Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fiú nevet adhatnék a...

Milyen fiú nevet adhatnék a babámnak?

Figyelt kérdés
Néztem már neten, de egyszerűen nem találok olyan fiú nevet amit szivesen adnék a babámnak ha fiú lesz. Ha lány lesz, azt már tudjuk( én szívesen Annát adnék, de közös megegyezés alapján Lia lesz), viszont ha fiúnk lesz lehet hogy nem lesz neve(vicc), mert annyira nem találunk semmi jót. Tudtok adni egy-két tippet, neveket, hogy melyek mennek mostanába, szerintetek melyikek a jók. Köszi.
2008. jún. 16. 23:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
De úgy kb. milyen nevet szeretnél? Valami hagyományosat? Magyarosat? Klasszikusat? Különlegeset? Angol/Ameriai származásút? Vagy valami latinosabbat? Rövid, vagy hosszabb legyen a név? Keményebb, vagy lágyabb hangzású? Ha ezeket tisztáznád magadban akkor könnyebb lenne válogatni.
2008. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nem akarok se nevetséges, se öreges, se túl amerikait se túl latinosat, se túl magyarosat. NAgyon teccik a Dzsínó, de ez egy becenév, és nem is biztos hogy egyáltalán gyereknek való név. Meg ez pl nem igazán meg a vezetéknévhez.
2008. jún. 17. 21:51
 23/29 anonim ***** válasza:
Nátán.Nem egy megszokott név,de szép.Én mondjunk valami hagyományosabb nevet választok,ez csak egy ötlet.
2008. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam Bence lett, de tetszett még a Dávid, Dániel és a Patrik is.

2008. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én csak annyit javaslok, hogy olyan nevet adj, amiből nem lesz még 3 ugyanolyan az oviban és 4 az iskolában. Hogy ennek mi felel meg? Na ahhoz szerintem segítség kell, nem szabad a megérzésekre hagyatkozni, mert aztán azért van annyi Flóra, Laura stb. mert mindenki azt hiszi, hogy az milyen ritka, pedig a mai újszülöttek között ezek elég gyakori nevek.(Ha nem ismerném a statisztikát, akkor fejből én biztosan ritka névnek gondolnám, mert egyikkel se találkozok túl sűrűn. De ez becsapós ám!) Szándékosan lány neveket írtam, mert nem akarok helyetted dönteni.


Szóval én biztos megnézném a statisztikát, hogy ne olyan nevet adjak, amiből rengeteg van. Ehhez segítség:

A teljes népességen belül legalább 5000 esetben megtalálható férfi nevek listája:

[link]


A 2006-ban született fiúk közötti leggyakrabban előfordult nevek:

[link]


Illetve a nyilvantarto.hu-n írd be a keresőbe, hogy "utónév" és megtalálod az előző évek adatait is.

Ez alapján szerintem el lehet indulni. Legalább ki tudsz zárni pár nevet, ha nem szeretnéd, hogy tucat neve legyen.

Sokat nem tudok mást segíteni, mert mindenkinek más tetszik. Az viszont fontos, hogy passzoljon a vezetéknévhez. Ha a vezetéknév elég gyakori, akkor még lényegesebb, hogy a keresztnév ritka legyen. De ritkább nevekből is rengeteg van és közte többféle hangzású, biztos találsz olyat, ami tetszik.

2008. dec. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz:

Ha lány lesz...

A Lia nekem jelenleg jó választásnak tűnik, a táblázatok alapján elég kevés újszülöttet neveztek el így. Bár évenként összehasonlítva úgy tűnik egyre többet. Sajnos csak 2006-os a legfrissebb, de így látatlanban le merem fogadni, hogy a 2008-as listán jóval előrébb szerepel. Szóval nem lennék meglepve ha pár éven belül ez is sláger név lenne, mint a Flóra, Réka, Jázmin. Úgyhogy csak óvatosan, ha tényleg ritka nevet szeretnétek adni neki. :) Annát egyébként jó, hogy kizártátok, mert 2006-ban a leggyakoribb újszülött lánynév volt!!! Szerintem az nem jó, ha egy leendő közösségben jó eséllyel 3-4 társának is ugyanolyan neve lesz. A Lia ebből a szempontból sokkal jobb. (Nekem tetszik mindkettő, de ez úgyis ízlés dolga, úgyhogy azért próbálok inkább a racionális érvekkel, táblázatokkal jönni.)

2008. dec. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek, főleg az utolsó válaszadó.
2009. jan. 14. 15:46
 28/29 anonim válasza:
Igen a statisztika tényleg jó,én is megnéztem mikor az első kisfiamat vártam.Ő az Enzo nevet kapta.Most is kisfiút várok,jelenleg az Ármin,Leon,Noel nevekben gondolkodom.
2009. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Írok pár fiúnevet, amik nekem tetszenek, és utána ritkábbakat is. Kedvenc nevem a Flórián! Különben még tetszik: Szebasztián, Olivér, Márk, Ádám, Bence, Levente, Máté, Zsombor, Marcell, Márton, Balázs, Kevin (EZT IS IMÁDOM!)

És akkor jöhetnek a ritább(ak): Bács, Vid, Örs, Ábner, Abony, Armand, Ányos, Axel, Hadúr, Izsó, Zserald, Adelmár, Boleszláv, Florentin (hasonlít a Flórihoz!), Karácson, Ulipán, Aníziusz, Felicián, Pelágiusz, Bonaventúra, Maximilán.

2010. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!