Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek miből telik nyaralásokr...

Nektek miből telik nyaralásokra, autóra, felújításra, stb?

Figyelt kérdés

Nem is az érdekelne, hogy mennyit kerestek, hanem hogy mit dolgoztok, ha ilyesmikre jut? És az ország melyik részén? Mi már hónap 2. felében a túlélésre játszunk, most is pár ezer forint van a pénztárcában. Közben meg látom, hogy mások hónap végén indulnak kirándulni, mi meg a gyerekek tavaszi cipőit is alig tudtuk megvenni.. Félreértés kérlek ne essék: nem irigykedem (annyira :D), mert mindenki a maga sorsának kovácsa, de irtó kíváncsi vagyok!

(Mi albérletben lakunk, 2 kicsi gyerekkel, nagyszülőktől még érkezik pluszban hetente valamennyi élelem, és ha vészhelyzet van, kérni is tudunk - csak gyógyszerre, tehát nem vagyunk közvetlen "veszélyben" :) Autónk nincs. :(


2013. ápr. 23. 14:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A szórakozás egy részét cafetériából fedezzük amúgy.

De a kirándulás pont ingyenes :-)

2013. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi az Alföldön élünk. Hitel van a lakáson és az autón is, az havonta 110 ezer fixen. Ezen felül van a rezsi, és 30 ezer gyerektartást fizetünk párom gyerekei után. Még nem számoltam össze, hogy ezek után mennyi marad, de nagy luxus dolgokra nem futja. Nekünk van egy 15 hónapos közös kislányunk. Nyaralni nem szoktunk járni, évente esetleg egyszer elmegyünk valahová 3 napra, de akkor az úgymond a születésnapi ajándékunk.

Párom kamionozik, sajnos ilyen kiadások mellett ő nem jöhet haza itthoni melóra. Így van, hogy 2 hétig nem látjuk.

Én egyelőre max. gyedet kapok, ha lejár, akkor megyek dolgozni logisztikai területre. Egyébként közgazdász lennék.

Két év múlva letelik az autóhitelünk, a felszabaduló pénzt magunknak nyugdíjelőtakarékosságra, illetve a kislányunknak megtakarításra szeretnénk fordítani. Sajnos nyaralásra akkor se fog telni így:(

2013. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok visszamenni, de még gyed-en vagyok. Arra gondoltam, hogy önerőből tudnék tanulni egy nyelvet az angol mellé, akár különlegeset is, csak nem tudom, mit/mire lenne igény. Az úgy nem lenne pénzkérdés.

A kaja azért is érdekelt, mert azon kevésbé tudok spórolni :( Irtó sok gyümölcsöt eszünk, mindenkinek farkasétvágya van. Meg vannak olyan dolgaim, hogy nem veszek ketreces tartásból származó tojást, olcsó külföldi uht tejet, 100%-os gyümölcslevet veszek, fehér kenyér helyett graham-et, kristálycukor helyett gyümölcscukrot vagy mézet, stb.. Ha ezekből alább tudnék adni, akkor nem fogyna el a pénz már 20-a körül. Viszont másra továbbra sem jutna. Szóval rosszul osztom be, jövő hónapban fel is írok most már minden kiadásunkat tételesen. De mondom, nyaralni így se- úgy se..

A kirándulás helyi busszal ingyen van.. :) Csak nem túl izgalmas :)

2013. ápr. 23. 15:17
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Én jogász vagyok, most itthon vagyok GYED-en, ami nem sok. A férjem épp két munkahely között van, idáig munkaerő kölcsönzéssel foglalkozott, mostantól (kb. 1 hónap múlva kezd) HR területen fog dolgozni. Most kicsit nehezebb, de van megtakarított pénzünk és az én szüleim sokat segítenek. A fiam 1,5 éve korában (jövő év elején) megy családi napközibe, mert nekem tanulnom kell, még le kell szakvizsgáznom, hogy utána át tudjam venni a szüleim ügyvédi irodáit. Innentől nyilván sokkal könnyebb lesz a helyzet, de most sem rossz. JNSZ megyében élünk, saját lakásban, 1 tehermentes autónk van.
2013. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
:( Na, én az gondoltam, hogy a kamionosok is "vígan" élnek..Családilag nem tudtok kamionnal nyaralni? Már ha külföldön dolgozik a párod.
2013. ápr. 23. 15:21
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nyaralni mi sem járunk, most arra nem elég a pénzünk. Remélem majd bepótoljuk pár év múlva. Utolsó vagyok.
2013. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

