Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi tGyás-t illetve GYED-et...

Mennyi tGyás-t illetve GYED-et fogok kapni, ha 4 évig jártam egyetemre, most pedig 5 hónapja van munkaviszonyom? Lassan jön a baba, így sztem összesen 8-9 hónap munkaviszonyom lesz (terveim szerint).

Figyelt kérdés
A bruttó fizum most 114.000, kézhez 74.000et kapok. Akkor ezután fogom kapni?
2013. márc. 27. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egyetem után egyszerre elhelyezkedtél? A felsőfokú tanulmányokból 180 nap számítható bele a biztosítási időbe. (Ennek a szülést megelő két évben kell 365 napnak lennie). Ha a szülés évében lesz min. 180 nap munkaviszonyod, akkor a mostani bruttó fizetésed lesz a TGYÁS és a GYED alapja. Ennek a 70%-a mindkét ellátás. A tgyás-ból csak adóelőleget, míg a gyed-ből az adóelőlegen kívül 9,5 % nyugdíjjárulékot is vonnak. Ez alapján ki tudod számolni, hogy mennyit kapsz. Plusz igénybe veheted a családi adókedvezményt (te vagy a párod), ez havi 10.000.-Ft egy gyerek után és már a 91. terhességi naptól igényelhető.
2013. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már terhes vagy, vagy csak tervben van, hogy lassan jöhet? Mert egyébként terhesség alatt is dolgozhatsz, ha olyan a munkád. Vagy elmehetsz táppénzre is, de az jóval kevesebb, miint a fizud.
2013. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egyetem után 2 hónappal sikerült elhelyezkednem.
2013. márc. 27. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Már terhes vagy, vagy még csak tervezed? Határozatlan időre szól a szerződésed?
2013. márc. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szombaton fogok tesztet csinálni, 2 napja késik és vannak tünetek is :-)
2013. márc. 28. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor még 3-4 hónapig tervezel dolgozni, aztán táppénz? És mi a helyzet a munkaszerződéseddel? Határozott vagy határozatlan?
2013. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnék kb félidőig dolgozni. Határozatlan :-)
2013. márc. 28. 12:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne lesz gond, jogosult leszel a tgyásra is. Csak annyi, hogy minél előbb jelentsd be, hogy terhes vagy, mert akkor védett leszel és nem rúghatnak ki. Ha mondjuk várnál a 12. hétig, közben meg kirúgnának, akkor nem lehetne egy szavad sem, mert ők nem tudtak róla.
2013. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt nem is tudtam!!! :-))
2013. márc. 28. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!