Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan sikerül anyakönyveztetn...

Hogyan sikerül anyakönyveztetni a nem engedélyezett neveket?

Figyelt kérdés
Török nevet szeretnék adni a fiamnak ( Beyazit) de akárhol utána néztem nem engedélyezett név azoknak a segítségét szeretném kérni akik ugyan ebbe a cipőbe jártak,és sikerült elintázni a név dolgot

2014. febr. 9. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyakönyvvezetőnél kell kérvényezni, és a MTA fogja eldönteni, hogy engedélyezik e vagy sem.
2014. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az apuka Török származású?

Ha nem, és még is engedélyeznék, akko a magyar helyesírás/nyelvtan szabályait alkalmazva írnák a nevet. Tehát, ahogy ejted úgy írod.


Nálunk olasz sz apuka, így ez könnyebb volt. Elég volt a nagykövetségtől papírt kérni, hogy Olaszország ezt a nevet elfogadja. (Apuka nevén van a kislányunk).

2014. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2014. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ha az apuka török származású, akkor adható neki a választott név az eredeti leírással, csak gondolom a megfelelő papírokat kell bemutatni.

Az MTA-nal érdeklődj, ill. a helyileg illetékes anyakönyvvezetőnél.


De itt egy idézet:


"· A nem magyar állampolgárságú szülők esetén a nevek anyakönyvezésére az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet 30.§ (7) bekezdése vonatkozik: „Amennyiben a szülők vagy azok egyike nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető a gyermek utónevét a születési anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.”


· A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozók névválasztását az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet az alábbiakban szabályozza:


30/A. § (1) A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozó személyek gyermeküknek nemzetiségüknek megfelelő utónevet is adhatnak, valamint kérhetik saját utónevüknek a megfelelő nemzetiségi utónévre történő javítását, továbbá joguk van családi és utónevüknek anyanyelvük szabályai szerinti anyakönyvezéséhez.


(4) Az érintett kérésére a név anyakönyvezése két nyelven történik.


30/B. § (1) A választható nemzetiségi utóneveket az érintett országos kisebbségi önkormányzatok által összeállított nemzetiségi utónévjegyzék tartalmazza.


(2) Az utónévjegyzékben nem szereplő nemzetiségi utónév anyakönyvezhetőségéről az érintett országos kisebbségi önkormányzat – a megkereséstől számított 15 napon belül kiadott – állásfoglalása az irányadó."

2014. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!