Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem akarnak babát. Hogy...

Akik nem akarnak babát. Hogy lehet elviselni, hogy egyes közösségi oldalon nap mint nap egyik ismerősöd, a gyereke képeit osztogatja?

Figyelt kérdés
Egy idő után már idegesítő de nem igaz, hogy az illető ezt nem látja be.
2013. márc. 11. 13:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Keress ra a google-be (leirnam de mar en sem emlekszem hogy mi a menete) mert ott le van irva, hogy hogyan allithatod be azt, hogy bizonyos ismerosod bizonyos posztjai, kepei ne jelenjenek meg a hirfalon neked. Nem kell torolnod ot de valahol a "custom" alatt be lehet allitani es akkor te nem fogod a kepeket latni de ugyan ugy az ismerosod marad. Ezt onnan tudom, hogy egy idoben sosem lattam az egyik baratnom kepeit es rajottunk, hogy azert mert ugy volt az oldalmon beallitva. Fogalmam sincs miert lehet en nyomtam egyszer valamit felre de a lenyeg, hogy a google-be megtalatuk, hogyan kell beallitani es azota latom amiket posztol. Ilyenen nem szabad idegeskedni mindig van valami kiskapu es meglehet oldani es senki szamara nem lesz banto. :)
2013. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszi.Igen ilyet hallottam én is csak nem tudtam hol lehet ezt beállítani.
2013. márc. 11. 14:37
 23/33 anonim ***** válasza:
21-es valaszado vagyok. Na meg is neztem. En Angliban elek es csak angolul tudom de a amikor belepsz a "news feedre" akkor jobb oldalt fent a sarokba van a "home" es mellette egy kis lakat szeru jel. Kattintsa lakatra es utanna alul a "more settings"-re. Ezutan nallam megjelenik baloldalt egy menu es ott van a "blocking" vagyis tiltas es egy behatani tilos piros feher jel. Na erre ha rakkatintasz akkor oda be tudo irni az illeto e-mail cimet, nevet es azt, hogy ne jelenjenek meg a postolt kepei. ettol ha meg akarod akkor te megnezheted az albumait de nem fogod nap mint nap latni a "newsfeed"-en. Bocsi ha nallad nem igy van de itt angolfoldon igy lehet beallitani. Nem tudom a magyar megfeleljet. Talan probald meg.
2013. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Megint en vagyok a 21-es. Bocsi ne a blocking-ba menj bele hanem felette a "timeline and news feed". Bocsi csak tenleg elneztem. :) Na ott be tudod allitani, hogy ne tudjon postolni a newsfeedre.
2013. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszi:)Megpróbálom:)
2013. márc. 11. 14:49
 26/33 zabmester ***** válasza:

Hát el kell rejteni a posztjait az üzenőfalról, és kész. Bármelyik megjelenő képe mellett rámész a kis háromszögre, rákattintasz, kijön három lehetőség: Kövesd a bejegyzést; Elrejt...; Bejegyzés vagy spam jelentése. Ezek közül kiválasztod, hogy Elrejt..., utána a kép helyén meg fog jelenni a következő:

Ez az esemény most már el lett tüntetve a hírfolyamodból.

Módosítsd, hogy milyen értesítéseket akarsz fogadni XY nevű ismerősödtől.

Erre a második mondatra rákattintasz, itt ki tudod választani, hogy miket akarsz tőle látni, általában ki van pipálva az összes. Ha téged csak a képei zavarnak, akkor a Képek mellől vedd ki a pipát. Ha semmit nem akarsz tőle látni, akkor a legalsó pont, a Mégsem követem a neked való választás, így nem tiltod le az adott személyt, de a hírfolyamban nem jelenik meg tőle semmi. Viszont ha mégis érdekel, akkor a saját adatlapján ugyanúgy meg tudsz nézni mindent. És természetesen nem fogja tudni, hogy te őt "kiszűrted".

