Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok egy testvér nevét a...

Adnátok egy testvér nevét a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A párommal sokat beszélgettünk már a baba nevekről és összesen 2 fiúnév tetszik. Az első egyértelmű, de ha a második gyerekünk is fiú lenne, akkor nagy bajban lennénk.


Ez a név az Ádám, ami mindkettőnknek nagyon tetszik, viszont a párom féltestvérét is így hívják, ráadásul a vezetéknév is ugyanaz lenne. Ti adnátok így is ezt a nevet, vagy szerintetek kizáró ok? Esetleg illik megkérdezni az öccsét, hogy nem zavarja-e a dolog (15 éves)?


2013. márc. 17. 05:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is felmerült lehetőségként az öcsém neve,d hamar elvetettük.Engem zavart volna,ha olyan nevet kap,ami már van a családban.Persze,ha ez lett volna az egyetlen,ami közös nevező,akkor adtam volna.

Egyébként az Ádám nálunk is benne volt a top 3-ban,de aztán azt is elvetettük.Utólag örülök is neki,5 ilyen nevű kisfiú van a környékünkön,aki vele egy idős.

2013. márc. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk az nálunk kevésbé szempont, hogy mennyire gyakori a név, főleg, hogy ilyen kevés van, amiben egyetértünk.:/ Egyébként lány névként a húgom neve is felmerült és valahogy az nem okozott ilyen dilemmát!:D A párom azzal indokolja, hogy nem szívesen adná, hogy ha az öccse is a saját nevét akarná adni később a saját gyerekének, akkor úgymond elvesszük tőle ezt a lehetőséget, de ezzel én nem igazán tudok azonosulni.
2013. márc. 17. 06:59
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy végül mi lett a kisfiatok neve?:)
2013. márc. 17. 07:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Barnabás:)
2013. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pont most született az egyik ismerősömnek egy Barnabás nevű kisfia. Ezelőtt nem is ismertem ilyen nevű embert.:) Gratulálok a kisfiadhoz!:)
2013. márc. 17. 07:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2013. márc. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés...

Ismerek olyan párt, akik pont azért ne adtak egy nevet a kisfiuknak, mert úgy hívták az apuka féltestvérét, aki szintén 15 körül volt :-) de náluk rossz volt a viszony....és több név is volt...

De engem nem hiszem, hogy zavarna. Milyen a viszonya a párodnak és a testvérének? Sokat találkoztok?

Én a helyetekben ezt a nevet adnám, ha nem utáljátok a testvérét. De azért lehet, hogy meg kéne kérdezi, hogy zavarja-e.

2013. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem én nem adnám, bár ez nálunk fel sem merül. Amúgy, ha nagyon ragaszkodtok hozzá, akkor mindenképp illik a párod öccsét megkérdezni a dologról.

Nekem nagyon tetszik a Réka név, ha lesz 2. lányunk, akkor igen esélyes, viszont így hívják az egyik unokatesómat is, bár alig találkozunk, így ilyen esetben ez nem lesz kizáró ok.

2013. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sztem mindenképpen kérdezzétek meg. Ki tudja, lehet, hogy úgy tervezi, ha egyszer fia lesz az ő nevét fogja visleni . S ha így gondolja, akkor azt illik tiszteletben tartani. De sztem csak ennyi a max akadály. :)
2013. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha egyszer lesz lányom, második névnek a húgom második nevét kapja. Se nekem, se neki nem okozna problémát. :)
2013. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!