Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van a férjemből,...

Elegem van a férjemből, megtehetem vele ezt?

Figyelt kérdés
Kapok 52 ezer ft-ot saját családival, kisgyerek családijával pluszz gyessel együtt. Férjem dolgozik. De elég rendesen apellál arra a havi 52-re, úgy váltogatja a munkahelyeit, hogy csak annyit kelljen dolgoznia, amiből épp megvagyunk. Most viszont észre vettem, hogy levett a kártyámról megint 5 ezret és törölte az sms-t. A következő levételemnél láttam. És tagadta, aztán bevallotta. Mondván minek szólt volna, amikor ő meg dolgozik, meg eladta pár dolgát. Mondtam neki, úgy is levehetted volna, ha előtte szólsz és nem tagadod le. Most ezzel kicsit besokaltam. Megtehetem, hogy pin kódot módosítok, és hónapokig hozzá sem nyúlok (ő sem tudna nyúlni) ahhoz a pénzhez?
2013. ápr. 5. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetnéd, persze csak saját szerény véleményem szerint, ha valóban ilyen nagy munkakerülő a férjed, akkor te fogsz rábas..zni, mert nem lesz egy vasatok se, már ha te se akarsz hozzányúlni a pénzhez!
2013. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet itt huzakodni, persze, lakatot is tehetsz a pénzre, de én magasabb szinten látom a problémát. EGy olyan családi képet festettél le, ahol van egyém-tiéd, és egy lusta férj meg minimál bevételek, ahol 5 ezer forint megérződik. Komolyabb beszélgetést igényel ez a kapcsolat, mint egy pin kód cserét!
2013. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok egyetértek a 2. -kal! Itt nem a pinkód lenne a megoldás! Én amúgy se értettem soha, hogy egy házaspár, hogy tud külön kasszán élni! Sokkal könnyebb, ha együtt oldjátok meg a gondokat! Egy beszélgetést megérne a dolog!
2013. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
mondtam neki, hogy sajnálom, hogy nem merted elmondani, hogy levettél róla pénzt, mert féltél tőle, hogy leüvöltöm a fejedet. de úgy is leüvöltöttem volna, mivel tipmixre költötte... és megkértem, hogy legközelebb szóljon, mielőtt hozzányúl, maximum egy-két napig puffogni fogok rajt, de legalább nem utólag derül ki. egyébként tényleg jó áron adott el valamit, amit sokkal olcsóbban vásárolt, és abból vissza jött, amit ránk költött. csak azért ez így mégis csak sumákolás, hogy leveszi szó nélkül, tagadja, kamatozik nekem és nem szól.
2013. ápr. 5. 14:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Juj, ne haragudj, nem akarlak elkeseríteni, de ha a házastársak lopnak egymástól, egymást kijátszák (pin kód csere), akkor ott nagyon nagy gáz van. Sajnos testközelből tapasztaltam hasonlót. Ha nem tudtok leülni és megbeszélni ezeket a dolgokat, akkor ez egy halott ügy, és mielőbb véget kell vetni neki, mielőtt nagyobb baj nem lesz!
2013. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, azért is írtam a közös kasszát, mert így mi is mindig megveszünk mindent amit szeretnénk, mondjuk nagyon spórolunk, mert nem könnyű megélni, de ha a párom kitalálja, hogy ő most venni akar egy új cuccot a gépéhez, akkor nem mondom, hogy ne vegye, mert tudom, hogy kőkeményen megdolgozik érte, és amúgy meg nem szórja a pénzt! A másik meg, hogy ha nekem tetszik meg valami nagy ritkán, akkor sose spórolna rajtam! Én annál inkább! Ha nem veszem meg mert sajnálom rá a pénzt, akkor ő elmegy és megveszi nekem!


Ezt nem azért írom le, hogy dicsekedjek, mert hidd el nem élünk luxusban! Ruhákra szinte tényleg csak akkor költünk ha már muszáj, de mindig közösen beszéljük meg mire költünk és mire nem! Én máshogy nem tudnám elképzelni, hiszen azért vagyunk egy pár, hogy mindenen osztozzunk, a szegénységen, a problémákon, meg a jó dolgokon is!

2013. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Mi az, hogy a tied. Házasok vagytok, gyereketek van, közös a kassza és így nincs enyém tied. 5 ezer forint nem a világ, elég gáz, hogy így fél tőled a férjed.
2013. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi az a "saját családi"?


Amúgy nem igazán értem, hogy akarsz hónapokig nem hozzányúlni. Ha akkor éppen nem hoz haza pénzt a férjed, akkor nem esztek, nem veszel pelenkát?

Én is a közös kasszát javaslom.

2013. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
saját családi az saját magam után kapom, ha meg nem nyúlok a pénzhez, akkor kénytelen lenne normálisan munkába járni. hát tényleg gáz, hogy igy fél a férjem tőlem, de az a hátulról mellbe viselkedése is elég gáz.
2013. ápr. 5. 14:25
 10/16 anonim ***** válasza:
De ha férjnél vagy és van gyereked, hogy kapsz családit magadra? Nem kell hozzá tanulói jogviszony?
2013. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!