Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez a munkaviszony a...

Hogy van ez a munkaviszony a babavállalás előtt?

Figyelt kérdés

Dolgozom több mint egy éve egy cégnek, de nincs állandó szerződésem, hanem minden hónap végén kapok egy újat a következőre. Tudom, hogy ez gond lehet, ha majd összejön a gyerek, mert valószínűleg el fognak engedni 7-8. hónap környékén (ameddig bírom a munkát), és nem leszek biztosított a szülés pillanatában, de ezt munkanélkülivel vagy valahová bejelentessél, főállású vállalkozással meg lehet majd oldani.

De tegnap valami olyasmivel riogattak meg ismerősök, hogy a nyugdíjba beleszámítandó évekkel is kalkulálnom kell, mert nem mindegy, honnan és hogyan megyek el szülni. Figyelni kell arra, hogy beleszámítson a gyesen töltött idő a ledolgozott évek számába.

Tud nekem erről valaki valamit mondani? Ezzel a jelenlegi munkahelyemmel nem lesz erre esélyem? Lenne lehetőségem iskolában is tanítani (legalábbis megpályázhatnám). Inkább tanítsak, az tutibb? Annak ellenére, hogy szeretem a mostani munkámat, és nem tudom, mennyire szeretném a tanítást iskolában...?

Köszi előre is a válaszokat!


2013. aug. 1. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A havi szerződésekkel az a baj, hogy bármikor ugy dönthet a munkaltato, hogy hopp, nem hosszabbítja meg. Nem csak a 7.-8. honap végén, hanem talán mar a bejelentéseket követően sem biztos, hogy meghosszabbítja.... Igy pedig csak gyesre leszel jogosult.
2013. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos határozott idejű szerződés mellett nem vagy védett. Bármikor felmondhat, illetve nem hosszabbítja meg a szerződést.
2013. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, ezzel már én is tisztában vagyok. Most az a kérdés, hogy akkor ettől a passzív munkaviszonytól vagy passzív táppénztől vagy mittomén mi a neve (a lényeg, hogy a gyesen töltött idő is beszámít a nyugdíj éveibe), ettől is elesek? Szóval ez sem fog számítani, ha úgy megyek el szülni, hogy nincs határozatlan szerződésem, hanem munkanélkülin vagyok, vagy főállású vállalkozó? Maradjunk ennél a két lehetőségnél.

Szóval ez érdekelne most.

Köszi az eddigi válaszokat, várnék még többet!

2013. aug. 1. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz se passzív munkaviszonyod, se passzív táppénzed- mar elég rég megszüntettek. A GYES fog bele számítani a nyugdij idejébe.
2013. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, köszönöm! Akkor beleszámít a nyugdíjba a gyes? Ez a lényeg. Az, hogy lehet, nem lesz gyedem megy tgyásom, mert idő előtt elküldenek, már nem érdekel. De azért 2-3 évet eldobni úgy, hogy ne számítson bele a nyugdíjba...? Azon azért elgondolkodnék, hogy talán inkább bevállalnám érte a tanítást.
2013. aug. 1. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!