vagy a babágyban vagy egy elkerített részen volt a nappaliban napközben. A játékaival párnákkal. Amikor kivettem elkezdet sírni. Szóval ebből a helyzetből nekem könnyű volt.
2009. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem sok.17 hónapos kislány.Most míg alszik(egy órát) netezek.De ezt is csak egy párnapja,eddig ha aludt befejeztem a konyhai teendőket stb.Mostanában rákaptam erre,ez a pihenésem.
2009. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is van időm arra,amit szeretnék.Havi 1x megyek körmöshöz,1-1.5 hetente kifestem itthon,félévente megyek fodrászhoz(dauerolt,hosszú a hajam),néha beszinezem.Gyerek nélkül nem megyek barátokhoz,v. ha mégis akkor az apukájával van.Nekem is jár kikapcsolódás.Ha nagy ritkán moziba megyünk,anyum szívessen vigyáz rá.Minden héten főzök min. 2x,ebből egy mindig hétvégére esik.Minden este elnyúlok a kádban(mi akkor fürdünk,amikor a gyerkőc már lefeküdt(f10).Mi későn fekszünk,így van időnk beszélgetni és egymásra.

Hetente 1x takarítunk,a párommal együtt,nálunk munkamegosztás van.Teregetni együtt szoktunk a gyerkőccel,vasalni nem vasalok(időpazarlásnak tartom,ha valami olyan és fe szeretnénk venni,előtte kivasalom)inkább úgy teregetek.A nagybevásárlást együtt intézzük havi 1x hármasban,a kisebbeket akkor amikor apa du.v. kora este hazaér,így jó elmenni egyedül,kikapcsol egy kicsit.Amúgy megszeretek puzzle-ozni,kutyázom,netezem.

Tehát nekem van időm magamra.Szerintem ez gyerek,nevelés és apa(segítség pl.anya stb.)függő.

2009. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
az én babám is nagyon jó gyerek. rengeteg időm van, szép csendben eljátszik magának. ugyanez a kérdés megvolt fél éve. megírtam, hogy az én 3 hónaposom egy angyal. egyből kaptam az ívet, hogy jaj majd ha elkezd jönni a foga, jaj majd ha tele lesz a kis feje élménnyel, meglátod nem fogja végigaludni az éjszakát, és neked is sanyarú sorsod lesz. hát nem lett. 9 hónapos, egy tündér. este 7 után már azt csinálok, amit akarok, és legalább reggel 9ig alszik. napközben egy órát eljátszom vele, ha szüksége van rám, odakapaszkodik, megszeretgetem, és már megy is tovább. az ismerőseink irigykednek, és már most rosszindulatúak, hogy a második már biztos nem lesz ilyen jó gyerek. :) nem érdekel, szerencsések vagyunk, és ez csak akkor fog megváltozni, ha mi elbaltázzuk. a baba egy angyal. :)
2009. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.14 hónapos a lányom
2009. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Közben jött egy hozzászólás,szóval a 13:34-es vagyok és nekem 14 hónapos a lányom.
2009. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!