Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként nehéz?

Egyedülálló anyaként nehéz?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom igen. De azt tudom, hogy nem lehetetlen! Én szerencsére nem vagyok érintett, de a környezetemben számtalan anyukát láttam egyedül felnevelni akár 3 gyermekét is.

Ha valaki "rászánja" magát az anyaságra, szerintem tűzön-vizen át véghez is viszi.

2008. jún. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedülálló anya vagyok.

Nehéz.

De a fiam minden nehézséget megér!!! Tény, hogy sok nehézséggel jár egyedül nevelni, de amennyi boldogságot egy gyerek adni tud, az feledtet mindent! Persze, könnyebb lenne, ha együtt lennénk az apukájával és segítene sok mindenben, de szerintem mindent meg lehet oldani. Sok lemondással jár, az igaz, de érte bármit!

2008. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz hát! De ki lehet bírni. Én már terhesen is egyedül voltam a közepétől kezdve. Most hét hónapos a fiam, mellette még tanulok is. Megvagyunk, igaz, nem könnyű. Írj privit, ha kérdésed van :)
2008. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nehéz! De olyan családban sem könnyű ahol szülés után rád vár a mosás, főzés, takarítás, gyerek nevelés.És az apuka otthon marad veled szabin, de a gyerekeken kívül őt is ki kell szolgálni, hiszen ő szabin van pihenni marad otthon, a szülés az semmi, de az ő fáradtsága elviselhetetlen.

Különben sem volt kötelező megtartani a babát Ő határozottan ragaszkodott a terhességmegszakításhoz.

Tudtam, hogy mit vállaltam hiszen már van egy fiunk. Ezeket a szavakat hetente biztos, de van úgy hogy naponta az ember fejéhez vágja.

Bár nem tudom miért bűn, hogy megszültem a második gyerekét, ha a szomszédé lenne akkor megérteném!

Úgyhogy akinek van bátorsága és szar az élete, akkor inkább egyedül!! Én sajna gyenge vagyok, meg már megszoktam 13 év alatt!

Szóval írígylem az egyedülálló anyákat!!

5 hetes baba anykája

2008. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Sosincs késő változtatni, ha ennyire rossz a helyzet, azt a gyerek is megérzi. Hiába mutatjátok, hogy minden szép és jó, és esetleg nem is veszekszetek a gyerekek előtt, ők azt érzik, hogy feszült a légkör, tele vagy elfolytott indulattal. Az egy tévhit, hogy a gyerekek miatt kell együtt maradni, ilyenkor a gyerekek az élő pajzsok a szülők között.
2008. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10.09-es! Mintha csak én írtam volna a szöveget amit megfogalmaztál! Nekünk 3 éves és 18 hónapos gyermekeink vannak, és ő sem akarta a másodikat. Még nem adtam fel, tudom hogy jobb lenne a gyerekeknek is, ha nem hallanák a veszekedéseket, megjegyzéseket, de amíg gyed-en vagyok, ki kell bírnom, mert anyagilag nem jönnék ki... Még fél év. Ráadásul a szüleimnél lakunk, nem merek vele közösen belevágni több milliós lakáshitelbe hogy lekössem magam 15-20 évre...
2010. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!