A Párom egyetemi tanár,illetve vállalkozó az építőiparban,én egyetemre járok,van egy 2,5éves fiunk.Budapesttől nem messze élünk,saját lakásban,2autónk van,hitelünk nincs.Élelmiszerre elég sokat költünk,heti gyümölcs és zöldségadag:8000Ft,hétköznap az ebéd:10.000Ft,hétvégi ebéd is általában 10.000,van,hogy étteremben eszünk.Heti bevásárlás is 10.000körül.

Igazából nem élünk nagy lábon,vagy nem látványosan.A fiunk délelőttönként magánbölcsiben van-ezt nevezhetjük luxusnak.Vagy inkább azt,hogy nem kell görcsölnünk kb.semmin,igyekszünk sokat félretenni,mert lehet ennél rosszabb a helyzetünk,jöhet egy váratlan kiadás,vagy több is.Illetve a fiunk jövőjére is teszünk félre.

2013. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%

A férjem fémipari vállalkozó, közgazdász. Én évek óta Gyes-en vagyok, és még leszek is. Az előtt 150 ezer körül kerestem.


Szóval inkább a férjem fizuja az, amiből telik a kellő dolgokra, de ennek az a hátulütője, hogy iszonyú sokat dolgozik, sok teher és felelősség van a vállán. A gazdasági válság kezdete óta rengeteget dolgozott azért, hogy az üzemei be ne csődöljenek, és "természetesen" ez a veszély mindig fennáll ebben a mai gazdasági helyzetben.

Aki ma gazdag, az nagyot koppanhat, ha nem vigyáz, mi tudjuk ezt. Néha még akkor is koppanhat, ha mindent jól csinál.


A kiadásainkról fogalmam sincs, mindent a férjem fizet, és ezért nagyon hálás vagyok, mert én nem értek a pénzhez. Simán kifolyik a kezemből, így nem is tartok magamnál, csak amennyi a kisboltos napi vásárláshoz kell.


Amúgy nem szórjuk a pénzt, ami kell, azt megvesszük, hitelt is fizetünk szépen, de szerencsére nincs igényünk toronyórára lánccal. 3 gyermekünk van.

2013. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
18-as vagyok, az lemaradt, hogy Nyugat-Magyarországon élünk, nagyvárosban.
2013. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi Budapesten élünk. A férjem diplomás, de nem a szakmájában dolgozik, hanem gyártási koordinátorként egy nagy cégnél. Ehhez kapcsolódó iskolát végez, most fog záróvizsgázni. Én számviteli főiskolát végeztem, köztisztviselő vagyok, jelenleg max. GYED-et kapok a kisfiunk után. Mellette angolt tanulok, hogy ha visszamegyek emelkedjen a fizum, mert másképp nem fog. Ez a harmadik nyelv, amit tanulok. Havi szintem 70-80ezer Ft megy el kajára, tisztító-tisztálkodó szerekre, pelenkára, ezt onnét tudom, mert férjem elkezdte egy táblázatba írni, mert túl sokat költöttünk. Most cseréltünk autót, mert előzőt már kinőttük,a férjem csak autóval tud dolgozni járni. Ehhez kellett a szülök segítsége is. Nyaralni Balatonon szoktunk, külföldre nem nagyon lenne pénzünk. Lakásunkon hitel van, de szerencsére lakáskassza miatt most sok fogyott az összegből. Luxusra, szép ruhára nem nagyon jut. És nagy vágyunk arra, hogy visszaköltözhessünk vidékre, ahonnét mindketten származunk, de ott a férjem egyenlőre nem találna munkát.
2013. ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!