Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt hagyjak itthon a...

Mennyi pénzt hagyjak itthon a páromnak, amíg én a kórházban leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, fura a kérdés....

Szóval, én dolgozom, neki max alkalmi munkái vannak, most volt interjún, és ahogy van üresedés, felveszik, de egyenlőre csak én dolgozom. Van egy 2 éves kislányunk, és szeptemberre várom a babánkat.

Ha befizetem a rezsit jövőhónapban, akkor 60 ezer ft-om marad. Ebből még kell pár dolog a kicsinek, plusz alapvető dolgokat be kell vásárolni, de nem sok mindent. Úgy számoltam, hogy olyan 20 és 30 ezer ft között marad költőpénznek, pl napi szinten kenyérre vagy ha a kicsi megkíván valamit, meg nyilván nekem is kell 2-3 ezer ft a kórházba. Összesen 6 napot leszek bent.

A párom nem tud bánni a pénzzel, folyton hülyeségekre szórja el... De valamennyit hagynom kell neki, hogy a kicsit el tudja látni. De főznivaló, tejtermékek lesznek itthon, szóval tényleg max kenyeret kell vennie...

Mennyit hagynátok?


2013. aug. 21. 16:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, dolgozom! Szülés előtti napig. Sajnos muszáj. Bár nehezen bírom, az biztos.

Ez nem tűnik rossz ötletnek, hogy adok neki 2ezret, és ha kell, akkor majd adok neki még. De van Erzsébet utalványom is, abból nem tud anyucinak semmit venni, tényleg csak kaját.

Kevés pénz, ez igaz, de engem arra neveltek, hogy be kell tudni osztani, és megy is, de csak így.

Gyógyszer lesz, és van is itthon mindig, az tuti, hogy nem kell majd a kicsinek. De apum jön majd hozzájuk, ha valamire szüksége van, neki is szólhat.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2013. aug. 21. 18:15
 12/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok: ha van utalvány, akkor semmi gond. Pénzt ne hagyj neki, vesz abból kenyeret. Akkor hagyj max. ötszázat, hogy ha rá kell fizetni az utalványra ( nem tudom milyen címletek). Viszont apukádnak adhatsz pénzt, de ne mondja meg a párodnak, hogy nála van. És ha kell valami, azt úgyis látja, majd megveszi ő abból a pénzből, főleg, ha a gyereknek kell.
2013. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ó szegénykém, remélem ülő munkát végzel! Sajnálom, hogy te vagy a családfenntartó!

A legjobb az utalvány, teljesen jó!

2013. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak kenyér meg amit a kicsi megkiván kell,akkor hagynék utalványból kis cimleteket 1500-2000-et,meg egy ezrest,mert ugye utalványból nem adnak vissza.Aztán ha mégis több kell,akkor adsz neki amikor megy látogatni.

Vagy ha buszra kell,akkor arra is kp kell.

2013. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A busz csak pár forint,mert a kicsinek van államkincstári kártyája. Akkor utalvány meg egy kis készpénz lesz, legfeljebb majd időközben még adok neki.

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 22. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!