Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vettetek a gyereknek bevonómas...

Vettetek a gyereknek bevonómasszából Mikulást?

Figyelt kérdés

Megdöbbentett, amikor láttam a bevásárló központban, mennyi bevonószemetet vásároltak az emberek, de azt szatyorszám. Csak a méret és a mennyiség volt a fontos, a beltartalommal senki sem foglalkozott. Megvették 5-600 Ft-ért a hatalmas bevonómassza Mikulást, amikor 3-500 között -igaz, kisebb, de még mindig 150-200 gr-os tejcsokoládé Mikulást kaphattak volna.


Elgondolkoztató, hogy azok az anyukák -tisztelet a kivételnek!-, akik a hétköznapokban agyon aggódják magukat az E-k, a sók és egyéb összetevők miatt, teleírják a különböző fórumokat, hogy ők mennyire tudatosan táplálják a gyermeküket no meg az egész családot, ilyenkor mintha kikapcsolnának.


2009. dec. 6. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Inkább tejcsoki Mikulás.A lányom is kicsi(13 hónapos),a Miki is kicsi.:)Egy zacsi zizit,narancsot,kivit kapott mellé.Nem csinálunk nagy dolgot a Mikiből.

Amúgy mi is ritkán eszünk csokit,de akkor normálisat.

2009. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem biztos, hogy a saját gyerekének vette. Én is vettem már olcsó mikulást, de nem gyereknek, és csak jelképes ajándéknak a bátyáméknak. Nem szeretik. A lányom kapott labdát, mamuszt, és almát. Kinder mikut, de nem ette meg. :)
2009. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem bántásként írom, eszembe sem jut, meg nem is kötözködés. De szerintem nem mindenkinek van pénze a drága tejcsoki Mikura, ha meg költ rá, akkor meg úgy gondolja, hogy akkor már legyen minél nagyobb.

Egyébként csak megsúgom, hogy a drágább tejcsoki Mikulások sem mindig a legjobbak, meg a legkifogástalanabbak, ezt csak onnan tudom, mert dolgoztam üreges csoki gyártó helyen ("minőségi" neves gyár), és azért ott vannak kifogásolható dolgok. Amit te megveszel drágán, mert azt gondolod, hogy az igazi tejcsoki, én azért egy fillért sem adnék, mert tudom, hogy mi is került bele. Ezért nem veszek semmilyen üreges figurát (se télapót, se nyulat, se tojást), legyen az tej-ét-fehér csokiból, vagy bevonómasszából.

2009. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Attól,hogy a tejcsoki finomabb nem azt jelenti hogy nincs benne annyi káros anyag.Egyébként ha mindig azt nézegetném miben van káros anyag már rég éhen és szomjan haltam volna.. Én azért veszek tejcsokit,mert finom,de ettől függetlenül szotkam venni sima gagyimikulást is,mert süteménybe kifejezetten jó ez a fajta csokoládé.

Szeirntem foglalkozz a saját dolgoddal.

2009. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

15:56 Miért vagy ilyen indulatos? Ha te nem törődsz vele, szíved joga. Gondolom, a hétköznapokban sem az E-ket kergeted.

Újra leírom, hogy te is értsd: én azt nem értem, aki egész évben azon hisztériázik, hogy miben hány E-betű és egyéb "rákkeltő" anyag van, ilyenkor meg zokszó nélkül veszi a szemetet a gyereknek, csak minél nagyobb legyen, holott ugyanannyi pénzből jobbat is vehetne, igaz, kisebbet.


Egyébként tőlünk nyugatra a bevonómassza fogalmát nem is ismerik, ha ott "Haushaltsschokolade"-t veszel, annak ugyanúgy min.30% kakaótartalma van, és az egyéb összetétele is ugyanaz, mint a csokiknak.


Korábbi hsz., aki csokigyárban dolgozott: sajnos tudom, hogy mi kerül nálunk a figurákba, sőt a szaloncukrokba (barátunk szintén ilyen helyen dolgozik). De a tejcsokifigurába még mindig több jó dolgot kevernek. A bevonót bekapod és vékony zsírréteg fedi be a nyelved és a szájpadlásod. Ez a minőség csak keleten divat, mert itt még mindig a méret győz a minőség felett.

2009. dec. 6. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a nagymamámtól mindig ilyen "gagyi" mikulást kapok. erre van pénze, ez van, megszoktam. De mostmár hogy külön háztartást vezetek örülök neki, mert van mit a süteménybe tenni. Oda meg ez is bőven jó évente kétszer (Mikulás - húsvét). De ha itthonra veszek csokit, én se veszem meg csak a jobb fajtát, főleg hogy a férjem lisztérzékeny és minden szarba glutén van.. már bocsánat :D

de szerintem sokan vannak akiknek csak a bevonómasszából álló ólcsó mikulásra tellik... sajnos :S

2009. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
te félreértettél engem,semmilyen indulat nem volt az irásomban:-) Tényleg semmi.Én csak annyit irtam hogy foglalkozz a saját dolgoddal,higgadtam irtam,nem idegesitő a kérdés vagy bosszantó.
2009. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól hogy a gyerek egy évben kétszer elfogyaszt egy darab gagyi mikulást és egy darab gagyi nyuszit, nem lesz semmi baja. Ennél sokkal több káros dolgot eszik meg év közben. Az a véleményem hogy a legtöbb káros étel alkalmankét fogyasztva nem okoz egészségkárosodást. Senki nem halt még bele abba, hogy kéthavonta egyszer a mekiben evett, ünnepnapon csipszet evett és megivott egy pohár kólát vagy hétvégénként megeszik egy szelet sütit. A gond mindig a mértéktelenséggel van. Arra kellene megtanítani a gyerekeinket hogy önfegyelemmel kezeljék a táplálkozást. Hogy tudják melyek az egészséges és a nem egészséges ételek és hogy a kettő között fel tudják állítani a megfelelő arányokat.
2009. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!