Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 éves gyerekkel Japán...

1,5 éves gyerekkel Japán étterembe? Mit ehet ott ő? Miért kell ilyen helyre vinni egy kicsi babát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 11:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%
Mi az igazi bajod ezzel????
2013. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Több bajom is van ezzel:

- mit eszik a gyerek

- mit csinál, mivel foglalják el hogy ne zavarja a többi vendéget

2013. máj. 15. 12:33
 13/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem, semmi baj nincs ezzel. Sok helyen vihetsz otthonról a babának ennivalót, megmelegítik és eheti. Más esetben a szülők választanak ételt akár az étlapról, akár a forgatható asztalról. Másfél évesen nem olyan pici baba, hogy ne lehessen kezelni a szituációt. Nyilván a forgó asztaltól úgy ültetik, hogy nem tapicskolhat bele az ételekbe, és az pedig magától értetődik otthon is, hogy mindent nem kaphat meg a gyerkőc, azaz az asztalról sem lehet mindent enni, más ételébe nem nyúlunk bele. Anyuka visz neki játékot, de tán vacsi/ebéd után el is alszik. Nyilván megoldják a szülők, akik szintén emberek és szeretnének gyerek mellett is létezni, mivel a gyerekvállalás nem egyenlő azzal, hogy ki se mozdulunk otthonról.

Ha téged zavar, kedves Kérdező, a gyerek jelenléte, az meg olyan, hogy bárhol máshol lehetnek gyerekek, még egy magyaros étteremben is. Ez elkerülhetetlen. Ha magával a japán étterem+gyerek felállás zavar, arra meg jó szívvel mondom, ne stresszeld magad, nem a te a gyereked, nem a te gondod. :)

2013. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

ugyanazt csinálja, mint egy másik étterembe. eleinte elvan, aztán anyuka visz neki rajzlapot, ceruzát, kisautót, vagy amit szeret..eljátszik, sétálgatnak, amíg megérkezik az étel.

Igazából minden étteremeben ez van, elég unalmas egy gyereknek.

Enni meg van ott is választék.

2013. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

13. vagyok!


Mit eszik? --> Szülő felelőssége (otthonról hoz, választ az asztalról, előtte megeteti)

Mivel foglalja le? --> Szülő felelőssége ismét (hoz játékot, akkor hozza, mikor alszik, figyel a gyerekére, hogy az megfelelően viselkedjen, lefoglalja, leköti.)

Ha téged zavar, szólhatsz. Bár nem tudom, hogy milyen étteremről van szó, a személyzet eleve figyel, hogy ne legyen gond. (Legalábbis kéne.) De szerintem, még mindig nincs kifogásolható dolog abban, hogy egy másfél évest étterembe visznek. Mi sokszor mentünk (igen, le lehet pontozni) úgy étterembe, hogy a családban a gyerekeket mindenki vitte magával. Nevelés kérdése, tudtak viselkedni. Nálunk. Másnál a 6-7 évesek csinálták a parádét, nálunk a 2-3 évesek nagyon jól viselkedtek, nem is lehetett tudni/hallani, hogy gyerek van az asztalnál.

2013. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%
ha nem viszik magukkal a szülők,otthon nem tudja megtanulni,hogyan kell étteremben viselkedni...Mi is visszük a ket éves gyerekunket étterembe kb. 4 honaposan volt először,sőt durvabbat mondok,nyaralni is..Van,h nehéz vele,mert izgatott,fáradt,stb,és van,h egyszerű,mert éppen jól érzi magát...az az én felelősségem,h igyekezzünk mást nem zavarni,de kétlem,hogy otthon kellene hagynunk őt,mert akkor bizony sosem tanulna meg,h hogyan is kell ilyen helyeken viselkedni...
2013. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%
Féltékeny vagy, amiért ők csinálnak ilyen közös programot? Ne haragudj, de nem értem miért böki ez a csőröd, és mi közöd van hozzá, hogy ők mit csinálnak. Egy rosszindulatú rokon vagy? Vagy mi közöd ehhez a családhoz?
2013. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rosszindulatú, csak láttam már 1,5 évest étteremben. Nem neki való.


A japán kaja meg főleg nem. Az a sok fűszer... nem is tudom elképzelni, mit művel a kicsi gyomrával.

2013. máj. 15. 12:52
 19/29 anonim ***** válasza:
64%

Én sem értem, mi a probléma.


A szülei csak találnak olyat ott is, amit megehet. Ez az ő dolguk. Az én fiamnak a gyerekmenüből választanék, ha lenne a közelünkben ilyen étterem.


A másik: Szerintem fontos, hogy a gyerek megtapasztalja, milyen egy étterem, mit lehet ott csinálni. A szülők kreativitásán és az étterem felszereltségén múlik, hogyan lehet elfoglalni egy ilyen idős kisgyereket.


És még egy dolog. Ezt találtam erről az étteremről:

Sőt, bátran üljenek be egy Wasabi étterembe

vagy rendeljenek házhoz azok is, akiknek gyerekei vannak. az étterem ugyanis

gondolt a kisebbekre is és gyerekmenüvel

várják a családokat. nem lehet elég korán

elkezdeni megismertetni a gyerekeket

az egészséges és minőségi táplálkozással. [link]

2013. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
89%

Khmmm. Amint látod mindenki más szerint normális dolog ez...


De akkor szerinted mi az a kor, amitől lehet vinni a gyereket éttermbe?? És te ki vagy a történetben, hogy ennyire zavar?

2013. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!