Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van 6,5 hónapos babám és...

Van 6,5 hónapos babám és sajnos babás barátaim nincsenek, jó lenne találni barátot akivel megbeszélhetem a mindennapi dolgokat. Miért fordulnak el a barátaim tőlem csak azért mert babám van?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is így vagyok.... ez azért van mert nem tudsz oda menni ahova ők akarják,neked most a babához kell igazodnod. Nekem se maradt senkim.... Babás anyukákat kell keresned. Sajnos nekem ez sem jött össze,mert nem régen költöztünk és nem nagyon tudok ismerkedni a környéken :-(
2013. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zabmester ***** válasza:

Talán ők azt gondolják, hogy téged már nem érdekel, hogy velük mi van, csak az ilyen babás dolgok. De lehet, hogy tényleg van is benne valami igazság. Na meg mivel nekik nincs még gyerekük, valószínűleg nem tudnak mit kezdeni az olyan információkkal, amik veled történnek, mert nem tájékozottak a babás témákban.

De nem kell ennek törvényszerűen így lennie.

Mutasd meg nekik, hogy azért te még ugyanaz vagy, akit megismertek, ugyanúgy lehet veled beszélgetni, érdekelnek azok a dolgok, amik korábban is fontosak voltak.

Egyébként akikkel igazán jóban vagy, nyugodtan meg is beszélheted, hogy neked fontos a barátságotok, és nem szeretnéd, ha azért, mert neked babád született, nekik meg még nincs gyerekük, eltávolodnátok egymástól. Az ilyesfajta őszinteség sok esetben a legjobb megoldás.

2013. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit mondanak amikor hívod őket, miért nem érnek rá? Csak kifogásaik vannak?

Jó idő van, most már ti is tudtok sétálni, közben beszélgetni. Vagy átmehetnek hozzátok, ekkora baba mellett már ez sem gond.



Ha pedig babás ismerősöket szeretnél, játszótéren, játszóházban tudsz ismerkedni.

2013. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Pedig én még laza anyuka is voltam, fantasztikus férjjel. Ha azt mondtam volna a férjemnek este elmegyünk a barátnőmmel, akkor vigyázott volna szó nélkül a gyerekekre. mindig mondtam a barátnőimnek, munka után elmegyek velük kávézni, csak szóljanak. Sose szóltak :( Mindig jöttek azzal, hogy mennyit kell dolgozniuk, munka után még ez meg az és hulla fáradtak. Stb. Én beleuntam. Tapintatos voltam, hisz nem babáról beszéltünk ha néhanapján találkoztunk, viszont a munkájukról mindig kellett. Utána rájöttem, hogy nehogymáR mindig én alkalmazkodjak. Ha ilyenek akkor ilyenek. Majd megtudják milyen otthon lenni társaság nélkül, akkor viszont rám ne számítsanak!
2013. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zabmester ***** válasza:
Csak azt nem értem az ilyen nagyon elfoglalt, mindig hullafáradt barátnőkben, hogy korábban, amikor még senkinek nem volt gyereke, hogyhogy nem voltak fáradtak néha-néha találkozni? Vagy ha akkor is azok voltak, akkor egyáltalán honnan, mitől voltak barátaik? Mert ahogy például az utolsó válaszoló is írta, ő ment volna velük munka után, el tudott volna szabadulni otthonról, de a barátnők voltak azok, akiknek semmi se volt jó. És akkor korábban ez hogy volt? Régebben mitől volt több energiájuk a barátaikkal is lenni?
2013. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok. Pontosan ezaz, előtte mindig volt idejük arra, hogy együtt legyünk, hétvégente összeüljünk. Nekem aztán a pocakosság vége fele ezek elmaradtak, mert nagy volt a teher meg nyilván már kedve se úgy van az embernek. De miután megszületett nagyon hamar helyrerázódtam. Már 3 hetes babával csavarogtam, csak hát egyedül.

Szerintem valamilyen szinten a féltékenység lehet az oka. Mert nem hiszem el, hogy 35 évesen nem akarnak gyereket. Csak nekik nem úgy alakult és nemegyszer hallottam, hogy ők bizony nem is mernek a mai világba szülni. Én meg szültem gyors egymás után kettőt is. Szépen is élünk, ezt azért látják. Ők is így lennének egyébként, csak valamiért mégsem szülnek, inkább a munkára és a mai világra fogják. Ezért is bátorkodok arra gondolni, hogy esetleg ilyenkor a féltékenység rontja el a dolgot.

2013. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!