Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mostanában ennyi...

Miért van mostanában ennyi Hanna nevű kislány?

Figyelt kérdés
Tényleg csak érdeklődés szintjén kérdezem, aki ezt a nevet választja, az azért adja ezt, mert esetleg zsidó származású? Nekem mindig ez jut eszembe erről a névről. Persze minden előítélet nélkül gondolom ezt.
2009. okt. 15. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egyszerűen divatos most ez a név.Ennyi az oka.Ha csak a zsidóság lenne az oka ,sok más zsidó név is van mégis most ez a gyakori,ez a divatos.
2009. okt. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert divatosak lettek az ilyen rövid, egyszerű nevek, mint Hanna, Anna, Panna, Sára, stb.
2009. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem mostanában minden kislány aki születik a környezetemben, Hannának hívják... kivagyok tőle, főleg hogy nekem nem is tetszik ez a név...

De az igaz hogy manapság ez a divatos nevek egyike.

2009. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Hannát akarok adni neki, de amikor eldöntöttem, nem is hallottam erről a névnek a gyakoriságáról, a környezetembe se hívnak senkit Hannénak.Szóval csak jött ez a név, nem azért mert divatnév ...
2009. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
biztos akkora sikert aratott az a Hanna Montana film :D
2009. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jajj a filmre nem is gondoltam :) :)

Szóval akkor nem vallási okokból adják ilyen sokan ezt a nevet, hanem csak mert ez tetszik nekik? Azt látom hogy jó nagy divat lett, bár gondolom mindig is voltak nagyon felkapott nevek, csak most nekem ez annyira szembetűnő.

2009. okt. 15. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal már 12 évvel ezelőtt eldöntöttük hogy ha lesz egy lányunk az Hanna lesz. Akkor nem volt divatos név. Mivel csak a második babánk lett kislány, így mire megszületett akkorra már elég sok gyerkőcöt anyakönyveztek Hannának. Tehát mi nem divatból és nem vallási okból választottuk a nevét, hanem azért mert ez tetszett mind a kettőnknek. Mások meg nem érdekelnek.
2009. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az jut eszembe rólla,hogy zsidó név.Sok kis Hannát ismerek,nem adnám ezt a nevet.Szerintem sokan nem tudják a név eredetét,csak ugy divatbol adják.Fiu névben a Sámuelről jut eszembe,hogy zsidó név.
2009. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zsidó név = bibliai név... Ugyanúgy, mint az Eszter, Péter, Máté, Mária, Ádám, Éva, Judit, Anna és még lehetne sorolni hasonló igen gyakori neveket... Ennyi erővel ezeket is azért adnák, mert eredetileg zsidó nevek?

Sok szülő szerintem nem is tudja, hogy héber név a Hanna, itt gyk-n is láttam olyat, aki azt hitte, hogy magyar...

2013. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!