Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adnak mindig Hanna...

Miért adnak mindig Hanna nevet a lányoknak mostanában?

Figyelt kérdés

Mindenki Hanna, Hanga, Zoé...

Tuti nem adnám a lányomnak...


6-7 év múlva, mikor iskolába mennek, az ált.isk. Alsó tagozatát Hannának fogják hívni.

Most nem azért mert nem tetszik, csak annyi van belőle, mint égen a csillag!


2013. júl. 12. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kornak megvan a divatneve, régen meg mindenki Mária, Ilona meg Erzsébet volt. Most meg ez... nem kötelező a te gyerekednek ezt adni, én se divatnevet választottam.
2013. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az én nevem is annó divatnévnek számított.

Bár én azért kaptam ezt a nevet, mert 99%os kisfiú voltam:)))

És amikor kijöttem, kiderült:nini, ez nem kisfiú hanem kislány...így gyors névválasztás lett:))

2013. júl. 12. 22:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért zavar, hogy más milyen nevet ad a gyerekének?
2013. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kerria ***** válasza:
100%

Elég nagy a rokonságunk, de csak 1 Hanna van, Hanga Zoé egy sincs.

Baráti körben 2 Hanna van ( egy 1 éves, és egy 5 éves), Hanga nincs, Zoé 1


Szerintem nem vészesen gyakori. Tény, hogy most nagyon felkapott nevek, de régen ilyen volt az András, István, László is...



Saját példa, 2011-ben született a kislányom, a Tünde nevet választottuk neki. Statisztika alapján nem volt benne az első 100 leggyakoribb névben. Elköltöztünk, és itt összesen 4 Tünde is van a kislányomon kívül :)


Szóval nagyon hely függő is... hol, mit adnak szívesen a gyerekeknek!

2013. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunk Hanna lesz, augusztusban születik, így mint illetékes válaszolok. Bár nem lesz túl terjengős az indoklás: ez tetszik a páromnak és nekem is.

Nem mások igényei alapján választottunk nevet, nem nagyon volt szempont, hogy másnak mi a véleménye a Hanna névről. A mi lányunk lesz, a mi teljesen egyedi Hannánk, és ha valakinek nem tetszik a név, ne válassza a sajátjának. Nyilvánvalóan, én sem reklamálok, amiért valaki Dzsenifernek, Eszmereldának vagy Napsugárnak nevezi el a gyermekét, attól függetlenül, hogy nekem meg ezek a nevek nem tetszenek. (Elnézést az érintettektől.)

Egyébként lehet, hogy most olyan sok Hanna van, de felénk például az elmúlt években (kb. az elmúlt 5-6 évben) egy Hanna sem született, de Anna, Emma, Lili és Bence annál több. Mégsem zavar. Másnak ez tetszik és el kell fogadni. :)

2013. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem zavar:-))

Csak, hogy Titeket nem e zavar, hogy rengeteg Hanna lesz körülöttetek?(lehet nem mindenhol, de vegyük példának, ahol sok ban).


Szó se róla, szép név:-)

Nekem tetszik, csak másnak is:))))

Nekünk külföldi apuka miatt, külföldi kislány név lesz. Elvileg Magyarországon még nincsen:-))

2013. júl. 12. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


5. vagyok! Írtam is privát üzenetet. :)

2013. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Felénk Liliből van nagyon sok, meg Mátéból.
2013. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a környékem összesen 1 darab Hanna van, Zorkából vagy Adélból viszont csak a játszóterünkön van 3 is. Ahogyan van 4 Kata is, pedig az elvileg kiment a divatból. Az igaz, hogy a statisztikák szerint a Hanna most nagyon gyakori, de ez nem azt jelenti, hogy minden városban/lakótelepen Dunát lehet velük rekeszteni.
2013. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldön élünk, úgy választottunk neveket(ikerlányaink lesznek), hogy mindkét országban ismert legyen. Így döntöttünk az Anna-Emma mellett. Valóban divatnevek, sok van belölük, de nem zavar. Az Annát a nagymamám miatt, az Emma már kiskoromban a játékbabám neve volt, szóval régi favorit. Ahogyan már más is írta, ök a mieink lesznek...a mi Annánk és Emmánk... (nem zavar, hogy több van belölük)
2013. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!