Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen, milyen körülménye...

Hány évesen, milyen körülményekre vállaltatok babát?

Figyelt kérdés

Saját lakásba, albérletbe, hiteles lakásba?

Mennyi havi bevételre?

Volt biztosított időtök, vagy csak gyest fogtok kapni?

Tervezett baba volt?

Tudtok megtakarítani?


2014. jan. 29. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

26 évesek vagyunk, áprilisra vagyok kiírva ikrekkel

Saját lakásunkba lakunk, hitelünk nincs

Havi bevételünk, a kettőnk fizetése, ami jelenleg 350.000 Ft

Igen van biztosított időm, GYED-et fogok kapni

Tervezett baba volt, igaz csak egyet terveztünk, de elmondhatatlanul örülök, hogy ikrek lesznek

Igen eddig minden hónapban 100-150.000 Ft-ot félretettünk, ebből járunk nyaralni, és most ebből rendeztük be a lakást. Valószínűleg kevesebbet tudunk majd elrakni a gyerekek mellett, de én úgy gondolom, hogy biztos anyagi hátterünk van.

2014. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok, mármint nem a lakást rendeztük be, csak a gyerekszobát:) A többi azért már megvolt:)
2014. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Albérletben élünk és fogunk is.

Havi netto kb. 120 ezerből kell megélnünk, mivel én csak GYES-t kapok.

Tervezett volt, 31 évesen szültem, ezért se vártunk tovább, mert az anyagi helyzetünk úgysem lesz jobb, mi pedig mindenképp szerettünk volna gyerekeket.

Megtakarítani semmit nem tudunk, most is 1800 ft-unk van jövő hétig, de megoldjuk.

El nem tudtam volna képzelni, hogy a pénz miatt ne legyen gyermekünk, szegényen, de boldogan élünk.

2014. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

nálunk alapfeltétel volt a saját lakás, a férjemnek a biztos munka, nekem pedig az egy év munkaviszony a juttatások miatt, az autó és a jogosítvány.

Bevételnek úgy tartom hogy havi 300 ezerből már kényelmesen eltartható 1 gyerek, vagy akár kettő, akár még hitel mellett is. De fontos hogy legyen tartalék mielőtt belevágtok mert rengeteg pénzt elvisz a szülés és az alapvető feltételek a babának, pl. kiságy, ruhák stb (mi szüléssel együtt erre kb. 400 ezret költünk, úgy hogy mindent szinte használtan veszünk).

A megtakarítást úgy tudod kiszámolni, hogy egy baba havonta kb. 50.000 ft-ba kerül. A rezsid és a saját költségeid nyilván te is tudod.

2014. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

28 ès 32 èvesek vagyunk sajnos úgy alakult hogy csak gyest kapok, nem fogadjàk el itthon a külföldi munkaviszonyom (rezidens), plusz meg is szűnt elõtte..

Hiteles lakàs, kocsi, van. Megtakarítàsnak 2 lakàskasszàt indítottunk így 4 èv mulva ki tudjuk fizetni. A bankban is van hat nullàs megtakarítàsunk. 260 körül jön kèzbe egy hónapban. Terveztük a babàt majd 2 èv utàn mègis akkor jött mikor màr èpp visszàlltunk volna a vèdekezèsre.

2014. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
25 évesen szültem először, mindketten dolgoztunk, havi 50E maradt meg havonta. Aztán megszünt a cég ahol dolgoztam, közben jött a második baba, vele már csak gyesen vagyok. Így kb 0-ra jövünk ki hónapról hónapra, de elvagyunk így is. Tudnánk még spórolni éppen ha nagyon akarnánk, mert a nagyobbik gyerek sok játékot kap fölöslegesen, meg mikor mit talál ki (persze nem mindent kap meg, vagy legalábbis nem azonnal). A picinek is megvan minden ami kell, de nki még nincsenek efféle igényei. Így nem panaszkodom.
2014. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
6-os vagyok. az kimaradt, hogy hiteles ház, és hiteles autónk van.
2014. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Én 30 a párom 32 éves volt. 3éve voltunk már együtt.

Albérletbe laktunk mikor megszületett a lányunk,most saját(hiteles)lakásunk van. Tervezett baba volt,nagyon akartuk már! Mikor bevállaltuk a gyereket akkor elég jó anyagi helyzetünk volt gond nélkül kitudtunk mindent fizetni és megvenni. Mindketten dolgoztunk,utána én gyedet kaptam. Viszont engem nem vettek vissza dolgozni,és nem is találtam munkát a gyeses időszak alatt szépen elkezdtünk haladni a leejtőn! Odáig jutottunk hogy rengeteg elmaradt számlánk van!:( Pár hónapja találtam csak munkát.

A megtakarításunkat mind feléltük,most nincs semmi!:(((

2014. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk megvan mindenünk, lakás, két kocsi, mindketten dolgozunk, nagyon jó havi bevételünk van, szóval nem ezen múlt, csak nem jött a baba, pedig akartuk.

Végül 34 évesen szültem, sokadik próbálkozásra, lombikkal jött össze.

Ha megvan a minimum, és nem fogtok éhezni, meg tudjátok venni, amit kell, akkor bele kell vágni, mert sosem lehet tudni.

2014. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
24 éves voltam, párom 31 amikor megszületett a kisfiúnk. Saját lakás némi hitellel, havi nettó bevételünk 500 000 Ft, biztosított voltam, kaptam gyedet. Tervezett baba. Tudtunk megtakarítani.
2014. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!