Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan áltatok vissza a...

Hogyan áltatok vissza a mindennapi életbe a babázás után?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, már jár bölcsibe. Az érdekelne, hogy hogy álltatok vissza a napi kerékvágásba? Én egy picit leengedtem, nem igazán vettem magamnak semmit, meg nem hordtam ékszert, nem sminkeltem itthon, valahogy nem igényeltem, és most nem tudom, hogy hogyan fogom újra megszokni, mert még a jegygyűrűmet sem állom magamon. Valaki volt így? Sokan beszóltak már emiatt, hogy attól hogy anya lettem, még nő is vagyok, és foglalkozzak magammal. A férjem hál istennek nagyon toleráns, neki tetszek melegítőben is, de nem akarok slampos lenni állandóan, hogy esetleg emiatt egyszer ő is besokalljon.
2014. febr. 1. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem attól leszel slampos, mert otthon melegítőben vagy. Gondolom a férjed sem öltönyben van otthon :-).


3 éves múlt a kislányom, amikor most szept-ben elkezdte az ovit és meg visszamentem dolgozni. Hát, nehéz. Ugyanúgy öltözöm a munkahelyemre, mint szülés előtt, de ritkán jött össze, hogy az órám és a gyűrűjeim egyszerre legyenek rajtam :-). Én régebben is csak a szememet húztam ki, az mostanában 90%-ban elmarad.

Nekem az okoz gondot, hogy szeretnék anyaként és dolgozó nőként is megfelelni - a párkapcsolat rendben van -, de nem megy. Hol a kicsi beteg, hol én és zavar, hogy így már nem vagyok "megbízható" a munkahelyemen, pedig szülés előtt a majdnem 10 év alatt alig hiányoztam. Remélem, ez tavaszig rendeződik.


Nekem senki nem tett megjegyzést, de nem is érdekelne igazán.


Te dolgozol?

2014. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem dolgozom, mert a kicsi kruppos, és szerettem volna túl lenni mindenen, mire visszamegyek dolgozni, tavasszal kezdek, és addigra szeretnék toppon lenni, de most még az is álom csak, hogy reggel nyolcra beérjünk a bölcsibe! Néha olyan rossz látni, hogy van olyan anyuka aki korán reggel úgy lép be a bölcsibe, mintha most lépett volna ki a kozmetikából, és nem tudom ,hogy csinálják. De akkor nem csak én vagyok szétcsúszva reggelente.
2014. febr. 1. 14:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy szerencsés vagy, hogy nem szólogattak be, nekem a nagynéném szó szerint hozzám vágta, hogy örüljek, hogy párom tolerálja a maci gatyát, és nem szól rám, meg hogy miért nézek ki úgy délután mintha most estem volna át egy súlyos betegségen, és még sorolhatnám estig, és ez már nagyon rosszul esik!
2014. febr. 1. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok.


Én 7-re viszem oviba és így érek be a munkahelyemre negyed 9-re. Reggel 6 előtt keltem, de negyed órát szinte nem tudok vele mit kezdeni, olyan álmos :-(. Nincs szívem hamarabb felkelteni, így marad a reggeli rohanás. De nemsokára itt a jó idő, talán begyorsulunk tőle, mert nem kell majd több réteg ruha :-).


Ha munkába jársz majd, belejössz jobban, mert nem tudsz mit tenni. Kitartást!

2014. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Julie S ***** válasza:
43%

Nem az ékszertől fogsz jól kinézni... A lényeg, hogy olyan ruhákat hordj, amik jól állnak és te is jól érzed bennük magad és úgy/annyit sminkelj, hogy feldobja az arcod és kiemelje az előnyös vonásaid, illetve elfedje azt, ami rontana az összképen. Ezek mellé nem árt a tiszta, friss(nek tűnő) haj és egy előnyös frizura. Nem olyan nagy dolog ez. :)

Én baba mellett is figyelek ezekre, pedig ősszel "csak" tanulni megyek vissza az egyetemre. És amúgy ékszert évek óta nem hordok, csak alkalmakra. Egyrészt zavarnak, másrészt olykor balesetveszélyesek.

2014. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog, de nem lehetetlen.

Én úgy szoktam csinálni, hogy este igyekszem mindent előkészíteni, pl. kirakom a gyerekek ruháit, a sulis táskát összepakoljuk, megbeszéljük, hogy kinek mit kell bevinni stb.

Reggel 1 órával korábban kelek, mint ők, így van időm nyugiban meginni egy kávét és picit olvasgatni a neten :) Sminkelést nem viszem túlzásba, mert nem szeretem, csak BB krémet használok és szempillaspirált, na meg korrektort igény szerint. A BB-től szép, egységes lesz a bőröm és elfedi a kisebb hibákat.

A hajam 2-3 naponta megmosom és beszárítom, így a többi napon már csak fésülködni kell vagy beteszek egy hajráfot :) De a 3. napon ált. össze szoktam fogni, olyankor mindig megdicsérnek, hogy milyen jól áll a lófarok :) Persze, ehhez kell egy jó fodrász, aki úgy vágja le a hajad, hogy ne legyen vele sok gondod.

A sok ékszert sem szeretem, van egy köves ezüstgyűrűm a gyűrűsujjamon, egy shamballa karláncom, meg a fülbevaló és kész.

Az öltözködésem lazán elegáns és visszafogott, ált. farmert hordok hosszú pulóverrel, kardigánnal vagy tunikával és lovaglócsizmát. Amivel fel lehet dobni egy egyszerű ruházatot, az egy jó sál, szerintem.

A melegítővel nincs gond, itthon én is mindig abban vagyok, de az oviba pl. már nem mennék el benne.

Szerintem kezdd azzal, hogy melegítőt csak otthon hordasz. Reggel szánj 10 percet magadra, dobj fel egy pici sminket, lődd be valahogy a hajad vagy már az is elég, ha mindig ápolt és tiszta.

Ha nem vettél magadnak semmit, akkor gondolom pár új ruhadarabot mindenképpen megérdemelsz. Elég egy nadrág, 2-3 felső, kardigán vagy amit szeretsz, meg 1-2 kiegészítő, pl. egy sál.

2014. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, és nem sok ékszert akarok hordani, csak órát, mert mobilt nem használhatok, illetve a jegy+karika gyűrűmet, sminkelni régen sem sminkeltem nagyon de most már egy kicsit ráncos/karikás a szemem alatt, és ez zavar! Megpróbálom az utolsó tanácsát, és után minden nap egy picivel többet, és remélem márciusig újra sinen fog menni minden.
2014. febr. 2. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!