Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyi zsebpénzt adtok a...

Ti mennyi zsebpénzt adtok a gyereketeknek vagy mennyit kaptok? Elégedettek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 01:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
500,1000 elèg
2013. máj. 8. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
62%
13 éves és heti 2000Ft-ot kap. Ebből spórolni is tud, mivel reggelit és italt, visz magával. Több megtakarított pénze van mint nekem.:D Viszont a saját pénzéből kell kigazdálkodnia a mozi, színház, koncert, stb jegyek árát, valamint az állatai élelmét. Egyenlőre működik a dolog, bár néha vásárol hülyeségeket is.:D Szerintem teljesen elégedett, ritka eset, hogy ezen felül pénzt kérne.
2013. máj. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Nem adok zsebpénzt. Ha valamire kell konkrétan akkor elém áll és kér (elmondja mire kell és mennyi én meg eldöntöm, hogy arra adok-e).

Ebből a szempontból nem érdekel különösebben, hogy elégedett-e. Ezt a rendszert használták a szüleim is.


Ha osztálykirándulásra, táborba megy, akkor persze adok egy nagyobb címletet, hogy azzal gazdálkodjon. Amikor hazajön nagyjából el tudja mondani, hogy mire költötte.


Amúgy 12 éves fiú.


Valaki írta, hogy több a megtakarítása a gyereknek, mint neki...igen én is ismerek egy ilyen párt -barátaim- náluk most már kezd rendszeressé válni, hogy a saját lányaiktól 12 és 14 évesek kérnek kölcsön, hogy hó végén boltban tejet-kenyeret vegyenek...hát én sosem szeretnék ide jutni...

2013. máj. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

Én nem kapok zsebpénzt hanem ha kell valami akkor megmondom anyának, hogy vennem kell pl sampont kérek szépen x összeget és akkor ad vagy elmegyünk együtt és veszünk. Nem hiányzik a zsebpénz, mindig van miből költenem, ha úgy alakul. Egyébként most volt a ballagásom és kaptam összesen 700ezer forintot, de azt is majd berakjuk papírokba szóba. NEm hiszem, hogy orbitális összegeket kellene elkölteni egy ilyesmi idős gyereknek mint én.


18/L

2013. máj. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
havi 30ezer, elégedett vagyok
2013. máj. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Havi 10ezret adok a még tanuló 19 éves lányomnak, plusz bérletre, ha több kell neki, menjen dolgozni a suli mellett néha. Szokott még kapni ünnepekre is a nagyszülőktől.
2013. máj. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
5-ös azt elhiszem...hány éves vagy?
2013. máj. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Öcsém 12 éves, és heti 2000 forintot kap,meg ritkán kap még egy keveset tőlem, vagy a mamáéktól. ezt teljesen magára költheti, de tök jó fej, nem cseszi el hülyeségekre, vett már így magának biciklit, gördeszkát, most meg azt hiszem xboxra gyűjt. Szerintem elégedett.
2013. máj. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5ös vagyok


21

2013. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A lanyom azt meseli a csoporttársai 80 e ft kórül kapnak.kolisok.furcsallom
2013. máj. 8. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!