Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, hogy ne...

Mit lehetne tenni, hogy ne vegyék el ismerősömtől a fiát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nagyon fiatalon lett terhes, most 22 éves és 3 éves a kisfia.A gyerkőc apukájával hamar szétmentek (nem voltak házasok), rendes munkája sem volt apukának.Pár hónapja apuka meghalt, de állítólag nem igényelhet árvaellátást, mert nem volt munkaviszonya apukának.(Ezt a részét nem értem hogy működik).A gyes időközben lejárt neki, a kicsi elkezdte az ovit, viszont ismerősöm eddig az édesanyjánál és annak új férjénél lakott a gyerkőcével.Végzettsége nincs, csak 8 általános.

Az édesanyja (mivel az új férje nem bírta elviselni a kisfiút) kitette őket az utcára.Most valami átmeneti otthonban vannak, és állítólag ha anyuka nem talál e hónap végéig munkát amit igazolni tud neki mennie kell, a gyereket pedig elveszik tőle.Semmi munkalehetősége nincs és egyelőre így a semmire nem is tudna hova menni lakni a kisfiával.Nincs ilyen esetben valami lehetőség?Sajnos hozzánk nem jöhetnek, nekünk is van 3 gyermekünk, nem is elég nagy ahhoz a lakás, hogy őket is befogadjuk és mivel teljesen egyedül van ismerősöm nem is igazán tudja mit hogy merre kéne intézni, utána járni stb.Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. ápr. 9. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A helyi családsegítőbe kell menni. Ezt hivatalosan mondták, hogy elveszik a gyereket? Én ilyen téren dolgozok, de még nem találkoztam olyannal, hogy emiatt elvették volna a gyermeket. Családsegítőhöz, nevelési tanácsadóba, önkormányzathoz kell menni, kérni kell a védőnő a gyerek orvos segítségét. Mindenhova személyesen menni és közben papíron is benyújtani az igénylését, kérelmét, aláírt papírt kell kérni minden honnan, hogy mit válaszolnak, hogy miben tudnak segíteni. Menni menni mint a tank.
2013. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én annyit tudok, amennyit ismerősöm mondott.

Ő azt mondta mivel nincs hol lakniuk és keresete sincs (már gyes se csak a csp, ami ugye nem sok) így azt monndták, h ő ebben az átmeneti otthonban-vagy hol, nem tudom pontosan hogy hívják csak e hónap végéig maradhat.Ha szerzett munkát és igazolni tudja akkor maradhat amíg nem találnak lakást, ha nem sikerül neki akkor őt kiteszik, a gyerek marad.

Asszem decembertől vannak ott.

2013. ápr. 9. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!