Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek miből telik nyaralásokr...

Nektek miből telik nyaralásokra, autóra, felújításra, stb?

Figyelt kérdés

Nem is az érdekelne, hogy mennyit kerestek, hanem hogy mit dolgoztok, ha ilyesmikre jut? És az ország melyik részén? Mi már hónap 2. felében a túlélésre játszunk, most is pár ezer forint van a pénztárcában. Közben meg látom, hogy mások hónap végén indulnak kirándulni, mi meg a gyerekek tavaszi cipőit is alig tudtuk megvenni.. Félreértés kérlek ne essék: nem irigykedem (annyira :D), mert mindenki a maga sorsának kovácsa, de irtó kíváncsi vagyok!

(Mi albérletben lakunk, 2 kicsi gyerekkel, nagyszülőktől még érkezik pluszban hetente valamennyi élelem, és ha vészhelyzet van, kérni is tudunk - csak gyógyszerre, tehát nem vagyunk közvetlen "veszélyben" :) Autónk nincs. :(


2013. ápr. 23. 14:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy élelmiszerre mennyit költötök heti átlagban?
2013. ápr. 23. 14:42
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Kelet-Magyarországon élünk.

A férjem orvos,én diplomás ápoló vagyok,egy magánkórházban dolgozunk.De hidd el,hogy elég keményen meg kell dolgozni ezért a sok pénzért,és a tanulás se kevés,ami e mögött van!

Saját lakásunk,kocsink van,hitelünk nincs,egy gyerkőc.

Nyaranta külföldre utazunk pihenni.Év közbe pedig igyekszünk beiktatni pár wellness hétvégét.

2013. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszerre kb. 150 ezret.

Első voltam.

2013. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja,bocsi havonta annyit!
2013. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

325.000 a férjem havi fizuja, építésvezető.

Albérlet, rezsi telefon ovi megtakarításos életbiztosítàs (15 ezer) 150.000

Kaja 100.000

Tankolás 25.000

Ami marad, 50.000, az megy ruhára, vagy ha elmegyünk erre arra akkor étterem, fagyizás...

Nagy nyaralás nincs külföldre, inkább hétvégente Strand, vagy Balatonon hosszú hétvége haveroknál.

2013. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

én havi 110-130E között keresek. egy nagy cégnél vállalok munkákat, ami épp van azt adják, tehát bedolgozás szerű munka, de azért nem az. nekem a gyerek előtt saját vállalkozásom volt, onnan a kapcsolat, segítség vagyok nekik, nekem meg az anyagi része a segítség :)

férjemnek saját cége van, építőipar, így télen az én keresetemből élünk, szűkösen de kijövünk. akkor nem költünk sokat kajára és a ruhákat a gyereknek is megveszem még nyár végén, olcsóbb is akkor és nem is kell ilyenre költeni télen.

tavasszal-nyáron jól keres a férjem, csak ugye nincs fix fizetés, hol jön a pénz, hol megy, mert ugye neki költenie kell mielőtt visszajön.

de ilyenkor nem panaszkodom, van olyan nap amikor 50E-t is haza hoz, aztán van 2 hét amikor mondjuk 200ezrünk benne van a melójában. nem számoljuk, de szerintem átlag 200E körül keres.

ilyenkor, tehát mikor ő is hoz haza, akkor olyan havi 60 ezret költünk kajára, ruhákra, cipőre a gyereknek 10E körül egy hónapban.

rezsin mindig igyekszünk spórolni, 35+telefon...

most úgy jött ki, hogy 10ezrünk van, pénteken kapok fizetést és a férjemet is akkor fizetik ki, de elég is ennyi pénz, szerencsére van is tartalékunk ha bármi baj lenne.

autónk kettő van, azt is megoldjuk, de nyaralni nem járunk, annyira jól azért nem élünk, inkább elmegyünk sokat kirándulni :)

2013. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Igen, pont ezért írtam, hogy nem irigységből kérdezem, ugyanis nem vitatom, hogy egy megfelelő életszínvonal mögött sok munka/ tudás is van. (Ez mondjuk a férjemnél is megvan- mérnök-, de hónap közepére/ végére mindig elhavazunk, mert sok a fix kiadás és őt sem fizetik valami hű de szuperül. Pedig szegény sokat dolgozik. Amúgy Kelet-Mo-on élünk.
2013. ápr. 23. 14:54
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Mindketten közgazdasági egyetemet végeztünk, több nyelven beszélünk, a férjem munkájához elég erős informatikai tudás is kell. Én most itthon vagyok GYED-en, mellette jogi egyetemre járok, ha visszmegyek dolgozni szeretnék új munkakörbe kerülni, ahol mindkét diplomát tudom használni. Borsod megyében élünk. Úgy gondolom, hogy kényelmesen megélünk a fizetésünkből, amiket felsoroltál azokra futja a pénzünkből. Nekünk az is sokat számított, hogy közel 10 éve dolgoztunk már mindketten, amikor a babánk született, így addigra már volt lakás, autó.
2013. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Én bankban dolgozok, férjem programozó informatikus.

Most max gyed-et kapok. Ha lejár, megyek vissza dolgozni.


Mennyi idősek vagytok? Te nem tudsz visszamenni dolgozni?

2013. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
9-es vagyok: olyan 100.000 körül költünk élelmiszerre.
2013. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!