Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engednetek 4 eves gyermeket...

Ti engednetek 4 eves gyermeketek szuloi felugyelet nelkul jatszoterre menni?

Figyelt kérdés
Adott egy kisfiu. Kulfoldon el de csak magyarul beszel..tehat ha gondja van nem tud segitseget kerni. Apuka meg anyuka az ablakbol kinez 10 percenkent hogy meg van e..van hogy lemennek vele de tobbnyire egyedul latom. Kisfiam orokmozgo. Allandoan szalad..a kisfiu is tobbszor hozzank csapodik setalni.felkiabal hogy megy de neha ezt sem. Tolem soha nem kerdeztek meg hogy vigyaznek e ra esetleg.. en szeretem ezt a kisfiut. Aranyos kis nagydumas beka.de egyszeruen nem erzem hogy felelosseget kellene vagy tudnek vallalni az o testi epsegeert. Ma lejott vele anyuka aki a fejemhez vagta hogy eltanulta a fiamtol ezt a szaladgalast es mar nem marad a jatszoteren mint azelott..nem tudtam kopni nyelni..idegessegembe nem mondtam semmit.. a fiam 2 es fel eves ha nem rohan napi 3 orat akkor ejjel nem alszik mert nem faradt. En amufyis utalok a homokozo szelen bamban ulni..vagy trecselgetni az anyukakkal orakon at..nem arrol van szo hogy nem beszelek senkivel de nekem 10 perc eleg..en a kisfiam miatt megyek a jatszoterre. Most pici..most lehet meg vele setalni, tanitgatni veszelyhelyzetek felismeresere tanitani..15evesen majd eljuld a busba ha setalni akarom vinni mert akkor ciki lesz..szeretnem kielvezni ezt az idoszakot es annyira bant ez a beszolas..hogy az en fiam a hibas mert o csak le akart ulni a padra de nem tudott mert a fiuk megindultak..nem o a hibas hogy nem mondta azt a fianak nem nem mehetsz es amikor latja hogy megindul akkor kezenfogva visszavezeti..vagy ez csak szerintem logikusabb mint egy 2 es fel evest hibaztatni hogy elb...ta a piheneset?
2013. júl. 26. 23:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Sertettsegemben elkanyarodtam a kerdestol..tehat a kisfiu nem hallgat ram. Ha mondok vmit nem erinti meg de amugy en is hulyen erzem magam hogy ha ra kell szolnom..pl hogy ne rugja fejbe a gyerekem..nem ez a jellemzo ra de vannak ilyen gonosz pillanatai.

mit kellene tennem szerintetek?

2013. júl. 26. 23:37
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ma lejott vele anyuka aki a fejemhez vagta hogy eltanulta a fiamtol ezt a szaladgalast"


Na itt durrant volna el az agyam. Már elnézést, de mi köze ahhoz, hogy a TE gyereked mit csinál a játszótéren???? Én visszavágtam volna azt, hogy nem kell velünk foglalkoznia, törődjön a kölkével, te is a tiéddel.

2013. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egeszen pontosan ugy mondta hogy mar csak ez hianyzott neki..nagyon ideges lettem. Nem tudtam volna kulturaltan kezlelni a helyzetet..a fiam elott meg nem orditom le az egyetlen kis baratja anyukajanak a fejet..holnap szereynek beszelni vele gyerekek jelenlete nelkul.
2013. júl. 26. 23:46
 4/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megmondhatod neki, hogy neked meg már csak az hiányzott, hogy egy felügyelet nélküli gyerek rugdossa a tiédet és eleged van abból, hogy te felügyelhetsz rá, mert ő nem tolja ki a képét...
2013. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tanácsolnám az anyukának,h.ő meg tanulja el tőled,h.egy ekkora gyerekkel a játszótéren a helye amikor a gyereke ott van!Mi az h.10percenként kinéz az ablakon?????Besz@rok!!!!
2013. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmû, hogy neked van igazad, kérdezô. A felelôtlenség netovábbja egy ilyen kicsi gyereket egyedül hagyni. Nincs még benne veszélyérzet, pillanatok alatt bajba keveredhet. Egy belsô, zárt udvarra esetleg leengedném, de köztérre semmiképp. Pláne, ha még egy út is van a közelben...

