Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden egyke rossz természetű?

Minden egyke rossz természetű?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 20:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neveléstől és természettől függ, nem attól, hogy egyke valaki. Ismerek nagyon kedves, aranyos, jóindulatú, önzetlen egykét, és bunkó paraszt kiállhatatlan testvért is.
2009. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

én csak tündéri, édes, aranyos egykéket ismerek! pl. apukám, ill. barátnőm is egyke. annyira rendesek, hogy nem is lehet elmondani. a legönzetlenebb emberek, akiket valaha is ismertem.

régen, amikor apukám született (50-es évek) nagyon-nagyon ritka volt az egyke. manapság, a mi gyerekeink korosztályában szerintem már természetes lesz, hogy v.kinek nincs testvére.

2009. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

18 éves voltam, amikor megismerkedtem egy fiuval, egyke volt. Majdnem 1 év után merte az anyjának elmondani, h an barátnője. Az anyja, egy jó szót sem szólt hozzám, igazi sárkányként viselkedett, nehogy az ő egyetlen kisfiát elvegye valaki tőle, pedig már 28 éves volt a srác. Akkor én megfogadtam, h ha lesz gyerekem, akkor nem lesz egyke. Van egy 8 éves fiam, és egy 15 hónapos lányom. Amig nem született meg a kicsi, a fiam is csak "magára" gondot, és néha a mai napig elfelejti a kistesót. De azért szereti, és ennek nagyon örülök.

Amugy ő egykének nem volt rossz természetű, van olyan gyerek a családban, aki nem első gyerek, és bizony kiálhatatlan.

Tényleg nevelés kérdése az egész.

2009. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem egyke. nála alkalmazkodóbb embert nem ismerek. Imádja a családját, és csak pici egészséges önzés van benne, pont annyi, amennyi más, nem egykében is megvan. Jó természetű, jól is nevelték.
2009. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem van egy testvérem, de a mai napig nem vagyok hajlandó osztozkodni vele semmin, pedig már nem vagyunk gyerekek... Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, de már kiskoromban sem osztottam meg vele semmit, és ez nem azt jelenti, hogy önző vagyok, de ami az enyém, az az enyém..

21/L

2010. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
F.25. Nincs testvérem, nem is kéne, és baromi szemét a természetem. Tehát magam péládjából én alátámasztom a kérdésbeli elméletet. De nem hinném hogy világigazság. Tény hogy valamivel önzőbbek,introvertáltabbak az ilyenek, nehezebben is kommunikálnak,mert testvér esetén más a helyzet a társaságba való beilleszkedés terén úgy szerintem könnyebb lehet,meg kevésbé önzőek.
2010. szept. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!