Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek az alábbi helyzet...

Mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

A volt férjem holnap vinné el a lányunkat (nem ott alvós, este jön is haza). De ma felhívott, hogy sajnos megszorult anyagilag, nem fér bele a keretbe, hogy viszi és hozza is. Így megkérdezte, hogy átvinném-e én délután? Nem fordult még ilyen elő, ez az első ilyen alkalom.

Ti átvinnétek? Kb. 15 km-re lakik innen.


2014. jan. 27. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem okoz anyagilag gondot, akkor vidd. Ha egyébként jó apa, akkor én ezen nem akadnék fenn.
2014. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy átvinném. én azt az elvet vallom, hogy a gyereknem mindkét szülőjére ugyan akkora szüksége van (persze ha normálisok), így én támogatnám a találkozásokat
2014. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy átvinném, belefér, ha normális.


Ha egyébként nem is elsősorban az útiköltség a gond, hanem a kislány ellátása ennivalóval, vacsorával, kis édességgel, gyümölccsel esetleg, akkor azt is felajánlanám, hogy ha az a könnyebb neki, jöjjön át ő és ne érezze kellemetlenül magát. Vagy amikor vinném a kicsit, akkor apukának "észrevételül" adnék egy kis zacskóban olyan ennivalót, édességet, aminek a kislány örül- nem kell tudnia, hogy ez most tk. tőled van.

Lehet, hogy azért érezné magát rosszul, mert esetleg nem tud neki venni egy túrórudit vagy hasonlót.


A közös gyereketek érdeke a legfontosabb- remélhetőleg nem lesz belőle rendszer és néha bárki megszorulhat.

Becsülendő, hogy így is szeretne foglalkozni a kislánnyal.

2014. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából kaja van, meg minden, csak nem fér már bele neki, hogy 2x tegye meg az utat. De szeretné látni a kislányt, ezért kért szívességet.

Őszintén szólva szerintem nincs ezzel semmi baj, de a jelenlegi párom nagyon kiakadt ezen. Szerinte a volt férjem felelőtlen apa, mert nincs pénze hó végén (holott lássuk be, bárkivel előfordulhat).

Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 27. 13:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A mai benzin árak mellett azért nem olcsó mulatság 60km. Én nem akadnék ki rajta, a mostani párodnak szerintem más lehet a prolémája, csak erre fogja...
2014. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!