Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek viszi az olyan szülő a...

Minek viszi az olyan szülő a játszótérre a gyerekét aki "agybajt" kap attól hogy a gyereke koszos vagy vizes lesz?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem mert szerintem csak fusztrálja azt a szegény gyereket!:(((


Jár egy anyuka a játszótérre a 3éves lányával ahová én is járok a gyerekemmel.

A kislány mindig úgy van felöltöztetve mintha bálba készülne,nem ez a baj mert úgy öltözteti ahogy akarja,de az a szegény gyerek semmit nem csinálhat a játszón max hintázhat. Állandóan rászól hogy ne menjen a homokba,ne üljön a földre,ne húzza le a cipőjét,ha a csap közelébe megy a gyerek az anya sikítófrászt kap!

Most komolyan minek hozza akkor a játszótérre ezt a szegény lánykát??? Gondolom milyen rossz lehet neki,hogy látja a többi gyereket önfeledten játszani.

Nagyon sajnálom!!!:(((



2013. júl. 17. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk konkrétan a fél játszótér ilyen. Nem engedik a csap közelébe a gyerekeiket, sőt, most épp petíciót fogalmaznak, hogy az önkormányzat szerelje le a csapot, mert vizes lesz a gyerekük. Sok-sok veszekedés, fegyelmezés árán már sikerült megtanítaniuk nekik, hogy a többi gyerekkel ellentétben ők nem mehetnek a vízbe, de ettől még folyamatosan szidják őket, ha csak egy kis kosz is kerül a ruhájukra. Nagyon nem szívesen ülök úgy a homokozóban, hogy ők is ott vannak, mert már sem hallok közben, hogy "Kislányom, mit csinálsz, tiszta kosz lesz a ruhád!", meg "Itt hagylak, ilyen koszos gyerek nekem nem kell" 2-3 éves gyerekekről beszélünk egyébként.

Volt egy anyuka, akivel egész jóban voltam, de miután kétszer is a tanúja voltam, hogy idegbetegen rángatta haza a 1,5 éves kisfiát, mert piszkos lett a ruhája, inkább kerülöm a társaságát. Egyszer megkérdeztem tőle, miért zavarja ez olyan nagyon, azt felelte, hogy ő nem szereti az ilyesmit, és a gyerek tanulja csak meg a tisztaságot.

Nem valami elit helyet kell egyébként elképzelni, lakótelep, csak épp hülyítik egymást. Én is sajnálom a gyerekeiket.

2013. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem tudják, hogy milyen érzés játszani. Van a játszós ruha nálunk, meg az elmenős. Nem elmenősbe megyünk játszótérre, de ha úgy alakul, akkor azt is kimosom. Nem vagyunk egyformák, ők nem ilyenek. Sajnálom a gyerekeket, de ebbe nem lehet beleszólni.
2013. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

én is kicsit ilyen vagyok, de valószínűleg azért, mert anyukám is ilyen volt. mivel ezt így tudom, folyamatosan küzdök ellene, "dolgozom rajta". emlékeim szerint max hintázni szerettem a játszótéren, de nem is jártunk sokat.

kislányomat ritkán viszem, nekem elég szenvedés, de viszem, mert tudom, hogy neki jó. még csak hintázik, szerintem még csak az való neki. a múltkor egyszer kipróbálta a homokozót, tetszett neki, egy pillanatig nem néztem rá, már nyakig homok volt, azt hittem, nem tudom hazavinni, és ott kell hagynom... szószerint, hirtelen nem tudtam, mit kezdjek vele, aztán elkezdtem kihámozni belőle, simán le tudtam rázni a ruhájáról, talán evett is belőle, de azóta sincs semmi baja. legközelebb bátrabb leszek.

2013. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez egyszerűen vicc.

A gyerekkorban az egyik legjobb, hogy állandóan lehet koszolni, vizezni, pacsmagolni. Mosógép van, kád van :D

Plusz, azért a gyerek szellemi fejlődésének is jót tesz szerintem, ha tudja milyen vizesnek, koszosnak, sárosnak lenni, milyen hozzányúlni a vízsugárhoz vagy a homokban mezítláb mászkálni.

2013. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen erről beszélek! Akkor minek mennek?

Miért nem viszik a gyereket játszóházba,vagy babaklubba ahol minimális az esélye hogy koszos lesz!


