Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egy...

Hány éves kortól lehet egy gyereket rövid időre egyedül hagyni a lakásban?

Figyelt kérdés

Pl. hány éves kortól lehet azt megcsinálni,hogy lemegyek a kisboltba a gyerek nélkül? Én csak arra emlékszem, hogy 4.-es koromtól már minden osztálytársam egyedül járt haza, és csak eleinte volt az, hogy anyukám otthon várt, amikor látta, hogy megérkezem, akkor már nem rohant haza. De ott nem az volt a para az elején, hogy mit csinálok otthon egyedül, hanem hogy egyedül buszozok meg ilyenek. De arra nem emlékszem, hogy mennyi idős voltam, amikor először egyedül hagytak rövid időre. Mikortól lehet?

Amúgy erre van törvényi előírás?


2009. okt. 15. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
4 évesen egyedül volt otthon fiam amíg lementem boltba. Negyed óra volt max. Most 7 éves de Màr nem marad otthon,mindenhova jön velem,bár azóta költöztünk
2009. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy 10 éves gyereket már egyedül lehet hagyni pár órára. Kisebbet nem mernék.
2009. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke válogatja. Van, amelyikben már óvodásként meg lehet bízni, de olyan is akad, aki még 10 évesen is önveszélyes. Unokatesóm az négyéves kisfiát arra a két percre nem tudja egyedül hagyni, amíg wc-re elszalad, mindig magával kell vinni a kölyköt is. Egyszer hagyta magára, mire kijött a wc-ből, kitört a gyerek első két foga, mert egymásra rakott két széket, felmászott rá, és mivel nem tökéletesen sikerült összerakni, zúgott egy nagyot.
2009. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskola első osztályában már egyedül voltam otthon suli után (egyedül mentem haza). Lakótelepen laktunk, csak át kellett sétálnom a suliból a házunkig. Volt néhány dolog amit nem lehetett bekapcsolnom (tűzhelyhez nem mehettem, nem nyithattam ajtót senkinek). És emlékszek úgy csináltuk anyáékkal, hogy volt egy meghatározott ütemű kopogás (amit csak mi tudtunk) és akkor tudtam hogy ők értek haza. :-)

De igaza van az előttem szólónak... gyereke válogatja. Én elsőben már a hugomat is hazahoztam az oviból. Egyedül.

2009. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a férjemet nagyon kicsi, 6-7 éves korától muszáj volt egyedül hagyni. Anyósomékat vagy 2-3 alkalommal is úgy kizárta a lakásból (ő közben elaludt), hogy rá kellett törni a bejárati ajtót :)
2009. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott az is, hogy amikor ovis voltam, volt, hogy egyedül voltam otthon. De ez kicsit speciálisabb dolog volt, mert apukám egy diákotthonban dolgozott, és az épületen belül volt szolgálati lakásunk, egy teljesen normális kis lakás, csak bent a diákotthonban, szóval nem mellette, nem külön. És egy időben anyuék azt csinálták, hogy ők is befizették az ebédet a menzára és akkor oda jártunk ebédelni, csak én elég finnyás voltam, és ha olyan volt, amit nem szerettem, akkor otthon maradtam. De nem tudom, én kicsit félnék így egyedül hagyni a gyerekemet ovis korban. Oké, még csak két éves, de nekem egyenlőre elképzelhetetlen, hogy 4-5 évesen akár egyedül legyen a lakásban (maximum ha a postaládáig megyek le, akkor oké), mert még nagyon jól emlékszem, hogy gyerekkoromban nekem milyen vad ötleteim voltak, amiket mindig terveztem, hogy megvalósítok, ha senki nem lesz otthon. Egyszer (pedig akkor már iskolás voltam) kinyitottam a fagyasztót, és kipróbáltam, hogy hozzáfagy-e a nyelvem - hozzáfagyott :)

Honnan fogom tudni, hogy mikor lehet egyedül hagyni a gyereket a lakásban? Bocsi, csak ez már régóta foglalkoztat, mert nem szeretnék ilyen "széltől is óvott" gyereket nevelni, de aggódom is, hogy valami baj törénik vele, vagy a lakással.

2009. dec. 23. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

szia.én fiam 10éves és már nyugodtan merem pár orára egyedül hagyni otthon.Multkor bankba kelett mennem és esett az esö,azt mondta magátol hogy ha nem baj ö nem jönne velem inkább maradna otthon.

Szerintem ha megbizol annyira a gyerekbe hogy tudod hogy nem csinál hülyeséget és nem nyit ajtot senkinek akkor már 8évesen is otthon maradhat.

2009. dec. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 éves lesz januárban, egy óránál tovább nem hagyom egyedül.

Kolléganőm az elsős gyerekét, amikor beteg volt, simán otthonhagyta egyedül egész napra és jött dolgozni.

2009. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!