2013. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
75%

Nekem van gyerekem, mégsem értem, miért érez valaki késztetést arra, hogy a gyereke képeit mutogassa. Oké, értem, távol élő rokonok, barátok számára jól jön, ha vannak fenn a neten képek, de ha ilyet tennék, akkor is csinálnék egy fotóalbumot mondjuk, és közzétenném ott. De nem terhelnék vele másokat, hogyan büfizik „Pistike”.

Szóval ez a kérdés nem függ össze azzal, hogy van-e az embernek gyereke vagy nincs, inkább csak azzal, mennyire van tekintettel másokra általában, mennyire tud elvonatkoztatni saját magától.

(És igen, ugyanez igaz a cica-/kutya-/kisnyuszimentéses ömlengésekre is. :)

2013. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én egy többgyermekes anyuka vagyok, aki nagyon büszke a gyermekeire, de semmi pénzért nem mutogatnám őket a facebookon, na ott meg végképp nem. Többszáz ismerősöm van, és nem tartozik mindenkire minden.

Nekem sem tetszik, ha valaki teljesen kiteregeti a magánéletének minden egyes mozzanatát ország-világ elé, de sajnos sokan nem tudják hol a határ, gyűjtik a lájkokat, vagy mit tudom én, de a kisgyerekeket sajnálom, mert őket pontosan védeni kellene még, nem mutogatni.

A kisgyerekek meg a kutyák mellett még az is sokkoló, ha szerelmespárok mutogatják folyamatosan együtt töltött perceiket, ez is teljesen a magánszférába tartozik szerintem.

Én már nagyon meguntam az üzenőfal böngészgetését, sokszor felesleges időpocsékolás, ezért én azt találtam ki, hogy az 500 ismerősömből kiválogattam azokat, akik tényleg közeli ismerőseim, akikre tényleg kíváncsi vagyok, őket megcsillagoztam közeli ismerősöknek, így ha ők töltenek fel bármit, akkor a rendszer erről nekem üzenetet küld, és azokat megnézem, a többivel meg nem idegesítem magam feleslegesen.

Személyes fényképet én meg csak személyes üzenetben szoktam küldeni.

De hát nem vagyunk egyformák, fogadd el, hogy a facen sajnos sokan túlzásokba esnek, és ha zavar, akkor tegyél róla, de tényleg úgy, hogy ne sértődjön meg. Én senkit nem tiltottam le, mert ha egyszer ismerem, hát ismerem, de mindenre nem vagyok kíváncsi.

2013. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolók.Igen ebben mind van igazság.Mint mondtam is semmi bajom,hogy ha feltesznek képet ok x időközönként csak itt a gyakorisággal van a baj.DE persze van akinek ez nem tűnik fel:(

Ugyan így uncsi az is mikor valaki a kutyájáról 2-3 naponta teszi fel a fotókat ez is kb.olyan.


van egy pár anyuka ismerősöm de egy sem csinálja ezt mint akiről szó van.

Ha nekem lenne gyerekem ok feltennék róla néha de olyan dolgokat biztos nem ami másra nem tartozik(Tejcsi ivás,hányszor tette tele a pelust és ezért nagyon megdicsérte anya,ágyon fekszik a kicsi 10 pozicióba lefotózva... )


Akkor nem csak nekem feltűnő ez.És az még tetőzi a dolgot, hogy mikor ez az illetőnek nem nagyon írnak választ a képe alá Ő maga oda ír commenteket x időközönként ( szépségem, hát nem édes? ) persze, hogy Ő képe már megint megjelenik.

2013. márc. 11. 18:13
 30/33 anonim ***** válasza:
ha tényleg nem akarsz gyereket, akkor miért idegesít,hogy más gyerekét látod? biztos, hogy őszinte vagy magaddal ebben a kérdésben? mert én például nem akarok kutyát és egyáltalán nem idegesítenek sem a kutyák, sem a kutyás fényképek, semmilyen mennyiségben...
2013. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!