Ezeket a szülőket amúgy is elküldeném egy pár kezelésre,mert nem normális dolog ahogy viselkednek! Én annyira boldog vagyok mikor látom a lányomon hogy mennyire jól érzi magát.:) Ha a közeli játszóra megyünk akkor úgy jön haza mint egy kismalac,az apja azon poénkodik hogy haza fogjuk hordani lassan az egész homokozót. Ha messzebb megyünk viszek váltóruhát.

2013. júl. 17. 16:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem aztán édes mindegy, felőlem akár pórázra is köthetik a gyereküket a játszón, de amikor már mindennapos a veszekedés meg az ordítozás a részükről, hogy mi ezt mégis hogy képzeljük, hogy engedjük koszolni a gyerekeinket, mert akkor az övék is akar, azt már nehéz nyugodtan tűrni. Nem szoktam velük vitatkozni, nem stílusom, de remegésig fel tudnak vele idegesítani.
2013. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az én lányom is majdnem minden nap telibe szórja magát homokkal,vagy éppen mástól kap. Már egész jól megszoktam,pedig hosszú dús haja van!:))) A legjobb mikor belefekszik és "angyalkázik". Eleinte bosszantott,de úgy vagyok vele hogy most gyerek és ha neki ez jó nekem is! Víz van,akkor meg semmi gond!:)))
2013. júl. 17. 16:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A játszótér lényege a felhőtlen szórakozás. Én még csak várom a babát, de úgy gondolom, teljesen felesleges divatbemutatót csinálni egy ennyi idős kisgyerekkel. Semmi baja nem lesz sem a sártól, sem a víztől (ha nem csapkodnak kint mínuszok, nehogy megfázzon persze), szerintem ez nem okoz problémát, tőlem nyakig olyan lehet majd! Kiskoromban én is szerettem várat építeni homokból, 'sütit sütni", stb. Nem fogom elvenni a gyerekkorát a saját kényelmem miatt, és nem értem meg azokat, akik ezt megteszik. A legszebb gyerekkori emlékeim között vannak ezek, ahogy vidáman, szabadon játszhattunk a többi gyerekkel a homokozóban. Az egyetlen dolog, amit árgus szemekkel fogok nézni a mászóka, onnan nagyot lehet esni. De ettől még mászhat majd, csak nem 20 méterről nézem majd mit csinál, hanem közelebbről. A gyerekkor lényege, hogy élvezze a szabadságot, felfedezzen, játsszon. Én is sajnálom a kislányt,akiről írtál, és azokat is, akiket látok és hasonló sanyarú sorsra vannak ítélve divatból (barátok gyerekeivel járunk ki).
2013. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Fiam szintén imád homokozni-kifeküdni-sarazni stb., és engedem is neki mindig. Nekem múltkor ilyen miatt még kellemetlenül is kellett volna hogy érezzem magam. Fiam sokáig egyedül "unatkozott" a játszótéren, végre jött egy kislány. Fiam egyből odaszaladt, megörült, hívta a kislányt csúszdázni. Apuka a padról: nem mehetsz, mert leesel....

Hívta kavicsot szedni. Apuka: ne dobáljátok, mert kiütitek egymás szemét. (nem dobálták, vödörbe pakolászgatták...)

Hívta homokozni. Na, a homokozás volt Apukának a HALÁL.

Hívta kergetőzni. Nem futhatott mert elesik véletlenül.

Hívta mérleghintázni. Az sem volt jó, onnan hanyatt lehet esni....

Eddig oké, csak ne súgta volna oda nejének, hogy mikor mennek már haza (mármint mi), mert ez az eleven kisfiú (enyim) rosszra tanítja az ő pici lányát.

És néztek ránk nagyonnagyoncsúnyán.

Én meg carul éreztem magam, de minek.

A kislányukat sajnálom. Fiam napokig emlegette otthon, hogy furcsanéni furcsabácsival volt a játszin, én meg csak röhögtem magamban.

2013. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyém itthon is koszos lesz a köpetnyi kertünkben. Nincsenek illúzióim a játszótérrel kapcsolatban. A nevében is benne van "játszó". 2-300 Ft-ért szoktam (néha új) ruhákat bababörzén venni, egy pillanatig se sajnálom, ha koszos lesz, kimosom.

Nem tudom, az ilyen anyukák mit művelhetnek otthon, egy lassan haladó szobatisztasággal? Ma háromszor volt pisis balesete a fiamnak, még a pólóját is le kell cserélni. Akkor is rángatni fogja a gyereket, mert "koszol"?

Szegény kislány, sajnálom.

2013. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!