Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem rossz a jt-s gyereknek a...

Nem rossz a jt-s gyereknek a karácsony?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt hallják, hogy készülődnek , meg karácsonyfa, meg szaloncukor... náluk meg "semmi"....Jelképes ajándékkal se lehetne ezt a merev szankciót feloldani??
2009. nov. 21. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A jétés gyerek azok a jehovások? hát szerintem marha rossz lehet,mert ők nem "jehovások",csak a hülye szüleik miatt kell annak lenniük :( Én nagyon sajnálom az ilyeeket,és nagyon mérges is vagyok az ilyen szülőkre... Mert így nemcsak a saját életüket teszik tönkre a hülyeséggel,hanem még a gyerekükét is..:S
2009. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jazok :) Én is emiatt is neheztelek. az egy dolog, hogy a szülők mit hisznek, de a gyerekek még nem az ajándékoktól vagy a karácsonyfától fognak "elromolni". Ajándékozás után is lehet a bibliát tanulmányozni, meg énekelgetni, meg előtte is.
2009. nov. 21. 11:07
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legjobb barátnőm anyukája is jehovás. És barátnőm mesélte, hogy tök rossz volt neki, hogy se karácsony, se húsvét, se szülinap, se semmi. Mondta is, hogy ha neki gyereke lesz, akkor biztos, hogy minden ünnep meg lesz tartva méghozzá igen fényesen. Hát szóval ja, elég rossz volt neki, hogy sose kapott ajándékot, sose ünnepeltek... Bár anyukája azért egy idő után már úgy volt vele, hogy na jó, csak a szokás kedvéért... Akkor már nem volt olyan "bigott". De akkor már barátnőm is kamasz volt. Anyukája barátnőm 5 éves korában lett jehovás, miután elvált. És kb. 11-12 évig volt ez, hogy semmi ünneplés. Aztán utána már kicsit lazábban fogta fel a dolgot, de szerintem pont a lényeges évek maradtak ki.
2009. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a jehova tanui nem tartjàk a karàcsonyt,sok màs vallàs sem.Pl muszlim.

Szomszédom muszlim,és ràkérdeztem tavaly januàrba hogy milyen volt a karàcsony,olyan lenézöen beszolt hogy nàluk nincs karàcsony,nem buliznak...Persze van nekik a Ramadàn,az minden évben màs napra esik,és az olyan nagy ünnep,mint nekünk a karàcsony.Hàt ha ebbe születik egy gyerek,annak nem rossz,megszokta.

Én nem tudnàm a gyerekemtöl megvonni,mindenütt boltokban,tv-ben utakon is ez a karàcsonyi hangulat uralkodik.

2009. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromnak is azok voltak régen a szüleik...de az ünnepek most is ki vannak náluk tiltva!A párom 21 éves,mikor nálunk töltötte először a karácsonyt úgy díszítette a fát,mint egy 4 éves kisgyerek...és úgy meglepődött,hogy kapott ajándékot,hogy majdnem sírt!Annyira hülyék az ilyen szülők...nem tudják értékelni a szeretet ünnepét!Mi vettünk nekik ajándékot...érdeke azt elfogadták!De pl.: az öccse a páromnak 4 éves és ordít ha télapót lát,mert nem tudja,hogy ki az és a karácsonyfára is úgy néz,mintha valami csoda lenne...most 4 éves és tavaly látott először karácsonyfát,mikor eljött nálunk!A páromra pedig olyan izgalom jön ilyen ünnepekkor,hogy néha azt hiszem van egy 5 éves kisfiam!Szó szerint!A gyerekek e miatt a hülyeség miatt nem élvezik az év legszebb és legjobb napjait!Tönkre teszik vele a marha Jehova szülők az életüket!(mármint a gyermekeik életét!!!!!)
2009. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a török ismerőseim is ünneplik a karácsonyt, pedig keresztény ünnep. Allahnak meg nem sok köze van Jézushoz. De mivel 25 éve itt élnek alkalmazkodtak, és mivel kisgyerekes családok nem Jézus szülinapját ünneplik, hanem a szeretetet. És nyílván rossz egy gyereknek ha nem kap ajándékot. Körülötte mindenki más viszont igen. Téli szünet után az első kérdés az oviban, iskolában, hogy ki mit kapott karácsonyra...
2009. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A ramadan az egy havi böjt, mikor este nyolcig nem esznek, nem isznak, nem érnek egymáshoz stb. Az ünnepi annyi benne kb, h esténként összejárnak vacsizni. Araboknál ramadan, törököknél ramazan.
2009. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem erről mindig azok a marhák jutnak eszembe akiket egyszer itt olvastam, ezen az oldalon. Hogy ők eldöntötték talán fél éves babájuknak nem adnak húst. Én ezen annyira felkaptam a vizet, leírni sem tudom, még most is felhúzom rajta magam. És ez is jó nagy hülyeség, mert senkit nem érdekel hogy saját maguktól mit vonnak meg, de egy gyereknek joga van átélni a szeretet ünnepét, hívják az akárhogy is.
2009. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
14:30-AS NEKEM SZÀNTAD?iGEN EGYHONAPOS BÖJT,TUDOM,DE A VÉGÉN NAGY BULIT CSAPNAK,ELNÉZÉST KAOMÀT,MINT KARÀCSONYKOR.....UPPSZ NAGYBETÜS LETT,SORRY,
2009. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak volt az oviban ilyen csoporttársa.Se karácsony,se szülinap,se évzáró,se anyák napja.Olyan édesek,amikor titokban tanulják a versikéket,aztán elmondják.Én mindig szoktam sírni.Őket biztos valami más hatja meg.
2009. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!