Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed alatt újra teherbe esek...

Gyed alatt újra teherbe esek akkor a 2. babára is gyed fog járni?

Figyelt kérdés

okt.21-én lett 2 éves a kisfiam,de akkor már terhes voltam a 2. babámmal.Ebben az esetben jogosult vagyok a gyedre,vagy gyest kapok a 2.babára is?És mi alapján számítják ki a gyed összegét?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 14. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Még él a munkaviszonyod?
2011. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos az attól függ,hogy a munkaviszonyod fennáll e,és hogy a munkáltató elérhető e,be tudod e szerezni a munkáltatói igazolást és a hozzá tartozó pótlapot. Ha igen,akkor le kell mondani a Gyes-ről,és akkor lehet igényelni a T.gyás-t majd a Gyed-et. Ha nem vagy már jogviszonyban,akkor csak a gyes jár.

Hogy mi alapján számolják a gyed-et,arra nem tudom a választ.

Anno 52-54 ezret kerestem átlagban,kaptam 42-44.000 gyed-et,majd 2 évet betöltötte a nagylány,rá 3 hónapra megszületett a kistesó,(gyes-ről lemondtam,igényeltem a T.gyás-t) akkor kaptam 45-46 ezret.


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha él a munkaviszony, újra jár a tgyás, majd a gyed.

Az összegét az határozza meg, hogy volt-e az igénylést megelőzően 180 bérezett napod. Ha nem volt, mert tgyásban, gyedben, táppénzben részesültél, akkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz a következő gyed alapja.

Ha viszont azért nem volt, mert gyest kaptál 6 hónapot meghaladóan, akkor a minimálbér lesz az alap.

Ha minimálbérnél kevesebbet kerestél, akkor a szerződéses béred lesz az alapja.

2011. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Ha a munkáltató cég közben megszűnt akkor lemondhatok a gyed-ről.De sajnos ezt nem én befolyásolom.
2011. nov. 15. 00:47
 5/7 anonim ***** válasza:
HA megszűnt már a cég, akkor valószínű ugrott a gyed, te tgyás még járhat. Mikor szűnt meg a cég, és mikorra vagy kiírva?
2011. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még csak 8 hetes vagyok,és valószínűnek tartom hogy megszűnt a cég ahol dolgoztam.Ez kicsit aggasztó,azért nem mind1.A 26000ft-os családi pótlék vagy 78000ft-os gyed.Hát így jártam.Mindenkinek köszönöm a segítséget.
2011. nov. 15. 19:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat ennyit elírtam,nem családi hanem gyes.
2011. nov. 15. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!