Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire leszek jogosult az...

Mire leszek jogosult az alábbi helyzetben? Hogy lehetne jól kijönni belőle?

Figyelt kérdés

Munkaviszonyom dec.30-án lejár. Előtte sokáig folyamatos volt.

Szülésem február elején aktuális, beleesne a 42 napba - (passzív táppénz)

Kérdésem:

Ha dec 31-én elmennék passzív táppénzre, és 42 napon belül megszülnék, ugyanúgy járna minden (Tgyás és Gyed - ami munkához illetve biztosításhoz kötött) mintha lenne bejelentett munkahelyem?


2008. nov. 25. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel nem szakad meg a biztosított jogviszonyod (vagy mi a szösz). Én is hasonlóképpen csináltam, csak így: Sok év munka, 40 nap passzív táppénz, munkanélküli, szülés. :) A lényeg, h ne szakadjon meg sehol a lánc. Tehát, ha rám hallgatsz, előre nézz utána, h dec 31-én hogyan tudsz passzív táppénzre menni, mert az Szilveszter, és utólag nem szívesen írnak ki a dokik. Ha megteheted, dec 30-án du menj már el az orvoshoz! Nekem is úgy volt, h amelyik nap kirúgtak, azon a napon du mentem a dokimhoz, és attól a naptól írt táppénzre!

Szóval minden jár, csak mindig az a lényeg, h ma itt legyél "aktív", holnap meg már ott. Soha, egyetlen napra se szakadjon meg!

2008. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
bezony, menj tappenzre :)
2008. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!