Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan keszititek el babatokna...

Hogyan keszititek el babatoknak a zoldborsot?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Én bevallom, hogy sehogyan, mert üvegeset adtam neki.

Pl: zsenge zöldborsófőzelék csirkehússal. :)

2009. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kockára vágott krumplival együtt felteszem annyi vízben főni, ami épp ellepi. Miután megpuhult, egy kis lyukú szitán áttöröm, így nem kerül bele a héja, ami puffaszt. 8 hónapos kor körül keverhetsz a püréhez egy kávéskanálnyi oliva olajat is. Ha már kap húst, azt a főzőlevével szoktam turmixolni és utána a pürébe keverem.
2009. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a krumplival főzöm, de eddig még csak 5-6 szemet mertem adni. A héját én is leszedem. ti egyszerre mennyit adtok a babának. 7,5 hós.
2009. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én ma adtam először (1 éves)

borsólevest főztem, és a végén kivettem belőle borsót, répát, tésztát és összeturmixoltam. finom lett így.

2009. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először leszedtem szemenként az összes borsó héját. Nem nagy munka, hamar megvan. Aztán kis főtt krumplival és főzőlével turmixoltam mikor még kb.6 hónapos volt. Azóta szinte ugyanígy, csak nem héjazom le, és több összetevőből készítem. ( Plussz répa, vagy kukorica stb.)
2009. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora.

Ha kicsi, 8 hós alatt van, akkor üveges, mert a hélyát nem kaphatja, paszírozni meg nem volt kedvem.

Utána simán megfőztem vízben, kis sóval olajjal, petrezselyemmel, és letrumixoltam, a főzőlével higítottam. Ahogy idősebb lett, egyre több fúszert tettem bele, és 1 év után ugyanúgy eszi, ahogy magamnak csinálom

2009. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsó válaszolóval, attól függ, mekkora. Én a 14 hónapos fiamnak a nekünk főzött borsófőzeléket adom kicsit pépesítve, de egy egy év alattinak a héját nem adnám még.
2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Paszírozni nem volt kedvem"??? Ez igen! Ha így is van, legalább ne írtad volna meg.

Én úgy készítettem, hogy megfőztem, kis fokhagyma nyomón átnyomtam, főtt krumplival kevertem, vagy kis rizzsel és kukoricával rizi-bizi készítettem neki. Aztán pépesítettem.

2009. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!