Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így vállalnátok gyereket?

Így vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, még tanulok-májusban fogok államvizsgázni.

A párom is 24 éves, már 5 éve vagyunk együtt, és vele képzelem el az életemet! Van saját lakásunk, autónk a fizujából a párom fizeti a rezsit, a kaját pedig én fizetem az árvaellátásomból. Szeretnék én is dolgozni, de annyira szeretnék már babát... a párom is nagyon szeretne, imádja a gyerekeket. Elvégzem a fősulit, lesz egy diplomám, amivel majd csak nehezen fogok elhelyezkedni, vagy nem is tudok. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha először gyermeket vállalnánk és aztán dolgoznék.

Úgy érzem, hogy dolgozni még ráérek, de már annyira vágyom az anyaságra, hogy igazi család legyünk.

Csak nem tudom, hogy a fősuli az milyen jogviszonynak számít, kapnék-e utána GYED-et, GYES-t (ezekkel nem is vagyok tisztában) Segítségünk lenne, nem kéne venni bútorokat, ruhákat, mert annyi gyerek van a családban, hogy biztos örökölnénk. Anyukám és sógornőm is segítenének, biztos vagyok benne...

Csak ezen gondolkodom már egy jóideje-hogy annyira kilátástalan a jövő, várhatnánk még 10 évet is, akkor is rá lehetne fogni, hogy még nincs elég pénz, stb..

Viszont nekünk nincs hitel a fejünk felett és egyre erősödi bennem ez az érzés a családdá formálódás iránt. Érthetitek, szeretnék már tovább lépni így 5 év után.

Nektek mi a véleményetek?


2009. dec. 27. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

A fősuli nem számít "munkahelynek", nem kapnál GYEDet, csak GYESt. A GYEDet az áltagkeresetedből számolják, és hát a fősulin nem kapsz fizetést. GYESre és családi pótlékra lennél jogosult, ami most együtt 37000Ft. Legalábbis én annyit kapok most havonta. Az új törvény rám már nem vonatkozik, úgyhogy azzal nem vagyok tisztában, de abban mégnagyobb szigorítások vannak.


Szerintem próbálj meg elhelyezkedni, legalább egy évet dolgozni. Ha felvennének valahova, bejelentett munkaviszonyod lenne, határozaltan idejű szerződéssel, akkor próbálkozhatnátok a babával, mert ha terhes leszel, akkor sem küldhetnek el, elmehetsz táppénzre. Nem biztos, hogy rögtön összejön, és legalább van addig is munkád, jövedelmed, biztosításod. De legyen munkaviszonyod, mert ha nincs, akkor biztosításod sem lesz, akkor azt is fizetned kellene magad után, hogy ne kerüljön egy vagyonba a szülés. Akkor kaphatsz majd TGYÁSt és GYEDet is, ami nem mindegy, mert a GYES+családi igen kevés.

2009. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Igen, mert ennyire vágysz, vágytok rá. A többi megoldható. De arra készülj, hogy minden tekintetben sokkal nehezebb, mint látszik most.
2009. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Röviden: IGEN!!!!

A lényeg adott, ha mindketten vágytok rá, miért ne???

Üdv, 13 hónapos kisfiú anyukája

2009. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon jól átlátod! A legnagyobb indoka a vágyatok, illetve az, hogy hiába tanulsz, nem fogsz tudni elhelyezkedni. Nincs lakáshitel,ami nem nyom rajtatok akkorát.

Bár azt le kell szögeznem, hogy később is nehéz lesz munkát keresni, mert a gyerekes anyukákat sem szeretik (persze aki nem szült, azt meg éppen ezért nem szeretik). Nem lesz tapasztalatod, hiába tanultál, az otthon töltött évek alatt az tudás tompulhat. Utána munkát keresel, akkor tapasztalatlan kezdőnek számítasz.

Én ezek ellenére is inkább a gyereket választanám, mert ahogy te is írtad, később sem lesz sokkal jobb alkalmatok a gyerekvállaláshoz!

2009. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
röviden a válasz IGEN :)
2009. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is látom, hogy munkát kéne találnom, ami határozatlan időre szól. Erre lesz fél évem még. Csak aztán ég nem szeretnék éveket munkával tölteni. Körülöttem sok barátnőm pocakos, ők bevállalták, mert nem tanultak 24 éves korukig, hanem elmentek dolgozni.
2009. dec. 27. 21:35
 7/13 anonim ***** válasza:
IGEN!!!Addig vállaljátok be,amíg nem késő.Bár nem mindegy,hogy ,gyed vagy gyes,de ha így álltok anyagilag,és párod is dolgozik,akkor azért a 20 ezer ft-os havi többletér,ne várj még éveket.Minél fiatalabban vállaljátok be,annál nagyobb az esély ,hogy össze jön.Én drukkolok nektek!!!
2009. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Én simán vállalnám így a babát!

Nincs mire várnotok, mert egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz évek múlva!!!

Hajrá, és ne bizonytalankodj, ha mindketten akarjátok! :)

2009. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én előbb keresnék munkahelyet és dolgoznék kb. 1 évet.

Ha nem teszed, nagyon-nagyon nehéz lesz elhelyezdened a babával.

Megéri cserében 1 évet várni.

2009. dec. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egyáltalán nem kilátástalan a helyzet, azt is írod, hogy lenne segítségetek. Ha ennyire biztosak vagytok magatokban, akkor vágjatok bele. Ahogy mondtad, arra nem lehet alapozni, hogy mi lesz 10 év múlva. A fősuli után csak GYES-re és családira leszel jogosult. Ha úgy látod, hogy ez kevés, dolgozz elegendő ideig ahhoz, hogy GYED-et tudj kapni. Én 22 évesen szültem, nem bántam meg.
2009. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!