Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen indokkal teheti meg a...

Milyen indokkal teheti meg a cégem, hogy nem vesz vissza GYES melletti munkavállalóként? (kisfiam 1 éves és bölcsödés)

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a gyermek kettő éves koráig nem lehet elküldeni senkit. (Ha dolgozik és mellette gyest kap)
2009. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 éves koráig nem lehet elküldeni (addig jár a GYES).
2009. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kötelesek vissza venni a gyermek 3 éves koráig. Aztán persze fölmondhatnak, de amikor te úgy döntesz, hogy vissza mész, akkor kötelesek vissza venni téged
2009. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont nekem is volt a napokban egy hasonló kérdésem.

Nekem azt írták, hogy ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor kötelesek visszavenni, amíg a GYES-t kapod

Utána néztem és alábbi esetekben rakhatnak csak ki:

- lejár a szerződés

- megszűnik a cég

- közös megegyezéssel (esetleg egy kis pénzt is ígérnek, hogy belemenj)

- illetve valami súlyos hiba esetén rendkívüli felmondással

Én ezeket találtam, remélem segítettem.

2009. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl.Azzal az indokkal,hogy jelen pillanatban a te munkakörödben nincs hely v. megszünt.Gondolom,azt tudod,hogy ugyanabban a munkakörben kell(ene) visszavegyen,mint ahonnan mentél szülni.

Nem kötelező,hogy visszavegyenek,de ki nem rúghatnak a gyerkőc 3 éves koráig.

2009. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Valójában megerősítést szerettem volna kapni. A munkáltatóm határozatlan idejűvel vett a helyemre fel valakit és most -mondván a saját helyem foglalt, mást meg nem tudnak ajánlani, esetleg felbonthatjuk a szerződést. A pénz-ajánlat is megvolt, de én a munkahelyemet szeretném visszakapni. Megtehetik, hogy azt mondják maradjak itthon a Picivel még GYED/GYES-en? Ugye egyértelmű, hogy nem jódolgomban adom bölcsibe a gyermekem, hanem mert a GYED-ből nem lehet megélni...ergo kell a munka!
2009. okt. 5. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatód hibát követett el azzal, hogy határozatlan szerződéssel vett fel valakit. Egyébként ha határozatlannal vete fel, akkor azt NEm a te helyedre vette fel, hiszen tudnia kellett, hogy te legkésőbb 3 év múlva visszamész, akkor mit kezdene az illetővel??? Tehát nekik mindegy, hogy 1 év, vagy 3 év múlva mész vissza, ugyanaz a szitu. Nem teheti meg, hogy nem vesz vissza és el sem küldhet még 2 évig! Úgyhogy nyugi. Ugyanoda kell visszavenniük, ugyanabba a munkakörbe. Maradj nyugodt és határozottan jelezd, hogy munkaügyi bírósághoz fordulsz, ha nem teljesítik, ami a törvény szerinti kötelességük. Oldják meg, hogy mit kezdenek a másik kollegával, ez nem a te dolgod, nem kellett volna határozatlanra senkit felvenni...
2009. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 11.25-ös írta a jót.

Nem kötelesek visszavenni, de nem is küldhetnek el addig, amíg GYED-en/GYEs-en vagy.

2009. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még 1 megoldás van,máshova mész el dolgozni úgy,hogy gyesen vagy a másik cégnél is.Megteheted,csak szólni kell nekik és nem rúghatnak ki.
2009. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez elég bonyolult kérdés. Van ahol azt olvasom, hogy kötelesek visszavenni, van ahol azt, hogy nem kötelesek, merthogy GYES mellett máshová is elmehetsz dolgozni akár határozott idejű szerződéssel. Aztán, ha a GYES lejár, akkor te döntöd el, hogy melyik munkahelyen maradsz végleg, ill. hol mondasz fel. Ahogy előttem is írták, tényleg felelőtlen volt a munkáltatód, hogy a helyedre határozatlan szerződéssel vettek fel valakit.

De ha tényleg nem tudnak foglalkoztani, akkor állóbért is fizethetnek neked. Ugyanis nem kerülhetsz a gyermeked miatt hátrányos helyzetbe, ha te dolgozni szeretnél és úgy döntesz, hogy megszakítod a fizetésnélküli szabadságodat. Arra sem kötelezhetnek, hogy máshova menj dolgozni, ha az neked nem jó. Pl. munkaidő stb. miatt.

2009. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!