Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A spórolós anyukáktól kérdezné...

A spórolós anyukáktól kérdeznék kettőt?

Figyelt kérdés

Az inox gépeket mivel takarítjátok? Nemsokára tervezünk egyet venni, de gyakorlatilag már csak ecetet használok, meg a makacs zsírfoltokhoz súrolószert.


A másik, hogy szoktatok kenyeret fagyasztani? Nekünk nagyon leesett a kenyér fogyasztásunk. Én sütöm, de negyed kg miatt nem fogom begyújtani a sütőt. Ezért gondoltam, hogy sütnék egy fél kg-sat és lefagyasztanám. Sütőben olvasztjátok, vagy csak simán a szabad levegőn? Ugyan olyan marad az íze vagy hűtő ízű lesz?


2013. júl. 17. 11:58
 1/9 Kerria ***** válasza:

inox tűzhelyünk van, sima mosogatószerrel takarítom, majd ablaktisztítóval (clin- citromos) áttörlöm. A szivacsnál vigyázz, hogy csak a szivacsos résszel törölj, mert különben karcos lesz.


Szeletelve tárolom a kenyeret, 1 zacsiba 5 szelet, ennyi az egyszeri fogyasztásunk. Majd szabadon hagyom, általában 2 óra alatt teljesen felenged, és fogyasztható is. Más módszert én még nem próbáltam rá.

2013. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam mindig van a fagyasztóban kenyér.

Kiveszem, és felenged magától. Ha sürgősen kell, akkor mikróba teszem. Ja, és szeletelve fagyasztom.


Ha beleteszed zacsiba, akkor nem veszi át a hűtő szagát. És nem mondanád meg, hogy fagyasztva volt.

2013. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a szervízes, amikor beszerelte a tűzhelyet, hogy csak inox tisztítóval szabad takarítani. Nem tudom ez mennyire igaz, de én azóta nem mertem mással tiszítani. Cif inox tisztítót szoktam venni, kb. 800 Ft, és nekem pont egy évre elég. Most lesz három éves a tűzhelyem és most vettük a 3. flakont. Az tényleg igaz, hogy csak szivaccsal szabad, mert összekarcolódik. Amikor megszületett a gyerek, anyósom itt volt segíteni, és úgy megtakarította a fémdörzsivel, hogy tiszta karc lett... Már későn vettem észre, de nem szóltam neki, mert segíteni akart, de még most is bosszant.
2013. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is szeletekben rakom a fagyóba a kenyeret zacskóban.. Magától kienged és teljesen jó! Nincs hűtő íze.
2013. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk sok dolog inox, és a jó minöségüek nem kopnak meg semmilyen súrolástól sem, és nem karcosodnak, max ha késsel neki esnél.

Èn a DM-ben veszek egyszer használatos nedves törlökendöt ezek alkoholosak és mindent lehoznak, a szürke felületek teljesen cseppmentesre lehet törölni vele, és a zsiros foltokat odaszáradt, dolgokat is leveszi.


Kenyeret mi úgy vesszük mindig félkilóst és felét elfagyasztjuk. Èn szeleteltetem (nálunk lehet), és úgy fagyasztom le zacsiba. Kb 1 óra kell sima levegön kiolvasztani. De ha este esztek belöle érdmees már délben kivenni. Mikor elutaztunk a gyerekkel, és férjem egyedül maradt, akkor 2 szeletesével fagyasztottam le és minden reggel kivett egy csomagot magának.

2013. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,arra a kendőre gondolsz ami van zöld meg még 2 másféle színben? Vagy van másik is?
2013. júl. 17. 12:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem arra. Az egyik aloe veras aztán van kék meg citromos. Szinte mindig a kéket veszem, de szerintem a hatásuk között nincs külömbség.

Ez mindent leszed. Mindent ezzel takarítok. wc-t pl heti 1-2x ezzel törlöm át, a csapot is, meg mindent. aztán csak 1-2 heti alkalommal fujkodom a wc-t be.

Gyerekek mellett nagyon hasznos dolog.

2013. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én a zöldet szoktam venni :) Az a baj, hogy a nagyon makacs foltokkal nem bírkózik meg. Bár talán egy hűtőn nem lesz olyan folt!
2013. júl. 17. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem fagyasztom a kenyeret, viszont ha szárad, akkor megcsinálom melegszendvicsnek pl., és kis kiszerelést veszek.
2013. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!