Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen anya? Miért nem...

Miért ilyen anya? Miért nem enged el szinte sehová?

Figyelt kérdés

2 hónapon belül már betöltöm a 17-et, lány vagyok. Egy kb 2000 fős faluban lakunk. Néha délutánonként 1-2 barátnőm hívni szokott sétálni. Tényleg csak sétálni meg beszélgetni szoktunk. Csak pénteken vagy hétvégén jut eszünkbe, de ilyenkor is alig akar engedni, mert hogy szerinte ne csavarogjak. Jól tanulok, most is ha minden jól megy kitűnő leszek egy erősebb gimiben. Évközben becsúszott pár db négyes, de könyörgöm, nem tudok mindent hibátlan ötösre megírni, főleg, hogy mindig fél négy után érek haza fáradtan. Nyáron kitaláltuk a barátnőimmel, hogy majd vonattal elmegyünk párszor a kb 45 percnyire lévő városba fürdőbe (ahova szoktunk is járni a családdal). Még nem mertem felhozni, mert úgyis elkezd kiabálni, hogy ki ne találjunk már ilyen hülyeséget. Most mit akar? Hogy egész nyáron otthon üljek majd, mint tavaly is?

Nagynénimnem is van egy aranyos kisbabája, ők is itt laknak a faluban. Hozzájuk se nagyon tudok elmenni, mert hogy anya szerint ne zavarjam már őket. Anya testvére, és jóban is vannak, nincs köztük veszekedés. Anya mindig apát hozza fel, hogy ő nem enged el sehova. Apa nyáron alig is van itthon, meg ő elenged, szinte mindegy, hogy kivel hova megyek, csak időre itthon legyek. Anya miért nem tud így elengedni? Minden elkéredzkedésnél az megy, hogy minek kell már megint mennünk csavarogni a faluban (előző alkalom kb 2 hete), meg 1-2 óránál többre nem mehetek. Ilyenkor néha lenézünk a játszótérre vagy biciklizünk.

Abba bele sem merek gondolni, hogy ha lesz egy barátom, mikor fogunk találkozni, ha anya nem enged. Most tetszik egy fiú, 2 évvel idősebb. Nem cigizik, nem részeg minden héten, normális, aranyos, egyetemre jár. Még nincs köztünk semmi, de nem tudom, hogy anyának hogy fog tetszeni, ha jóban lennék a fiúval. Egyszer kérdezte, hogy ki fog az osztályból jogi karra menni, mondtam hogy kicsoda, ő meg már szinte az unokákat tervezte, pedig az a gyerek egy bunkó paraszt (bocsánat a szóért, de nincs enyhébb fokozat). A 19 éves fiú nem jogi, hanem mérnöki karra jár, ami nem könnyű, így nem szólhatja le amiatt, hogy műszaki szakközépbe járt. Pedig mi sem vagyunk olyan hű de gazdagok, de nagy házban lakunk, van autónk, meg több drága holmi.

A jövőmet is anya tervezné, már el is döntötte, hogy ügyvéd leszek, de én a matekot imádom, így valamilyen mérnök leszek. Anya nem szólt semmit, de látom rajta, hogy csípi a szemét, hogy nem jogi karra megyek. Van még 2 tesóm, a nagyobbikkal már engedékenyebb (2 évvel idősebb tőlem), a kisebbiknek tervezgesse a jövőjét, ha már velem nem foglalkozott annyira. Miért akar irányítani??


2013. máj. 18. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mond meg anyukádnak, hogy a jogi karon szinte nulla az állami szakok száma.Ha félévente nincs felesleges 250. ezre tandíja akkor felejtse el a jogi kart. Ami mondjuk 14. félévvel számolva szép kis összeg.
2013. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt is tedd hozzá, hogy a jogi karon végzettekkel Dunát lehet rekeszteni.
2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, nem lehet könnyű neked, pedig a leírás alapján elég „mintagyerek” lehetsz (nem is írom le, én miket csináltam 17 évesen :).

Az rendben van, hogy anyukád félt, de számomra úgy tűnik, beleesett abba a tipikus szülői hibába, hogy általad szeretné beteljesíteni az el nem ért vágyait, azt gondolja, hogy ő csak jót tesz veled – miközben nem veszi észre, hogy te más vagy, mint ő.



A nagyobb tesód, akivel engedékenyebb, szintén lány? Kérdezd meg tőle, ő hogyan érte el, hogy engedékenyebb legyen vele!


Ez csak egy magánvélemény: nekem nem szimpatikus, ha valaki „isteníti” a jogászokat. A mi családunkban sokszor elhangzik, hogy jaj, csak nehogy jogász vagy politikus legyen a gyerek, lesülne a képemről a bőr. Persze nyilván akkor is szeretnénk, de két meglehetősen jellemtelen emberekkel teli „szakmáról” van szó, ahol ráadásul vajmi kevés értéket állít elő az ember. Nekem egy vágyam van, hogy a gyerekem megtalálja majd azt, ami érdekli, ami boldoggá teszi, és tisztességes ember váljék belőle.

2013. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!