Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A dokim új diétát talált ki...

A dokim új diétát talált ki nekem, de konkrét ételeket nem nagyon mondott. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Lassan 22. hetes kismama vagyok és ma voltam a nőgyógyászomnál. Még mindig hányok és émelygek egész nap ezért a dokim azt tanácsolta próbáljak ki egy diétát. Reggelre pici cukros teát és édes kekszet javasol, később pirítóst és gyümölcsöt. Szerintetek ebédre és vacsorára mit egyek, ami ezekhez passzol?

2013. okt. 3. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Jesszus, hát ez jó kérdés. Cukor szempontjából tragikus ajánlás, tőle kérdezném meg, a végére mit szánt, lekvárt és tejet? :-/
2013. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne erre választ kapni. :S
2013. okt. 3. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagy jó kis szénhidráttáblázatok vannak a nete, ott keress rá, szinte az összes élelmiszernek ott van a Ch tartalma is.

A cukros teát én sem értem :( Meg a kekszet sem. Mindkettő tele van cukorral.


Saláta, felvágottak, ásványvíz, light üdítő, stb......tésztákat, fehér kenyér dolgokat nem ajánlanak diéta idején.

2013. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem csak a hányinger miatt találta ki a dokim...azt mondta nekem a szénhidrát szint nem számít.
2013. okt. 3. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor az nem diéta!!
2013. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. A dokim annak nevezte.
2013. okt. 4. 08:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne diéta? Keveritek a szezont a fazonnal...


"A diéta fogalma a közhasználatban egyrészt az emésztőszervi megbetegedések során tartandó zsírszegény étrenddel, másrészt a fogyókúrás célzattal követett kalóriaszegény étrenddel kapcsolódott össze. A diéta célja a szervezet megváltozott állapotához igazodó táplálkozás."


Tehát ha émelyeg és rosszul van, ehhez igazodó diétát kell tartani. A diéta nem csak fogyókúrás, cukorments ételeket jelent, hanem valami túltengését, hiányát pótló speciális étrend.


A kekszet a gyomorsav felfogására írhatta, a pirítóst úgyszintén. Nézz utána neten, hogy milyen ételek javasoltak hányinger esetén. Általában szárított kenyérféléket és lúgosító ételeket találsz majd, hiszen a savadat kell megzabolázni, gondolom. Nem tudom biztosra, mert nem én vagyok az orvosod.


Szerintem a krumplival nem foghatsz mellé, illetve próbáld meg a vörös húsokat mérsékelni. A vörös húsok ugyanis savasítják a gyomrot, így biztos nem használnak.

2013. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes segítséget! :)
2013. okt. 4. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!