Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utasították e el valakinek a...

Utasították e el valakinek a GYED kérelmét vagy ismer e olyat?

Figyelt kérdés
Leírná röviden hogy mi volt az ok,és hogy a fellebbezést elfogadták e? Köszönöm.
2009. szept. 28. 21:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban a TGYÁS-t. Hiszen előbb az van.
2009. szept. 28. 21:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt olvastam nemrég egy ilyen sztorit. Kapott is az illető pár havi GYED-et, de vissza kellett fizetnie. (sajnos nem szóltam hozzá, és nem tudom, mi a címe a topiknak).


Az volt nála, hogy azt hiszem, 5 hónapos terhesen jelentették be egy munkahelyre, és az OEP azt vélelmezte, hogy kimondottan a járadék miatt tettek így (a kérdés feltevője cáfolta, de nem hittem el én sem, hogy valakit 5 hónaposan felvesz valaki). Azt tudom, hogy vissza kellett fiztenie a 3 hónap felvett GYED-jét.

2009. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsi, az első vagyok, ez nem elutasítás volt, hanem felülvizsgálat miatt vonták vissza a GYED-jét, vagy a Tgyását, már nem emlékszem melyiket, de akkor a Tgyását, mert valóban az van előbb. :)
2009. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előre is elnézést, aki nem nézi jó szemmel, amikt mi csináltunk. Terhes lettem, a munkahelyen persze nem voltam bejelentve, így táppénzre sem tudtam menni, dolgoztam, amíg bírtam (6hónapig), aztán 2hónapig szoc.segélyen voltam, utána pedig nem tudtunk mást csinálni, mint 8hós terhesen bejelentettek a családi vállalkozásba. Eddig még nem volt semmim probléma, kaptam tgyást, gyedet, gyest, jelenleg 2.gyermekemmel vagyok várandós, így folytatólagosan meglesz minden megint. Bocs, aki elítéli az ilyet, de az új törvények miatt és sajnos amiatt, h nem voltam bejelntve, muszáj volt ezt megjátszanom.
2009. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, Téged ezért nem lehet elítélni, mert te valóban dolgoztál, csak nem voltál belejentve. Az a gáz, mikor valaki nem dolgozik, és csak ezért jelentik be. (és mint az ábra mutatja, sokszor le is buknak). (Első és 2. válaszoló).
2009. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nos én történetem nem rövid. Elkezdtem dolgozni mert 1 éve sikertelenül próbálkoztunk és a fiam közben betöltötte a 3 évet. 3 héttel a munkába állásomat követően jöttek a rosszullétek és a teszt pozitív lett:D:D Nem szóltunk,mert próbaidős voltam. Ahogy teltek a napok,kiderült iker tethes vagyok...teltek a hetek kiderült az egyik magzat elhalt,és kérte a dokim hogy pár hét pihi hogy nehogy elveszítsük a másik manót is. Ekkor kértem és közöltem hogy mi a helyzet. 2 nap mulva kirugtak. Párom felháborodott és írt egy e-mailt a feledteseknek hogy ez a cég a gyerekeket és a családokat támogatja akkor ez hogy is van...??? Főnőköm duzzogva de közölte visszavesz,de csak határozott idejű szerződésselmert ő nem hajlandó fizetni utánam. Én beleegyeztem mert örültem hogy dolgozhatok,mielőtt jön a baba.Ezt egy uj szerződéssel korrigálta. Sajnos a terhsségemmel jöttek a gondok,állandó vérzések fenyegető vetétéléssel számtalan hetet huztam le a kórházbanhogy a baba megmaradjon. Mindíg mire vissza mehettem volna kórház és visszatartás lett a vége. Így a dokim megtiltotta a melót. Egyet értettem vele hiszen ki szeretné elvesziteni azt amire annyit várt. Az utolsó hónapokban se táppénzt semmit nem kaptam nagyon nehéz volt. Már május óta vizsgálják az esetemet hogy az oep szerint színlelt szerződést kötöttem a főnökömmel. És direkt nem dolgoztam. 46 orvosi papírt találtak a terhességem problémáiról. Én fellebbeztem és elküldtem nekik minden bizonyítékot hogy milyen" anyázást" vágott le a főnököm hogy fentről kötöelezték hogy visszavegyen,és nem én hoztam össze így a dolgokat. 5 hónapja egy fillért nem kapok még gyest-se,pedig ha gyed-et nem kapok akkor gyest igen...de azt se utalják addig.
2009. szept. 29. 12:19
 7/8 A kérdező kommentje:
ja az összeg amire azt mondták hogy sok az a havi 45.000.-ft. Alapban 26.000.-ot igy is ugy is utalnának,tehát végül is 19.000.-
2009. szept. 29. 12:22
 8/8 A kérdező kommentje:
megnyertem a fellebezéssel az ügyet és fizettek visszamenőleg mindent,de ehhez kellett 7 hónap...ez már vicc:(
2009. dec. 11. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!