Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden egyke rossz természetű?

Minden egyke rossz természetű?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha a szülei elrontják,akkor igen.Általában az egykéknek mindent megadnak,nem kell neki senkihez alkalmazkodni,mindent ráhagynak,és ezért lesz önző és kiállhatatlan.Persze vannak kivételek is.
2009. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A testvérek között felnövő ember is lehet rossz természetű. Nincs jelentősége csak a nevelésnek!
2009. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kikérem magamnak a feltételezést. :)

Én hamar önálló lettem, én azért lettem olyan, mint amit az előttem válaszoló írt. Az Élet farkastörvényei miatt. Muszáj volt, ha nem akartam, hogy eltapossanak és hogy vigyem valamire.

2009. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem akartam bántani senkit, csak mindenki azzal rémisztget, hogy ha nem vállalunk második babát, kiállhatatlan lesz a lányom.
2009. dec. 16. 21:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyke rossz természetű.
2009. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem biztos, hogy rossz természetű, de hogy önzőbb a testvér mellett felnövőknél az biztos. Bölcsődében dolgozom, úgyhogy tapasztalat. Nem tud osztozkodni, mindent magának akar. Persze a többi nevelés kérdése. Ő azt szokja meg, hogy minden az övé, minden körülötte forog.
2009. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha elkényeztetett hercegnőt neveltek belőle, akkor igen tipikus egyke lesz: önző, kiállhatatlan.

De ez csak rajtatok múlik! Nem kell, hogy olyan legyen! Könnyebb a több gyerkes szülőnek megtanítani a gyerekeket, hogy osztozkodni kell, adni, másra is gondolni. Az egykének ilyen nincs, csak Ő van, Ő a világ közepe, és azt hiszem, itt szúrják el a szülők.

Csak emiatt ne szülj, ha egyébként nem akartok több gyereket, csak okosan neveljétek a lányotokat :) A kulcsszó: neveljétek, adjátok át neki az emberi értékeket, ne csak arról szóljon, hogy mindent megadtok neki, ami per pillanat jó, hosszú távra gondoljatok mindig.

Szóval nem minden egyke rossz természetű, de sokan közülük azok :(

2009. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az egykék elviselhetetlen természetű felnőttek lesznek, főleg a párkapcsolatban.
2009. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

cáfolom az utolsót!

Az én párom is egyke, de piszok jó természete van azon kívül, hogy saját magán kívül mindenkit hülyének néz :)

Az is azért van, mert jó a szakmájában, és nem azért, mert úgy lett nevelve. Anyósom nagyon szerette, barátként nevelte, apósom meg mindig részeg volt. A párom bárkinek segít, nekem is, de elmondja a véleményét a dolgokról elég sokszor. Én nagyon jól kijövök az én egykémmel, pedig nekem is elég rossz természetem van/volt.


A másik oldal az öcsém, aki 13 évvel fiatalabb, mint én, és piszkosul el van kényeztetve. Azt hiszem, nagyon késői gyereknek sokkal rosszabb lenni felnőttként. A kölyök most 15 éves, a múltkor lázas volt, a szüleim ott ültek az ágya szélénél, mint valami haldoklónak. Bocsi, ha perverz voltam, de ez szörnyen idegesít. Anyu ágyba viszi neki a reggelit, elsétálnak érte, ha valamelyik barátjához megy. Ilyet velem sose csináltak. MIre anyu felkelt, én már útban voltam a suliba. A párom 15 évesen már építkezésen dolgozott, úgy felvételizett 9. osztályba, hogy a szülei azt sem tudták, hol a suli, amit ő választott. Az öcsém 15 évesen egy szekrényt nem tud segíteni apámnak arrébb tenni.


Kedves kérdező, döntsd el te, melyik a jobb.

2009. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Jelentem egyke vagyok!!! Szüleim elhanyagoltak, elváltak, édesanyám egy barátnőmet jobban szerette, sokat foglalkozott vele, engem mellőzött! Mire felfoghattam volna, és megbeszélhettük volna, hogy akkor most kellek-e neki, vagy sem, meghalt. Ott álltam egyedül, az elviselhetetlen nagyapámmal, kamaszkorom elején és nem értettem semmit!!!

Erre mit mondasz???

Szörnyű ember lett belőlem, amíg el nem kezdtem nevelni önmagam!!! De még mindig tele vagyok kétségekkel!!!


Csak írtam egy szélsőséges pl-t... Mert van ilyen.

2009. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!