Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van a gyed? Tavaly...

Hogy is van a gyed? Tavaly végig dolgoztam, idén 6 hónapom van. Jövőre szeretnénk babát (decemberig jó lenne). Akkor a tavalyi 1 évem és az idei 6 hónapom fog számítani? Mennyi ideig kapnék gyedet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyedhez két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben 2010. május 1-e után már 365 nap munkaviszony illetve biztosítottként kell szülni. Két éves korig csak akkor kapsz gyedet ha a szülést megelőző két évben volt két éves folyamatos munkaviszonyod volt, egyébként csak annyi ideig jár gyed amennyi munkaviszonyod volt.
2009. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ha idén a 6 hónapom megszakításokkal jött össze, akkor csak az utolsó tehát a jelenlegi munkahelyem eltöltött idő az adott?
2009. dec. 20. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

ha jól értem: 2008-ban végig dolgoztál, 2009-ben pedig 6 hónapot. Ha 2010ben fogsz szülni, akkor a 2009-es évedet veszik figyelembe. (szülést megelőző évet).

Mivel 2010 május 1 után fogsz szülni, ezért a gyed legfeljebb annyi időre vehető igénybe, mint amennyit a biztosítva voltál.


olvasd el ezt, hátha segít:

[link]


Szerintem jobban járnál anyagilag,ha 2010-et végigdolgoznád, és 2011 elején szülnél.

2009. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!