Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárolnál lakást az alábbiak...

Vásárolnál lakást az alábbiak szerint ( önerő+hitel)? Második babánkat várjuk.

Figyelt kérdés

Van egy két éves kislányunk most derült ki,hogy érkezik a tesó! Szeretnénk saját lakást venni,eddig albérletben éltünk. 4millió forint megtakarításunk van. Kinéztünk egy lakást, nappali + 2 szobás + galériás,duplateraszos,téglaépítésű, a város kertvárosi részében,jelenleg 13 millió forint. Meg tudnánk venni 12-ért,tehát 8 millió forint hitelt kellene felvennünk. Kamattámogatott hitellel az első 5 évben 62 ezer forint körül lenne, a 6. évből a 20.évig pedig 68 ezer forint.


A bevételünk:

A férjem fizetése kb. 250 ezer forint + 10 ezer forint adókedvezmény (2gyerekkel ez 20 ezer lesz), plusz 10 ezer forint erzsébet utalvány, 9ezer forint egészségkártya

Az én gyedem a második gyerekkel 70ezer forint lesz, plusz a csp 26ezer forint.


Összesen a bevételünk tehát olyan 380 ezer forint. Jelenleg albérleti díjat fizetünk 60ezret és tudunk mellette megtakarítani.


Mit gondoltok?



2013. jún. 21. 11:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igen. De én inkább családi házat, nem adnék lakásért 13 milliót, hogy a szomszédokat is hallgassam, vagy őket zavarják a gyerekeink.

Nem tudom merre laktok, én megyeszékhelyen, nálunk olyan családi házakat lehet már venni 12-14 millióért, hogy már hozzá se kell nyúlni, max. apróbb javítások.

2013. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

egyrészt annyit fizetnétek a hitelre mint az abérletre, csak jó pár év múlva a sajátotok lenne, tehát ilyen szempontból nem lenne rizikós.

másrészt ott csüng a levegőben a szocpol, amit annyira ígérnek (bár én már nem hiszem, hogy lesz...), de csak az is pénz, ami csökkentené a hitelt!

szerintem ha tudtok, várjatok még 1-2 hónapot, mint utolsó remény, hogy nagyobb tőkétek lesz.


azonkívül menj be az önkormányzatba és jól érdeklődj utána, náluk mi van!

ahol mi lakunk ott van otthonteremtési támogatás, ami egy 1M-Ft-os visszanem térítendő támogatást jelent első lakás vásárlásánál és 2M Ft kamatmentes hitel 10 évre!

Tudom, hogy nagyon kevés helyen van ilyen, de ha nálatok is van hasonló támogatás, azt meg kell ragadni!

Csak nem lenne mindegy, hogy banknak hány millióval tartoztok, amit írtam, az 4M körüli összeg, persze ebből is 2M-t vissza kell fizetni, csak hát nem kamatostul.


sok sikert!

2013. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Első: sajnos nálunk 20 millió alatt egyáltalán nincsenek családi házak a városban :( Vágyunk rá mi is,de annyit nem tudnánk kifizetni sosem. Pest megye,nagyváros


Második: Húú,köszönöm a tippet,mindenképpen bemegyek az önkormányzathoz,jó ötlet!!!

2013. jún. 21. 11:25
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. elsőnek is nagyon igaza van! nagyon lent vannak az ingatlan árak, nagyon olcsón lehet már családi házakat is találni.

és ha felétek is van önkormányzati lakás, akkor lehet azon is el lehetne gondolkodni, hogy egy lepukkantabb családi házat venni, így nem lenne hiteletek vagy nagyon minimális és a havi maradék pénzből szépen fel lehet újítani pár év alatt.


mi egyébként erre a variációra gyúrunk, csak nagyon kéne nekünk hozzá a szocpol... :)

2013. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

*önkormányzati támogatást akartam írni, nem lakást :D

bocs, nagyon kiszívta a meleg az agyamat! :D

2013. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt viszont ne feledd, hogy ha gyesen vagy gyeden vagy a hitelfelvételkor, akkor nem lehetsz adóstárs a hitelben valaki másnak kell lennie.

Én gyeden voltam, mikor lakáshitel felől érdeklődtem tavaly és mondták a bankban, hogy 2012. jan. 1 óta gyeden lévő még kezes sem lehet semelyik hitelnél!

2013. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szocpolt most is lehet igényelni.

Ez deviza vagy forint hitel lenne?


Én 12 milliót nem fizetnék egy 2 szobás lakásért, hiába galériás attól még egy szoba a két gyereknek. Főleg ha még külön neműek is lesznek.

2013. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Váciak vagyunk,tényleg nem nagyon vannak házak,maximum a külterületeken régi weekend házak,oda nem akarunk költözni,vagy olyan közös udvarú sorházak,ahol a szomszéd nem éppen a legfehérebb.

Pedig mondom,tényleg inkább házikót vennénk mi is...

2013. jún. 21. 11:28
 9/23 anonim ***** válasza:
Én vennék. Inkább a sajátra fizetek, mint egy idegennek és így van, nem lenne több szinte amit a hitel törlesztőre fizettek, mint amennyi elmegy az albérletre.
2013. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
forint hitel
2013. jún. 21. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!