Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így vállalnátok gyereket?

Így vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, még tanulok-májusban fogok államvizsgázni.

A párom is 24 éves, már 5 éve vagyunk együtt, és vele képzelem el az életemet! Van saját lakásunk, autónk a fizujából a párom fizeti a rezsit, a kaját pedig én fizetem az árvaellátásomból. Szeretnék én is dolgozni, de annyira szeretnék már babát... a párom is nagyon szeretne, imádja a gyerekeket. Elvégzem a fősulit, lesz egy diplomám, amivel majd csak nehezen fogok elhelyezkedni, vagy nem is tudok. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha először gyermeket vállalnánk és aztán dolgoznék.

Úgy érzem, hogy dolgozni még ráérek, de már annyira vágyom az anyaságra, hogy igazi család legyünk.

Csak nem tudom, hogy a fősuli az milyen jogviszonynak számít, kapnék-e utána GYED-et, GYES-t (ezekkel nem is vagyok tisztában) Segítségünk lenne, nem kéne venni bútorokat, ruhákat, mert annyi gyerek van a családban, hogy biztos örökölnénk. Anyukám és sógornőm is segítenének, biztos vagyok benne...

Csak ezen gondolkodom már egy jóideje-hogy annyira kilátástalan a jövő, várhatnánk még 10 évet is, akkor is rá lehetne fogni, hogy még nincs elég pénz, stb..

Viszont nekünk nincs hitel a fejünk felett és egyre erősödi bennem ez az érzés a családdá formálódás iránt. Érthetitek, szeretnék már tovább lépni így 5 év után.

Nektek mi a véleményetek?


2009. dec. 27. 20:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Jó volt együtt gondolkodni!

Talán az tényleg célszerűbb, ha keresek egy bejelentett munkahelyet először, aztán majd meglátjuk. Csak manapság egyre gyakrabban foglalkoztat ez a kérdés...

2009. dec. 28. 13:18
 12/13 A kérdező kommentje:

Csajok!

Az élet iróniája: tegnap felmondtak a páromnak, úgyhogy én is maradok a "földön", keresem a melót!

2009. dec. 29. 10:27
 13/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Huh, ti szegények. Nem irigyellek. Azért kívánom, hogy mihamarabb találj majd valami munkahelyet, ahova bejelentenek, és mihamarabb próbálkozhassatok a babával.
2009. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!