Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire veszitek komolyan a...

Mennyire veszitek komolyan a keresztszülő választást gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk kimondottan vallásosak, de mi is és a nagyobbik gyerekünk is meg van keresztelve. Mivel nincsenek testvéreink és közeli rokonaink sem, ezért annak idején a lányunk keresztszüleinek az akkori legjobb barátnőmet és akkor még vőlegényét (már férjét) kértük fel. Nagyon jó keresztszülei a lányunknak.

Nemsokára megszületik a második babánk és őt is szeretnénk megkeresztelni, de megint csak gondban vagyunk hogy kit hivjunk. A férjem legjobb barátja a saját gyerekeit sem keresztelte meg, nem is tűnik olyannak, aki legalább majd a babánk születésnapját ne felejtené el. Nekem most nincs olyan nagyon jó barátnőm, csak a lányom keresztanyukája. Szóba jött egy távoli rokon házaspár, de egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot és egy közös régi munkatársunk a menyasszonyával (akit nem kedvelek különösebben).

mennyire veszitek komolyan ezt a kérdést? Mi nem is úgy állunk hozzá, hogy ha velünk történne valami, akkor rá biznánk-e a gyerekeket, mert vannak nagyszülők.

Ti hogyan választottatok?



2013. okt. 20. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát mi "vallásosak" vagyunk és ezért komolyan vettük, hogy olyan legyen, aki szintén komolyan veszi. Mivel a család elég nagy és többségében szintén hívő, van választék, és mi is keresztszülők vagyunk erre-arra.

(Azt csak nemrég tudtam meg, hogy "a hagyomány szerint" a keresztszülők feladata volna felnevelni a gyereket, ha mi korán elhaláloznánk. Ez persze természetes is, ha így alakulna és a keresztszülőre jut a sorrend, de mi a keresztségszülőséget inkább szó szerint értelmezzük: azaz ha már megfogadtuk, segítünk a szülőknek a gyereket a keresztény úton tartani, főleg példamutatásban s ebből kifolyólag mélyebb kötődést igyekszünk kialakítani vele.)

Egyébként nyugodtan választhatjátok - ha vállalják - az első gyerek keresztszüleit a másodiknak is.

2013. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi sem vagyunk kifejezetten vallásosak, de nagyon komolyan vettük a dolgot. Számunkra is a példamutatás volt a mérvadó.
2013. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szeretném komolyan venni, de sajnos nincs olyan pár a rokoni és baráti körben, akit "alkalmasnak" tartanánk. Én vallásos vagyok és annyi a kívánalmam, hogy olyan legyen a keresztszülő, aki tényleg vallásos (pl. jár templomba). Egy ilyen barát van, de neki már rengeteg keresztgyereke van, és nem akarom, hogy a mi gyerekünkre is költsön, mert ő nagyon ajándékozós. Nekem nem kell, hogy ajándékozzon a keresztszülő bármire, csak vallási példát mutasson, és segítsen a gyereknek ha olyan szitu van.
2013. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az első gyerekünk keresztszüleit meg sem merjük kérdezni, mert nemrég született babájuk és 5 keresztgyerekük van :)

Az aggaszt, hogy nem igazán kedvelem azt akit keresztanyunak szánunk, de ő a menyasszonya annak, aki keresztapunak jó lenne, mert megbizható és rendes.

2013. okt. 20. 10:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi nem vagyunk vallasosak, de mivel a parom es en is meg vagyunk keresztelve, szeretnenk a bebinek is keresztelot es keresztszuloket. Nalunk valszeg a legjobb baratnom es a parom legjobb baratja lesznek a befutok :) Boldog babazast kivanok! :)

9hkm

2013. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Annyira tanácstalan vagyok...

Még a terhességem elején kitaláltam, hogy az akkori legjobb barátnőmet fogom hivni, de azóta már nem vagyunk annyira jóban, mert nem él túl erkölcsös életet (2 gyerekes anyukaként megcsalta a férjét a kislánya keresztapjával és el is vált, viszont a keresztapukának eszébe sincs elválni).

Azt szokták mondani, hogy a legjobb rokont hivni, mert a barátok idővel eltűnnek, de nekem nagyon messze élnek a rokonaim, főleg a lány unokatestvéreim (más országban).

Olyan jó lenne ha a picinek is olyan jó keresztszülei lennének, mint a nagylányomnak :)

2013. okt. 20. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Azon megsértődnének, ha keresztanyának másvalakit választanátok?
2013. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!