Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lanyok mit csinaljak, hogy...

Lanyok mit csinaljak, hogy legyen etvagyam? 3 hetes a babam, szopizik, de neha potlaskent kap tapszert.

Figyelt kérdés
Van tejem,mennyisegileg eleg.Ugy erzem nem taplalo a tejem,egy szopi eltart akar masfel oraig pici szünetekkel,es utana meg 50 ml tapszert megeszik.Mielött nem adtam neki potlast szopi utan mindig sirt,es 2 naponta kakilt segitseggel.Tudom,hogy ennem kene,de abszolut nem vagyok ehes,meg igy nem sok idöm marad enni.Segitsegem nincs.Kerdesem meg is az volna hogyan növeljem az etvagyamat?
2009. okt. 9. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hááát én dettó így voltam két hétig egy falat!! nem ment le a torkomon. 14 kg -ot fogytam. Nekem nem volt tejem és kétségbe estem mi lesz most 6 hétig szopott utána befejeztük. Elfogadtam, hogy nincs és tápszert kell adnom neki Lehet, hogy nagyon aggódsz és emiatt nem tudsz enni. Meg kell nyugodnod és akkor fog menni. Ne hagyd másfél óráig szopizni a babád az nem jo neked sem. Fél óra alatt simán végezni kellene.
2009. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszod!Probalok többet enni de nem megy.Itt a korhazban igeny szerinti szoptatas van,mar igy jöttünk haza,ha sir mindig mellre kell rakni,ezert hagyom masfelorat is szopizni,de nagyon kimeritö,es semmire se marad idöm
2009. okt. 9. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
18 33 -as vagyok. Próbáld 3 óránként szokatni mert akkor lesz egy napirendje ami nagyon fontos egy kisbabának. Ezek az első időszakok nagyon döcögősek de majd túljuttok rajta és majd azt fogod mondani milyen hülye voltam ezért meg azért.. Én is azt hittem mikor kiderült kevés a tejem, hogy éhen fog halni a babám, eszembe sem jutott a tápszer :)))
2009. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az étvágyad lassan vissza fog térni, az elején nekem sem volt kb. egy hónapig, úgy tuszkoltam le a falatokat. Addig is próbálj naponta többször kis adagokat enni, pl. levest, az elég könnyű kajcsi és jót tesz a tejnek. Másfél órás szopi tényleg sok, a fél óra elég kell hogy legyen, a többi már csak konfort szopi. Ilyen kicsi korban nem csak azért sír a baba mert éhes. Nehéz nekik még idekint :). Én is három óránként szoptattam. Először próbáltam hogy ha sírt cicire tettem, rajta hagytam másfél órákat, de úgy túlette magát a babám hogy orrán-száján bukta vissza a tejet. Azután persze a bukás miatt ordított, meg fájt a pocija is. Úgy tudom a kis súlyú babáknál indokolt a sűrű szoptatás, a normál vagy nagy súlyúaknál, ha rendesen 20-30 percet szopiznak, lehet 2,5-3 óránként. Neked is könnyebb lesz hogy lesz valamilyen rendszer az életetekben, ill. pl. le tudsz ülni enni. Az eleje nagyon húzós az anyukásdinak, de mindig egyre könnyebb lesz :))
2009. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

abban a kórházban ahol én szültem, ott is igény szerinti szoptatás volt. Nálam az elején a babám mindig cicin volt. Nem volt nálunk semmi nemű 3 óra. Ilyenkor még picik és nem tudnak annyit enni egyszerre. Később mikor 2 és fél hónapos lehetett magától átállt a két és fél 3 óraánkénti evésre. Most már teljesen beállt neki most 4 hónapos. Tudom az elején ez nagyon kimerítő, hogy állandóan a cicin "lóg" a baba de én szerintem amíg picike ne akrják már rátukmálni a három óránkénti evést.

Legálább is nekem ez a véleményem. Az evéssel kapcsolatban én is így voltam. Én még a kórházban se tudtam az ételt megenni. Mentek mentek le a kilók. Valahogy azért próbáld magadba erőltetni az ennivalót, mert enni azért kell.

2009. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!