Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is kapott rajtam kívül...

Más is kapott rajtam kívül csekket az Apeh-től?

Figyelt kérdés

2008 májusban szültem, azóta tgyás+gyeden vagyok. Most kaptam egy részletes számlát az eü szolgáltatási járulék késedelmi pótlékairól. Havi bontásban, minden hónapra pótlékot számoltak fel. Össz nem sok, 3.500 Ft körül, de hát az is pénz, másra is tudnám költeni. Meg aztán szeretném tudni,egyáltalán jogos-e? Hiszen így gyeden én járulékot nem is fizetek, akkor pótlékot mért fizessek?

Aki kicsit járatosabb a témában, legyen szíves segítsen, hogy miről van itt szó!? Köszi!


2009. szept. 30. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülés napjától ki kell jelentkezned az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésének hatálya alól (091011-es nyomtatvány). Ha ezt beadod, hivatalból felülvizsgálják a folyószámládat, és a járulék ill. a pótlék törléséről is kapsz határozatot.
2009. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen ezt már régen megtettem, és meg is kaptam a határozatot a törlésről. A hátralékom nem a be nem fizetett járulékból van (az sokkal több lenne, 40.000 Ft körül) hanem késedelmi pótlékról. Ezért nem értem az egészet.
2009. szept. 30. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a helyzet a következő: mivel április végén van a folyószámla zárás (tehát a 2008. évi adatokat 2009. áprilisban összesítették), a májusi bejelentést már nem tudták visszakönyvelni a tavalyi évre, ezért a rendszer automatikusan előírta a késedelmi pótlékot. Persze ez nem azt jelenti, h' meg kell fizetni. A késedelmi pótlék átszámítását-törlését hivatalból is meg szokták csinálni előbb-utóbb, de egyszerűbb és gyorsabb, ha írsz egy pár soros kérelmet. Akkor 30 nap alatt kötelesek törölni és erről értesítést is küldenek.
2009. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
B@sszus, én befizettem a csekket...
2009. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha befizetted, akkor sem veszett el a pénzed (mármint, ha nálad is a kérdező esete áll fenn). Kérd a téves pótlék törlését, és a befizetett összeg túlfizetésként ott marad a számládon. 0917 számú nyomtatványon kérheted a kiutalását.
2009. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is kaptam,pont ma.Nekem 19000ft-ot kell fizetnem+késedelmi pótlék.Leirná nekem alakiezt pontosan mi ez?Bocsi kérdező,hogy én is kérdeztem.
2009. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat az OFF-ért! De most ez mi???? Mit kellett volna lemondani a szülés napjával? Megőrülök már, hogy folyamatosan olyan adminisztratív dolgok jönnek szembe, amiről az embernek nem tudom, hogy honnan kellett volna tudnia. Én az OEPtől kapom a GYED-et, mindent ott intéztem, akkor elképzelhető, hogy ők lemondták? (maguknak?:-)) Vagy várhatom én is az APEH csekket?? Bocsánatot kérek én is a kérdezőtől, de szerintem ezzel most egy folyamot indítottál!
2009. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! na, azt hiszem, alapból szülés után nem kell semmit sem jelenteni. Nálam abból van a kavarodás, hogy még szülés előtt 1 hónapra bejelentkeztem egyéni járulékfizetésre, majd (mivel újból lett munkaviszonyom) ki kellett jelentkeznem. Ezért utólag törölték is a fiz. kötelezettséget, de ezek szerint ott sem tökéletes a redszer, mert most késedelmi pótlékot számláztak a törölt összegekre.

A válaszadónak köszönöm! Visszaküldöm az észrevételemet és remélem ezt is törlik majd.

2009. szept. 30. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, értem, ez akkor csak arra vonatkozik, aki maga fizette a TB-jét! Remélem sikerül tisztáznotok a dolgot, és kiderül, hogy csak az ő napra-nem-készségük miatt adódott a dolog.
2009. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem magam fizettem. Oep-től kapom a GYED-et. Ma kaptam a csekket, 2566 Ft. Tavaly okt. 31-én szültem.

Légyszi világosítsatok fel! Befizessem?

2009. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!