Ami az anyuka reakcióját illeti, hogy még neki áll feljebb: akiben ennyire nincs felelôsségérzet, az valószínûleg nem rendelkezik túl magas IQ-val, és fel sem fogja, milyen lehetetlenül viselkedik..

Én megkérném szépen, hogy foglalkozzon a saját gyerekével. Finoman figyelmeztetném, hogy a gyermekvédelmisek nem rajonganak a kiskorú veszélyeztetéséért...

2013. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én azon vagyok megdöbbenve, hogy egyre több olyan történetet hallok, hogy anyukák mást hibáztatnak, hogy az ő gyerekük megkíván valamit, vagy csinálni akar valamit.


Volt itt egy játszóteres kérdés, hogy szülők leszereltetnék a csapot a játszótéren, mert akkor az ő gyerekük is vizeskedne a többivel, rászólnak más anyukára, hogy ne etesse ezzel vagy azzal a gyerekét, mert az övé is megkívánja. Na és????? Az enyémek is fel tudták dolgozni, hogy valamit megtehet a Pistike meg a Rozika, ők meg nem, van amit meg ők tehetnek meg, a másik gyerek meg nem....

2013. júl. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
10 percenként te jóisten! Hát nem is anya az ilyen aki nyugottan fent van a lakásba miközben a gyereke lent játszik, mikor amúgyis annyi ilyen balesetet hallani mostanába. Ha mondjuk ne adj isten valami történik a gyerekkel akkor az ott lévő anyukákat fogja hibásztatni, hogy nem figyeltek rá? Meg ez hogy eltanulta a fiadtól a szaladgálást, mined gyerek szaladgál ennyi idősen, amelyik nem annak valami baja van, meg mozogni kell a gyereknek, miért nem örül ennek az a nő? Meg ha szomjas a gyerek mit csinál? Más anyukához megy üditőt kérni? Vagy folyton felfutkoz? Ilyen melegbe amúgy is fokozottan kell figyelni mennyit isznak!
2013. júl. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nos, en kulfoldon elek es itt bizony teljesen normalis, hogy a gyerekek mar kicsi kortól egyedül vannak a játszótéren. Csaladi házak között levő játszó térről van szó, a körben lakó gyerekek járnak oda. Szülőt sosem látni ott üldögélni, ellenben a házak ajtaja nyitva, egy perc alatt ott terem valaki, ha gond van. Itt a nagyobb gyerekek figyelnek a kisebbre - idegen gyerekre is!- veszélyes dolgok pedig nincsenek. Itt en is ki engedném az ennyi idős gyereket is gond nelkul.

Az mondjuk nagyon zavarna, ha masik anyuka neki állna nevelni az en gyerekemet, vagy megkerdojelezne a felelossegtudatomat egy ilyen helyzetben.

Anyukanak abban igaza van,hogy a gyerekek el tanuljak egymástól a hulyeseget, abban viszont nincs, hogy ezért te vagy a fiad lenne a hibás.

A gyerekre neked nem kell figyelnek, érte nem vagy felelos.

2013. júl. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem csaladi hazak hanem emeletes hazak vannak korbe. Kb 100 m-re a jatszotertol vasuti sinek kb 20 percenkent jarnak a vonatok. Es kb 500 mre van folyo..az egyik iranybol van hid de a masik iranybol siman le tud menni.. nem egy veszes kornyek..bunozes szempontjabol..2 eve vok itt meg nem toryent semmi..de mindig van egy elso..mindig johet egy gyorsan hajto sofor..nem tudom talan arra alapoznak hogy en ugyis ott vagyok..paszz. leszoktuk hivni mi is a kisfiut ha nincs ott mert a fiam nagyon szereti de mindig ugy ketdezem hogy nem e jonnek le..erre a valasz hogy de xy-ka lemegy majd kesobb en is.
2013. júl. 27. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!