Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engednetek 4 eves gyermeket...

Ti engednetek 4 eves gyermeketek szuloi felugyelet nelkul jatszoterre menni?

Figyelt kérdés
Adott egy kisfiu. Kulfoldon el de csak magyarul beszel..tehat ha gondja van nem tud segitseget kerni. Apuka meg anyuka az ablakbol kinez 10 percenkent hogy meg van e..van hogy lemennek vele de tobbnyire egyedul latom. Kisfiam orokmozgo. Allandoan szalad..a kisfiu is tobbszor hozzank csapodik setalni.felkiabal hogy megy de neha ezt sem. Tolem soha nem kerdeztek meg hogy vigyaznek e ra esetleg.. en szeretem ezt a kisfiut. Aranyos kis nagydumas beka.de egyszeruen nem erzem hogy felelosseget kellene vagy tudnek vallalni az o testi epsegeert. Ma lejott vele anyuka aki a fejemhez vagta hogy eltanulta a fiamtol ezt a szaladgalast es mar nem marad a jatszoteren mint azelott..nem tudtam kopni nyelni..idegessegembe nem mondtam semmit.. a fiam 2 es fel eves ha nem rohan napi 3 orat akkor ejjel nem alszik mert nem faradt. En amufyis utalok a homokozo szelen bamban ulni..vagy trecselgetni az anyukakkal orakon at..nem arrol van szo hogy nem beszelek senkivel de nekem 10 perc eleg..en a kisfiam miatt megyek a jatszoterre. Most pici..most lehet meg vele setalni, tanitgatni veszelyhelyzetek felismeresere tanitani..15evesen majd eljuld a busba ha setalni akarom vinni mert akkor ciki lesz..szeretnem kielvezni ezt az idoszakot es annyira bant ez a beszolas..hogy az en fiam a hibas mert o csak le akart ulni a padra de nem tudott mert a fiuk megindultak..nem o a hibas hogy nem mondta azt a fianak nem nem mehetsz es amikor latja hogy megindul akkor kezenfogva visszavezeti..vagy ez csak szerintem logikusabb mint egy 2 es fel evest hibaztatni hogy elb...ta a piheneset?
2013. júl. 26. 23:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Hát én is kiakadtam volna ezen, az biztos. Meg kellett volna mondanod neki, hogy ha lent lenne a gyerekkel, nem lett volna lehetősége eltanulni a szaladgálást. Inkább köszönje meg, hogy vigyázol a gyerekére. De hát ugye mindig utólag okos az ember, de akkor hirtelen a döbbenettől a szó is benn akad.

Egyébként pedig az ember JÁTSZANI, szaladgálni viszi a JÁTSZÓTÉRRE a gyereket, nem azért, hogy leültesse a homokozóba, ő meg traccspartizzon. Az elsősorban a gyerekekért van, nem a szülőkért...

2013. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A problemaja az a holgynek hogy a fiam nem a jatszoteren szaladgal hanem bejarjuk a kornyeket..es igy eltunik az ablak alol a gyermek..szamomra az a megdobbento hogy ebben nem is a veszelyt latja hanem a nyugot hogy le kell jonni megkeresni..meg hogy menni kell utanna.
2013. júl. 27. 08:21
 13/17 anonim ***** válasza:

Elôször is: ha már rád tukmálja a fiát, elôtte illett volna megkérdeznie téged, hogy nem baj-e, ha veletek megy. Másodszor: ezek után egyeztetni kellett volna, hogy ti mit akartok csinálni, és ha a séta neki nem megfelelô, akkor nem bízni rád a gyerekét. Harmadszor: ha tudom a fiamról, hogy nem szófogadó, akkor pláne nem bízom másra!

Nálunk van olyan -ALKALMANKÉNT, és nem naponta! - hogy vigyázunk egymás gyerekeire, de elôtte minden alkalommal megkérdezzük a másik felet, hogy nem baj e, és ilyenkor aki vigyáz a gyerekünkre, az teljes joggal nevelheti, rászólhat, büntibe teheti, stb. Mi amúgy is évek óta barátok vagyunk, és hasonló elvek szerint neveljük ôket. Ilyen nem fordulhatna elô, hogy "az én gyerek rosszat tanul a te gyerekedtôl"...

2013. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Plussz poen hogy nem is vunk baratnok..egyszeruen csak ismerosok. Dolgozott a ferjem vend.lato egysegebe. Ennyi. Mint mondtam maga a kisfiu nem zavar. Pl. O be szokott bujni a kukak koze,rangatja a garazsajtokat..stb..nincs ott az anyja megteheti..en nem fogom nevelni a mas gyereket. Ennek ellenere a fiamnak nem engedem ugyanezt mert helytelen. Sokszor ott nezi a fiam mit akciozik a kisgyerek de tudja hogyha a segget veri a foldhoz akkor sem csinalhatja ugyanezt. Ezt miert nem egyertelmu a masik anyukanak is? Ha nem tetszik neki valami neki kell mehfogni a fiat nem nekem szolni hogy mit tanul az en gyerekemtol. Masok vagyunk..mindenkinek jogaban all ugy nevelni vagy nem nev3lni a gyereket ahogy tetszik.. egyszer mar beszolt hogy buntessem meg amikor elakar menni a jatszoterril ne szaladgaljak vele..meg rossz neznu hogy ezert vagyok ilyen vekony. Most ez komoly felnott gondolkodas hogt a gyerek nem akar a jatszon lenni en meg buntivel kenyszeritsem ra hogy kenyelmesebb legyen nekem? Ti a helyembe mit mondanatok?
2013. júl. 27. 15:04
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha már ott lenne velem a gyerek szülô nélkül, én bizony rászólnék. A szülôvel is megbeszélném, hogy mi igenis sétálunk, és ha ôk nem akarnak, akkor simán elköszönnék..

Ne hagyd magad, mert már így is babysitternek vagy használva!

2013. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
4 évesen semmiképpen sem engedném le egyedül. Ennyi idősen még otthon sem hagynám egyedül, 5 percre sem.
2013. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nah...tul vunk rajta. Ma lejott megint. Elindult velunk setalni. Mar ott eldurrant az agyam hogy nem tudtam a fiamra figyelni mert a masikat kellett "fegyelmezni" es mindenre az volt a valasza hogy de nekem anya megengedi meg apa aztmondta hogy nyugodtan csinalhatom..az egyik pillanatban mig a kisfiam verzo szajat torolgettem eltunt a kisfiu..en meg a siro verzo szaju gyerekemmel a karomban(18kg) kerestem a masikat..felhivtam az anyjat semmi..smst irtam semmi.egy bnojet hivtam hogy keritse elo nekem de most mert agyonutok vkit. Elokerult..visszajott oda ahol elhagyott minket..ezekutan mondtam hogy jojjenek oda es vigyek el onnan mert en ezt nem csinalom. Az apa is meg ax anya is mindenben igazat adott nekem..persze ment a dobalozas hogy ki engedte le meg stb.. de mindegy..azt nem ertem ha igazam van meg szerintuk is akkor miert kellett megvarni mig orjongve magamon kivul osztom le oket..mind1. Allitolag nem fog elofordulni tobbet. Remeljuk.. koszonom a valaszokat.
2013. júl. 28. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!