Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy hívjátok a gyermeketek...

Ti hogy hívjátok a gyermeketek apját?

Figyelt kérdés
Ha beszéltek róla valakinek, hogy említitek meg? Férjem, párom, élettársam stb.
2013. júl. 14. 10:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
ugyanaz,mint az utolsó,nem hívjuk egymást apának,anyának,mert nekünk van saját apánk anyánk.a fiúnk soha nem hívott minket a keresztnevünkön,ahogy mi is szólítjuk egymást.más előtt ha ismerik,akkor a keresztnevén hívom a férjem,ha nem akkor férjem,vagy viccesen uram,emberem
2013. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Másoknak a keresztnevén hivatkozok rá, itthon, ha becézem, akkor Szívem, ha valamiért szólok neki, vagy komolyabb a beszélgetés, akkor a keresztnevét mondom. Mióta megfogant a Picink és várjuk, néha sms-ben, e-mailben írom néha azt, hogy "várunk haza, Apa", de csak a gyerek miatt. A gyerek előtt biztosan apának nevezem majd, hogy minél előbb megtanulja, de egymás között szerintem maradnak a régi szokásaink. Engem nem zavar, ha másoknál más a rendszer, szerintem egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt, mindenki úgy nevezi a társát, ahogy neki jólesik. Nem ezek az élet fontos dolgai :) legalábbis nem dől össze a világ, ha valaki gyerekétől távol is Apának hívja a párját :) Nem fáj senkinek (kivéve azokat, akiknek amúgy sem lenne hozzá közük és kiakadnak rajta, de hát lássuk be, ez nem fontos :))
2013. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Idegennek- a "Párom" vagy a "Gyerekek apukája" esetleg "Apjuk". Nem vagyunk házasok. Majd ha eszünkbe jut összeházasodni,akkor büszkén mondom majd az idegennek,hogy a "Férjem"...

Ismerősnek a keresztnevét mondom.

2013. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkiné hasznos volt.

Én is szoktam Apának hívni, de nem azért mert ő az apukám hanem ha a gyerek is ott van így egyszerűbb. Ettől függetlenül ha Zolit mondok neki tudja a gyerek kinek szólok :)

A párom-tól kiráz a hideg, az élettársi szótól mindig egy alkoholista család jut eszembe nem tudok elvonatkoztatni :(

2013. júl. 14. 14:37
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A keresztnevén vagy páromnak, idegenek előtt.

Apázni csak akkor szoktam, amikor a gyerekekhez beszélek, mert számomra az apa a saját apámat jelenti.

Ugyanígy ő sem szólít anyának, mert neki is van anyja és őt hívja úgy.

A gyerekek sosem szólítottak minket a keresztnevünkön annak ellenére, hogy mi mindig úgy szólítjuk egymást.

De ennyi erővel akár a nagyszülőket is mamáznunk és papáznunk kellene, hogy nehogy máshogy szólítsák őket a gyerekek :))

2013. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ezek szerint ti sem vagytok házasok :)

És akkor idegenek előtt hogy nevezed a gyerekeid apját, amikor ő nincs ott? Persze amikor nem olyan a szitu, hogy a keresztnevén egyértelmű lenne.

2013. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

De mi házasok vagyunk csak leírtam a véleményem az élettársi szóról :)

Amúgy én azt mondom a férjem vagy Zoli szitutól függően.

Néha szoktam mondani hogy első férjem ezen szoktak csodálkozni :) Amúgy tényleg az első férjem, de még mindig az :)

2013. júl. 14. 14:54
 18/18 anonim ***** válasza:

Férjemmel mi is Cica-Szivem-Drágám-nak hivjuk egymást- de mikor a fiam is elkezdte mondani az apjának, hogy cica, inkább maradtunk az Apánál. :) Szóval a gyerekek előtt Apa, egymás között a fentiek, egyéb helyen a Férjem! :)))

Helyzettől függ, de a gyerekek előtt Anya és Apa vagyunk.

2013. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!