Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy rossz evő, rossz alvó...

Egy rossz evő, rossz alvó egyerek mellett hogyan lehet kibirni ép ésszel?

Figyelt kérdés

Én már kezdek megkattanni.

1 éves ma még nem evett semmit. /máskor se jobb/ Az éjszaka 6* kelt visítva és már nyűgös, mert fáradt.

Legszivesebben én is ordítanék.


2014. máj. 14. 11:07
1 2
 1/13 Youknowwho ***** válasza:
7%
Érett gondolkodással... Bizonyára mikor gyereket vállaltál tudtad mi jár vele... Lehet hogy még nem vagy elég érett gondolkodású hozzá? /aztán lehet lepontozni/
2014. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ennél személyesebb válszokat várok. Nem írtad hány gyerked van és vannak-e ilyen jellegű problémitok. Mert ha ilyenek a hármas ikreid akkor talán jpgos a kioktatás.
2014. máj. 14. 11:16
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Az én fiam 1 évesen nem 6x kelt visítva, hanem még kb. úgy 15-20x, viszont akkor még jól evett. 16 hónapos kora óta sokkal jobban alszik, általában 2-3x ébred meg éjjel, viszont most meg alig eszik, mert nagy nehezen bújtak ki a szemfogai, most meg már jönnek a rágók.

A gyereked enni fog, ha éhes, mástnem, gyakrabban megkínálod valamivel, ilyen időszakaiban inkább azzal, amit szeret. És, hogy 1 évesen 6x kel, egyáltalán nem számít rossz alvónak az enyémhez képest, mert volt olyan éjszakánk is, hogy nem csak 15x, de 25x is felsírt. Csináltam szépen a dolgom napközben, én vállaltam, én gondoskodom róla, akármilyen is. Annak nyilván valami oka van, hogy gyakran kel, de nem az, hogy téged idegesítsen, hidd el.

2014. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet kibírni, ahogy egy nagyon sírós gyerek mellett, aki napi 16 órát ordít végig.

Nehezen.


Egy dolog járjon a fejedben, hogy hamar fel fog nőni, csak az első 10-15 év a nehéz. :)

Tudom, ez most nem nyugtat, de a gyerekek simán leszívják a vérünket. Az egyik azért, mert nem eszik, a másik nem alszik (vagy ugye együtt a kettő), a harmadik ordít, a negyedik meg beteg...

Szóval igen, szörnyen nehéz, és lesz pár ősz hajszálunk.

Aztán idővel csak a szépre próbál majd emlékezni az agyad.

Addig pedig türelem, kitartás!


Ha rendesen fejlődik, akkor nagy baj nem lehet.


Én 16 kilóval mentem suliba (majdnem 7 évesen). Vékony voltam, nem ettem, anyukám rohant utánam, hogy csak egy falatot egyek, de nem ettem.

Most 30 vagyok, teltkarcsúnak mondanám magam (mert így jól hangzik), és köszönöm jól vagyok. Az már más kérdés, hogy anyukám idegei kivoltak akkoriban.

Mondjuk kaptam én is ajándékba egy bőgőmasinát, úgyhogy az én idegeim meg ezért táncolnak. Pedig már 4 éves....


Túl leszel rajta!


Elsőnek: érett gondolkodással sem biztos az ember abban, hogy mi vár rá egy gyerekekkel. Csupán mert tudnak meglepetéseket okozni. Úgyhogy meg lehet engedni egy anyukának, hogy kicsi néha panaszkodjon és kilegyen.

Majd visszazökken a kerékvágásba.

2014. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Youknowwho ***** válasza:
1%
Te vagy az aki nem bírja ép ésszel! Vállaltad hát a következményeit is kell... Ha meg nincs türelmed...
2014. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

*most 30 éves vagyok, nem 30 kiló :D

bocs, ha félreérthető

A kilóim számáról jobb, a nem nyilatkozom :)

2014. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1 és 5: nagyon jó, amikor valaki ilyen segítőkész, és tapasztalati alapon meg tudja fogalmazni a véleményét. :)

Nekem ez lenne vállalhatatlan, nem pedig az, ha egy anyuka fáradt és kicsit kikészült a gondok miatt.

2014. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rémálmom volt a nemalvó gyerek, terhességem alatt titkon azért könyörögtem, hogy csak aludjon a gyerek, Alszik is. Úgyhogy erre a részre a válasz: nem tudom. Én biztos még a jelenleginél is lestrapáltabb és feszültebb lennék, ha nem hagynának aludni. Az első hónapokat konkrétan megváltozott tudatállapotban töltöttem (hatóránként kellett szoptatnom betegségek miatt).


A nemevés elleszere viszont a leszarás (bocsánat a kifejezésért). Önnön akaratából még egyetlen gyerek sem halt éhen amióta a világ fennáll. És ezek az időszakok jönnek-mennek. Vannak koplalós időszakok, válogatós időszakok és "rendben" időszakok. Kár kikészteni magadat és őt az ezen való görcsöléssel, mert semmit nem érsz el vele pozitív irányban. Fog enni ha éhes lesz. Van aki egész nap semmit nem eszik nálunk az oviban (ötéves lányom van), délután megjön anyukája, odaadja neki a reggeliről maradt óvodai szelet üres kenyeret, amit e célból eltesznek az óvó nénik folpackba, és lám, a gyerek eszik (ugyanazt a kenyeret!). Viszont így gyakorlatilag egész nap semmit nem eszik. A gyerekek furcsák. De nem halnak éhen. Nem szabad ezen rugózni, mert pont az ellenkező hatást éred el, mint amit szeretnél.

2014. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Első: végtelen szánalmas az irományod. Kétlem, hogy bármikor volt gyerek a közeledben, ha meg mégis, tuti nem mondasz igazat. Az embernek lehetnek elképzelései, hogy milyen is lesz a gyerekkel, de senki nem tudja biztosan. Ne mondd, hogy ha előtte látod rokonoknál barátoknál 1-2 órára az ő gyereküket, akkor már tudod, átérzed, hogy milyen ez 24 órában. Esetleg milyen ez egy rossz alvó, rossz evő gyerekkel. Szerintem nagyon nem. Egyébként meg szerintem is nehéz, nálunk az alvás nem is, de az evés a kezdetektől problémás. Most már nem görcsölök rajta, de azt is látom, hogy soha nem érti ezt meg, akinek szuperül eszik a gyereke :) Én sportolok egyébként, úgy bírom, plusz próbálok néha saját programokat is csinálni.
2014. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja de buta vagyok, nam hat- hanem háromóránként kellett szoptatni :) (plusz méricskélés, tisztába tevés, fejés, cumisüveggel kínlódás...)
2014. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!