Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek van nyelvvizsg...

Anyukák, nektek van nyelvvizsgátok? Milyen nyelvből? Terveztek még más nyelvet is tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem eddig angol középfokúm van, októberben megyek spanyolból. Elkezdtem az oroszt is, szeretnék majd abból is nyelvvizsgázni, de nem tudom baba mellett majd mennyire lesz megoldható szerintetek a hatékony nyelvtanulás?
2013. jún. 4. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Mi köze van a nyelvtanuláshoz a gyereknek.


Szerintem nyelvtanulás egy olyan dolgo, hogy van akinek van érzéke hozzá, és megtud könnyen tanulni egy nyelvet, és van akinek nincs érzéke hozzá, és rengeteget szenved vele. Van olyan aki azt hiszit jól bezsél, de csak dadog, még akkor is ha középfokuja van és van aki azt gondolja nem is tud, de simán tud beszélni.


NEkem a férjem német, így németül kiválóan beszélek, és angolul dologztam éveken keresztül, mind írásban mind beszédben, így angolul is kiválóan tudok. De nekem nicns érzekem ezekhez a nyelvekhez, amiért megtaunltam, mert éltem/élek nyelvetrületen.

El sem tudom képzelni, hogy gyerekezés közben egy másik nyelvet tanuljak. Utálok amúgy is tanulni.

2013. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zabmester ***** válasza:
100%

Van, angol közép.

Gimnáziumban tanultam mellette olaszt is, de aztán átiratkoztam szakközépbe, és ott nem volt második nyelv.

Az egyetemen elkezdtem oroszul tanulni, volt egy ilyen ingyenes lehetőség, de nagyon hülye időpontban volt, ezért nem jártam túl sokáig.

Egyébként időről időre megszáll a késztetés, hogy új nyelvet tanuljak, csak aztán mindig elmúlik a lelkesedés.

Tanultam már olaszul, németül, oroszul, héberül és hollandul is. Ha egyszer komolyan rászánom magam a nyelvtanulásra, akkor ezek közül valamelyiknek nekiállok majd.

Amúgy szerintem lehet baba mellett is tanulni, én is tanultam mellette, igaz, nem nyelvet, de szerintem teljesen hatékony volt. Mondjuk a nyelvvizsgám baba mellett lett meg, de akkor nem jártam tanárhoz már, csak a korábbi tudásomat használtam fel, illetve itthon készültem rá egy kicsit.

2013. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Angolból és németből van középfokú nyelvvizsgám. Még franciából szeretnék.
2013. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Babeli Zurzavar ***** válasza:
76%
angol es latin kozep, de szeretnek meg, bar azt hittem menni fog baba mellett de nem...:-(
2013. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Baba mellett nekem esélytelen bármit is csinálni, ami engem érint. Sokszor még a hajmosást is nehéz megoldanom. Férjem 4 műszakban dolgozik, keveset van itthon, ha meg itthon van, sokat alszik, főleg éjszakás után. Ha nincs más segítséged, akkor inkább gyerekvállalás előtt tanulj nyelvet, vagy ha bölcsibe adod.

Én is tanulni szerettem volna, de valahogy úgy érzem eneergiám fogytán van.Lehet,hogy később már másabb lesz, amikor már magától eljátszik, de most semmire nincs időm. Most is véletlen, hogy a gép előtt ülök.

7,5 hós baba anyukája

2013. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Németből van felsőfokúm.

Angolt is tanultam, az alapfokig jutottam.

Mindkét nyelvet a gyerekek előtt tanultam.

2013. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Még nincs meg, de muszáj lesz, mert turisztikai vonalon tanulok felsőoktatásban, a diplomámhoz 2 szakmai középfokú kell, ill. az egyiket ki lehet váltani egy sima felsőfokkal. Angol és svéd amúgy a 2 idegennyelvem.

A suliból nem sok van, 1 vagy 2 félév, tehát haladnom kell.

Ja, 2 éves ikrek mellett űzöm ezt jelenleg:) Nagyon nehéz mellettük bármit csinálni, egy sima vizsgaidőszak is megterhelő, (most is az van), de nem tudok mit csinálni, bölcsibe csak szeptembertől mennek. Akkor viszont már dolgoznom is kell.

Csináltam amúgy munka mellett is a tanulást, (nyelvet is persze), hiába melóztam reggeltől estig, akkor is könnyebb volt, mert ha kellett, elvonultam 1 napra vagy úgy osztottam be az időmet, ahogy kellett, de most a gyerekek mellett ezt nem tehetem meg.Nem kell gondolom magyarázni miért...

Szóval kitartás, az eredményre kell mindig gondoloni!

2013. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van angol középfokú.

Most csinálom 1,5 éves lányomm mellett a németet, abból is szeretnék középfokút mire megyek vissza dolgozni.


Én úgy tudom megoldnai, hogy a férjemnek 8 órás munkája van, kötetlen munkaidővel. Így én kora este el tudok járni tanfolyamra. tanulni pedig alvásidőben szoktam heti 3x.

2013. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Németből szakmai középfokú nyelvvizsgám van, olaszból középfokú, de csak írásbeli. Most egy éves a kisfiam, elkezdtem angolul tanulni, most ért véget a tanfolyam, de regélem szeptemberben folytatni tudom, szeretnék eljutni középfokú nyelvvizsgáig, esetleg olaszt is befejezni.
2013. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Német felső, angol középfokúm van.Oroszból alapfokon vagyok. Mindhárom nyelvet még a gyerek előtt tanultam, de első kettőt most a munkám során is használnom kell. Oroszból is szeretnék legalább középfokút, de most még a napi 8 óra munka mellett, nem tudom, mikor szakítok időt érdemleges tanulásra. Ha nem lenne a munka, félgőzzel menne, van is hozzá érzékem, szorgalmam. Minden időbeosztás kérdése. Én úgy csinálnám, hogy mikor a gyerek ébren van, akkor megcsinálok mindent, alvásidőben meg tanulás ezerrel.
2013. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!